Тетоважа на бело, едноставност на добар вкус

Бела тетоважа пеш

Иако не го користиме во многу прилики, белата боја има и големо значење. Во овој случај, остануваме со бели тетоважи и секако, со својата едноставност и минимализам. Многу дискретен начин за украсување на кожата, но секогаш следејќи ги најновите трендови.

Белите тетоважи се многу суптилни. Немајќи црно мастило или остатокот од боите, дизајните остануваат прилично незабележани. Но, тоа не значи дека тие имаат помалку убавина од другите. Денес ќе откриеме одлични идеи, како и нивните предности и недостатоци. Ти си спремен?.

Кои се предностите на белата тетоважа?

Па, ние веќе споменавме еден од нив. Станува збор за твоето толку едноставен и дискретен дизајн. Затоа, за сите loversубители на тетоважи, но кои не сакаат да бидат забележани премногу, ова е една од најдобрите опции. Затоа што не мора да одиме да им покажуваме, но доволно е и самите да ги видиме. Веќе неколку години, белата тетоважа има големо значење.

Тетоважа со бела бесконечност

Тоа претставува чистота на целиот дизајн, како и светлината и најпозитивната страна на нештата. Се разбира, тогаш, мора да ја додадете симболиката што може да ја претстави секоја тетоважа. Затоа, се чини дека тетоважата од овој стил, кога заздравува, се меша со вашата кожа на многу мек начин. Исто така, се вели дека полесно се отстрануваат, кога ќе дојде време да се направи овој чекор.

Главните недостатоци на тетоважите со бело мастило

Овие типови тетоважи не можат да се прават на сите типови на кожа. Бидејќи не сите ќе бидат обележани на ист начин. Затоа, луѓето со многу светла кожа не треба да се одлучат за белата тетоважа. Од друга страна, не можат да се направат сите дизајни со овој вид мастило. За да го направите ова, секогаш треба да се свртите кон добар професионалец. Само тој може да ве советува во ваков случај.

Цветна тетоважа во бело мастило

Најдоброто нешто е што кога копнееме по вакви работи, што можеби не се едни од најбараните, мора да се осигураме дека правиме правилни чекори. На квалитет на мастило се подобри и, се разбира, и експертите на оваа тема. Значи, сигурно не е тешко да се најдат. Но, запомнете дека како лоша работа, белите тетоважи имаат тенденција да исчезнат со текот на времето, отколку тетоважите со црно мастило. Покрај тоа, се вели дека со ова мастило, има повеќе ризици од алергии на кожата. Ако имате кожа која е донекаде чувствителна на нив, тогаш размислете двапати.

Зад белите тетоважи

Треба да се знае дека овој вид мастило е составен од а повеќе течен дел и пигмент. Истите чекори не се користат како за конвенционална тетоважа. Во овој случај, како што поминува белото мастило, тоа ќе остане како еден вид лузна на кожата. Не е исто мастило што обично се користи за обојување тетоважи направени во светли бои или црна боја. Тој е многу подебел отколку што замислуваме. Но, вистина е дека има највисок квалитет.

Тетоважа со бела музичка нота

Во овој случај, повторно споменуваме дека само некои доста квалификувани луѓе ќе ни понудат дизајни од ваков тип. Да фати цртежот може да се изврши преку образец или слободна рака. Иако можеби не изгледа така, првата опција е доста комплицирана. Бидејќи матрицата не може да го допре мастилото. Токму за сето ова е потребен професионализам и пред се, искуство кога зборуваме за бели тетоважи. Дали сакате да направите едно од овие?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.