Тетоважи на Реал Мадрид за љубителите на фудбалот

Заобленоста на штитот е идеална за места како близнакот

(Извор).

Па, вистината е дека фудбалот ме остава ладен, тоа единаесет момци трчаат по топка и собираат милиони и милиони евра Мислам дека е смешно. И ако треба да изберам тим, би ја избрал Валенсија, која барем има палка на сртот и лилјаците се преслатки.

Но, еј, човек мора да биде слободоумен и ако треба да зборуваш за тетоважите на Реал Мадрид, тогаш зборувај, како што ми се случи мене со Тетоважи со ракчиња. Така, денес ќе ви дадеме многу идеи, така што тетоважата што ќе ја изберете од вашиот омилен тим е единствена.

Идеи за тетоважа на Реал Мадрид

Иако на интернет нема многу оригинални идеи за Тетоважи на Реал Мадрид, се чини дека она што најмногу им се допаѓа, како што ќе видиме подолу, се парчиња кои го комбинираат штитот на тимот и кој било куп што го освоиле.

Штитот што ви ја кине кожата

Штитот е еден од најпопуларните мотиви

(Извор).

Без сомнение, големиот победник во најпопуларните тетоважи на Реал Мадрид е тимски штит што ја кине кожата на носителот (За среќа, после ваква тетоважа, не мора да барате отсуство).

Можеби затоа што фудбалот се носи „длабоко во себе“, се чини дека колку поспектакуларно, толку повеќе му се допаѓа: искинати кожи, 3D штитови кои излегуваат од длабочините на вашата нога или градите ќе ја дадат потребната драма на ова парче кое се чини дека бара добра доза на реализам (и, според тоа, уметник за тетоважи специјализиран за овој стил).

Штитот ја кине кожата, бидејќи фудбалот се носи длабоко во себе

(Извор).

Момче гледа кон стадионот

Децата одзади гледајќи ги местата се однесуваат на хоби што веќе се појавило во детството. Очигледно, кога станува збор за фудбалот, речиси е задолжително детето да носи топка во рацете и капа со визирот наназад, како и преголема кошула. Во овој модел, момчето гледа кон Сантијаго Бернабеу. Како и обично кај овој тип на тетоважа, се избира црно-бел и реален дизајн.

Многу едноставна тетоважа со штит

Но не само реализмот го живее обожавателот, кој може да се одлучи и за поелегантни и поедноставни дизајни. Строгата верзија на штитот во едноставно црно-бело е тетоважа што треба да се земе предвид, а доста ретка на овој свет, уште една причина да се одлучите за таква и да бидете оригинални. Покрај тоа, може да се комбинира и со други елементи, како што е ловоров венец.

Штитот излегува од стадионот

Оваа статија лесно можеше да биде насловена како „фудбалски штитови кои се појавуваат од случајни места“, бидејќи тие навистина убедливо го победија секој друг дизајн (извинете за играта на зборови, не можев да се воздржам). Во овој случај штитот се пробива како мајчин брод од стадионот, во импресивен дизајн толку реален што ги покажува дури и облаците од прашина што ги крева на својот пат.

Фудбалски чизми

Иако тие не се стриктно тетоважи на Реал Мадрид, Тетоважите за фудбалски копачки обезбедуваат интересен пресврт ако знаете како да го искористите тоа. Така, на пример, можете да изберете да ги покажете вашите копачки или оние на вашиот омилен фудбалер со големи детали. Можете дури и да го персонализирате со датум или име или број на играч.

Метро станицата на вашиот стадион

Само за многу зелените и фудбалските фанови: вашата станица на стадионот изгледа одлично во ваков дизајн. Освен што е оригинален, ќе ги привлече сите погледи и ќе му вика на светот дека сте кул затоа што наместо автомобил користите јавен превоз за да одите да го видите вашиот тим. Тоа секако е убивање на две птици со еден камен!

Топката постигнува гол

Повторно, иако не се работи стриктно за тетоважи на Реал Мадрид, можеби е интересно што ќе одберете да покажете топка постигнувајќи гол. Ако се одлучите, како на фотографијата, за реален стил и идеално место како рамото (чие заоблено облик ќе ви даде волумен) резултатот може да биде неверојатен. Исто така, како и во случајот со чизмите, можете да го персонализирате дизајнот со датум или име.

момче пред чаша

Продолжуваме со низата деца пред нештата, во случајов пијачка. Тоа е одличен начин да се сетите како вашиот тим го освои овој или оној турнир, па дури и да покажете дека вашиот иден сон е да го освоите и вие, доколку сакате да бидете фудбалер. Сепак, имајте на ум дека тоа е многу сложено парче, бидејќи ако тргнете по реализам, не само што ќе треба да најдете некој што има искуство да прикажува луѓе, туку и предмети и, се разбира, кој го совладал сенкањето.

Тетоважа со чаша и штит

Да се ​​заврши Друга многу популарна комбинација во тетоважите на Реал Мадрид е онаа што го меша штитот на тимот со купот што го освоил.. Добрата страна на овој дизајн е што поддржува различни стилови. Иако најпопуларна е со реалистичен стил, има и други комбинации кои можат да бидат многу добри, на пример, поедноставен модел во кој шолјата и штитот се поделени на половина или чаша со вметнат штитник.

Тетоважите на Реал Мадрид се многу популарни меѓу љубителите на кралот на спортот, бидејќи фудбалот е таков, борба единаесет против единаесет. Кажете ни, дали имате тетоважа од вашиот омилен тим на вашата кожа? Што најмногу ви се допаѓа во овој спорт? Дали мислите дека оставивме да споменеме некоја идеја за тетоважа?

Фотографии од тетоважи Реал Мадрид


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.