Обединети тетоважи на раце: братство и унија

Тетоважа на обединети раце

Тетоважа на рацете единство во веселост (Извор).

На тетоважи на обединети раце тие се многу убав дизајн, што може да биде многу едноставна или многу детално, и идеално за оние кои бараат тетоважа да направат пријател или ваш партнер.

Во овој пост накратко ќе го видиме симболика што имаат тетоважи на обединети раце и ќе видиме неколку дизајни за да може да се инспирирате.

Пријатели засекогаш!

Тетоважа на обединети розови

Тетоважа од розови обединети во ветување.

Ајде да размислиме за а типична слика за детството. Двајца пријатели се плукаат во дланката (или, во верзијата хардкор, се сечеле) и го измешале лигавецот во А. ракување. Сега се пријатели (или девојки) Херманос за живот (дури и целиот живот да е само тоа лето).

"Никогаш немав пријатели како оние што ги имав на дванаесет„Вели главниот јунак на филмот Сметај на мене. Ако сакаме да го претставиме сето тоа епоха, нуркањата во реката, вкусот на праски украдени од овоштарникот, сите лета што ги поминавме со тоа пријател кој сега е оженет со две деца и пет деца, едно тетоважа на рака обединет е еден многу добра опција.

Позитивна симболика

Тетоважа со скоро споени раце

Тетоважа со скоро споени раце.

На тетоважи на обединети раце го претставуваат нашиот унија со некого, било да е тоа пријател, брат (од лапо или крв), дечко, дедо. Тие го симболизираат пријателство, На amor, На почит и лојалност.

Елегантен, едноставен и уникатен

Su дизајн исто така е многу чудно, домот, едноставна и единствена. Постојат верзии на тетоважи со споени раце стара школајас сум од најубавите. Можете исто така да изберете дизајн во црно-бело, полесно. Исто така, тетоважите споени раце се идеален за мал дизајн, што можеме да го носиме на раката, па дури и во раката.

Тетоважа на рацете се придружи во молитва. Во овој случај тоа ја покажува верата на тетовираното, а не на братството. (Извор).

Елеганцијата и длабокото симболика на тетоважи со споени раце ги прави идеален избор за секој што сака многу специјална тетоважа. И ти, дали имате тетоважа со рака Јунајтед што сакате да ни покажете?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.