Згодни тетоважи со многу реални завршетоци

Бидејќи светот на тетоважите може да биде многу разновиден. Подобро на овој начин бидејќи ова подразбира дека имагинацијата и вкусовите се секогаш тесно поврзани. Денес ви прикажуваме неколку убави тетоважи кои имаат голема основа на реализам. Сите еден уметничко дело на вашата кожа!

Ако веќе има секоја тетоважа, без сомнение уште повеќе во овој случај. Се соединуваат најневеројатните детали што ќе ве натераат да помислите дека всушност не е а тетовирана слика. Проверете и откријте што навистина ви дозволуваат да гледате од вашите очи.

Многу реални убави тетоважи

Ние сакаме реални дизајни и 3Д тетоважи. Уникатен ефект што ќе им даде на секоја од сликите што сме ги избрале, повеќе живот отколку што можеме да мислиме на почетокот. Ако барате некои идеи, тука ги имате.

Тетоважи на лице

Во рамките на убавите и реални тетоважи, мора да го истакнеме тетоважи на лице. Без сомнение, тоа е еден од најдобрите избори. Овде можете да ги изберете и најразновидните дизајни. Многу луѓе избираат да носат анонимно лице и разни украси на неа. Но, многу други луѓе претпочитаат да ги носат своите омилени пејачи или нивни роднини. Секако, проверете дали сте со него соодветен уметник за тетоважи за таков посебен дизајн. Не би било првпат да видиме некои тетоважи од сè, освен реално!

Тетоважи на животни

Друга од одличните идеи што ги имаме меѓу згодните тетоважи се тетоважи на животни. Меѓу нив, ние само треба да започнеме да бараме секаков вид инсекти. Во овој случај, не сум избрал никаков пајак, туку змија што продира низ кожата и секако, убав коњ. И во двата случаи, реализмот е повеќе од присутен и оригиналноста е исто така интегрирана во нив.

Места тетоважи

Сцените или местата земени од филмовите исто така можат да бидат главниот јунак на добрата тетоважа. Затоа многу луѓе се обраќаат тетоважи со посебни страници или да ги потсетам на одредени детали. Ако имате град што сте го посетиле и не се заморувате да го правите тоа, можеби е добро време да го истетовирате на вашата кожа. Исто така, тетоважите што претставуваат уметнички дела се многу барани, се додека имаат голем реализам.

Биомеханички тетоважи

Секако ако зборуваме за реализам ефект во тетоважи, невозможно е да не се споменат биомеханички тетоважи. Начин за машините да влезат во нашето тело и ние да го покажеме на многу суптилен начин. Ефектот на искината кожа е еден од најпознатите за дизајни како овие. Грбот и рацете или рацете се основните места за носење тетоважа од овој стил. Се разбира, нозете или стапалата нема да останат зад себе.

Тетоважи со предмети

Бидејќи има многу теми со кои располагаме, не е секогаш лесно да се избере одредена тетоважа. Сега разбираме луѓе кои носат повеќе од една или две! Секогаш можете да се одлучите за предметите, кои исто така бараат голема симболика. Дали сте страствени за музиката? Тогаш ништо како А. гитара или музичка нота. Ако ја сакате врската помеѓу небото и земјата, тогаш изберете врата со мистичен стил.

Без оглед на која опција и да се избере, секогаш е потребно да се има голем реализам, како оние што ви ги претставуваме денес. Начин да се носиме најреално, натоварено со значење и секогаш на наша кожа. Што повеќе можеме да побараме?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)