Тетоважи со имиња на деца, со вас засекогаш

Тетоважи со имиња синови се еден од исклучоците на тетоважи со имиња. Исто како што не е многу добра идејата да го истетовирате името на вашиот партнер, за она што може да се случи, истото не може да се каже за децата, кои и за добро и за лошо секогаш ќе бидат тука.

Во оваа статија ќе разгледаме неколку идеи за кои се надеваме дека ќе ве инспирираат за вашето следно дело. Продолжете да читате и ќе видите!

Името на вашето потомство на сув стап

Во овој вид тетоважи имате повеќе опции отколку што изгледа на прв поглед да добиете дизајн кој е многу оригинален. Така, иако се чини дека името на сув стап може да биде малку блуткаво, може да играте со елементи како што е типографијата за да изгледа поинаку.

Еден од најчесто користените фонтови е готски, иако имајте на ум дека ова работи за прилично големи дизајни. За најмалите, многу подобар делува подискретно писмо, па дури и оној што имитира ракопис (многу оригинална опција е да користите ракопис на вашето дете).

Името придружено со граници

Еден од клучевите за да ја направите вашата тетоважа уникатна е изборот на правилен фонт. Под правилно, не мислиме дека има поубави фонтови од другите, но позитивно е што гледате тип на тетоважи што сакате да знаете која да изберете. На пример, дизајнот на границата може да работи со тенок курзив букви, нешто што кај помалите тетоважи би било ризично затоа што, со текот на времето, линиите може да се спојат едни со други и да изгубат јасност.

Иницијалите на вашето дете ...

Иако ако сакате мал дизајн, друга опција што можете да ја процените се иницијалите на вашето дете. Бидејќи се само две или три букви, таа работи во мноштво стилови, на пример, со потенки или подебели линии, во боја, во црно-бело, со традиционален стил ...

… И едноставна буква

Децата именуваат писмо за тетоважи

Но, ако навистина сакате дизајн толку едноставен што скоро никој не знае на што се однесува, изберете да ставите само една буква од името на вашето дете. Не мора да биде ниту почетна, бидејќи можете да изберете, на пример, буквата што се повторува најмногу на своето име. Одлучете се за мал дизајн, ако сакате дискретно парче, иако поголеми тетоважи, со буквата во повеќе готски стил или едноставно поголеми, исто така се многу кул.

На зглобовите на прстите, за најтешките

Тетоважи со името на детето од прст

Друга опција, иако само за најтешките и најсмелите, бидејќи тетоважите на зглобовите на прстите сè уште имаат одредени негативни конотации, е да го истетовирате името на вашето дете на овој дел од телото. Многу е кул со букви што го имитираат традиционалниот стил, иако друго од неговите ограничувања е што името на вашето дете не може да има повеќе од осум букви (десет ако ги сметаме палците).

Името на вратот

Тетоважи со име на дете од Нејп

Едно од местата каде што можете да го овековечите името на вашето дете на вашата кожа е на вратот. Ова место е совршено за мала тетоважа (Се наоѓа на задната страна, но вратот го врамува природно) и со дискретно писмо. Исто така е идеален за оние кои сакаат многу, многу дискретен дизајн, бидејќи може лесно да се скрие оставајќи ја косата надолу.

Важни датуми до вашето име

Друга идеја да му дадете пресврт на овој дизајн е да вклучите датум со него. Изберете ден кој бил особено важен (обично се користи денот на неговото раѓање, но не исклучувајте други опции како што е денот кога го изговорил својот прв збор или, ако е постар, денот кога дипломирал) и вклучете го во име, или оставете го настрана.

Името на други јазици

Кинески тетоважи со име на дете

Конечно, не само што можете да изберете дизајн во кој главен лик е името на вашето дете на нашиот јазик, туку исто така можете да изберете да го „претворите“ во ликови на друг. На пример, арапски, хебрејски, јапонски или кинески се некои од најпопуларните јазици за овие видови тетоважи.

Тетоважи на имиња со цртежи и други елементи

Имиња на деца Тетоважи Затвори

Во овој втор дел од идеите што ги имаме денес за тетоважи на имиња на деца може да бидат придружени и со други елементи и цртежи. Ваш избор е да одлучите кој ќе ја носи тежината на дизајнот, дали името (во кој случај веројатно е поголем од цртежот) или цртежот (во кој случај тој ќе биде поголем и поелабочен од името) . Некои идеи вклучуваат отпечаток на рацете и нозете, ликот на серијалот што многу му се допаѓа, неговото мече, шише ...

Надеж Децата именуваат тетоважи

Името придружено со цвеќиња, многу можности

Тетоважи со име на цвеќето дете

Цветовите се една од најголемите причини за придружување на тетоважите на имињата на децата. Меѓу најпопуларните има рози, но ако сакате дизајн кој е многу ваш, можете да бидете инспирирани од оние цвеќиња кои најмногу ве потсетуваат на вашето дете. Ова не е ограничено само на името, туку може да се однесува на приказни што ги знаете само вие и тој, на пример, цвет што особено му се допадна, со кој глумеше на фотографија ...

Името придружено со starsвезди, ќе блеснете!

Други причини со кои може да биде придружено името на вашето дете се theвездите. Добрата работа кај овој елемент е што изгледа одлично и со повеќе класични фонтови и со други, помодерни или помалку видени. Што повеќе, тие изгледаат одлично со допир на боја, или во theвездите или во самата буква.

Име придружено со стапалки, многу убав дизајн

Име на дете Тетоважи Отпечаток

Од друга страна, и за оние кои сакаат нешто поубаво и што може да го посрамоти вашето дете кога ќе порасне (уште повеќе причина да се определи за нив) е да го ставите неговиот отпечаток до името на вашето дете, било од рака или од нога Тоа е едноставен и истовремено многу личен дизајн кој изгледа особено добро на ногата, во случај на стапала, или на срце или раце, доколку се одлучите за отпечаток од рака.

Завиткано со срца и панделки

Друга идеја од која можете да инспирирате за вашиот следен дизајн е да го опкружувате името на вашето дете со срца и панделки за да ја покажете вашата loveубов кон него. Срцата, како што можете да си замислите, се многу популарен дизајн, но добрата работа е што тие поддржуваат многу различни дизајни. На пример, тие можат да бидат црвени, но и многу други бои, со форма „цел живот“ и исто така анатомски. Прилагодете ги на вашиот вкус и на вашето дете за да го направите тотално личен дизајн!

Името и бесконечноста, уште еден многу популарен дизајн

Тетоважи со име на бесконечно дете

Бесконечноста е уште една од најпопуларните причини кога станува збор за тетоважа. За разлика од срцето, тој нема толку многу дизајни со кои можете да направите тетоважа што прави разлика. Како и да е, ако многу ви се допаѓа, на крајот она што е важно е вашиот вкус. Може да го направите да одговара со целосното име на вашето дете, но исто така и со иницијалите, на пример, и да му дадете боја на боја.

Се надеваме дека ви дадовме добри идеи за тетоважи на имиња на деца. Кажете ни, дали имате некои? Кое име е тоа? Кажете ни сè што сакате во коментарите!


Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.