Елегантни тетоважи на 'рбетот за жени

Тетоважите на 'рбетот можат да бидат стилски

Барате нешто елегантно и женствено за тетоважа? Тогаш зошто да не елегантна тетоважа на 'рбетот? Ова е една од најзаводливите области на женското тело. Тетоважите на грбот се одличен избор доколку сакате да ја истакнете таа женственост. И ако тоа е вашата прва тетоважа, тоа е одличен избор да го започнете ова патување во светот на тетовирањето.

Во овој пост ќе ви покажеме неколку дизајни кои можат да ве инспирираат да го пронајдете дизајнот кој најмногу одговара на она што го барате. Стиловите се многу разновидни, како и темите од кои можете да изберете: од соѕвездија до животни, геометриски дизајни, едноломи... Треба само да ја пронајдете онаа што најмногу ви одговара.

Многупати сме соочени со прашањето да сакаме да направиме тетоважа, но да не знаеме каде и што. Ова се обично двете големи прашања. Подобро нешто големо и колоритно или поминималистички дизајн? Геометриски или реалистични? Има толку многу прашања што никогаш не би ги завршиле. 

И бидејќи знаеме дека е тешко, решивме да подадеме рака со тоа што ќе ви дадеме идеја, која може малку да спои сè. Така е, а елегантна тетоважа на 'рбетот. Ќе ви покажеме неколку дизајни, сакаме да ви помогнеме да го пронајдете тоа стил кој ве карактеризира и со која ќе покажете неверојатна тетоважа која без жалење ќе ве придружува со години.

Има жени кои претпочитаат подискретни дизајни, фрлање минималистички, но ги има и најсмелите, оние кои се осмелуваат со полуди дизајни кои ја покриваат целата колумна.

Едно нешто што треба да го имате на ум е тоа колоната е една од најчувствителните области на телото, но во исто време и еден од најизбраните за тетовирање поради големиот простор, со што дизајните изгледаат уште подобро. Има повеќе простор за работа за да можете да додавате детали како да е платно. На крајот на краиштата, тетоважата е уметност, тетоважата, уметникот и нашите тела, платното. И како што споменавме на почетокот, тоа е една од најзаводливите области на женското тело.

Но, сега одиме на она што најмногу ве интересира, дизајните и стиловите кои најдобро се вклопуваат во оваа област.

Невообичаено

Во случај да не го познавате, тој е симбол на будистичката традиција што метафорично го прикажува патот што го поминал секој поединец и нивната транзиција во светот. неналомето графички ги претставува одлуките кои не одбележаа и последиците што ги имаа. 

Ви оставаме неколку идеи кои можеби ќе ви бидат корисни за да ја креирате вашата персонализирана unalome, со некој елемент што ве претставува. Но, имајте на ум дека можете да дизајнирате неналома само со размислување за тоа како ви бил животот. Во моментот на неговото дизајнирање, ставете ги сите чувства и емоции кои ве обземаат кога евоцирате спомени од минатото. Често се користи цветот на лотос, но може да се видат и дизајни со месечината. Неналомето е формирано со деликатна линија која формира кривини, спирали, точки и прави линии кои ја формираат патеката што се одела, давајќи духовно значење.

Како што можете да видите, тие се елегантни дизајни кои истакнете ја кривата на женскиот рбет, правејќи го во центарот на сите очи. Фино, елегантно и ако сакате поедноставно. Значи, ако барате тетоважа која ги комбинира сите овие квалитети, unalome е одлична почетна точка.

Геометриски

Доколку преферирате ваков стил на тетоважа, ви оставаме неколку примери на елегантни тетоважи на женскиот рбет. Како тетоважа која користи линии, изгледа одлично на 'рбетот.

Како што се гледа на сликите, резултатот е прекрасен. Совршено ја истакнува женската колона.

Животни

Иако е тешко да се поверува, можете да додадете на дизајнот или геометриски или уникатен животно, тоа може да биде вашето домашно милениче, вашето омилено животно, вашето духовно животно или дури и вашето Хороскопски знак. Ти одлучи. За да видите како би изгледале и со тоа да добиете идеја како би изгледале на вашата кожа, еве неколку примери:

Фази на Месечината

Можеби сум селенит, тенис фиксација со месечината И што е подобар начин да го одразите тоа отколку со елегантна тетоважа во фаза на месечината на 'рбетот.

мандали

Ова е за храбрите, за оние кои бараат малку покомплексен дизајн, целосно оддалечувајќи се од минимализмот и дискретноста, но без да изгубат ни трошка елеганција и женственост она што сакаме да го пренесеме.

Frases

Ако барате нешто друго минималистички, дискретни и елегантни, би била назначена реченица. Иако може да биде и збор. И не мора да биде само фразата, можете да ја комбинирате со некој детал, како цвет на пример.

Како што можете да видите, дизајните се многу разновидни, а ова е само дел од тоа. Но, во случај овие примери да ви помогнат, сакаме да ве потсетиме дека од суштинско значење е да отидете кај тетовирана личност со диплома и дека штом ќе заврши тетоважата, важно е да се следат препораките дека тетоважата ви кажува за тетоважата да заздрави правилно, дека нема инфекција и дека резултатот е очекуван.

Дали некој од вас веќе има тетоважа на 'рбетот? Ако е така, би сакале да знаеме каков дизајн имате и дали сакате да додадете нешто друго.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.