Како да направите лажни тетоважи со фотокопии и маркери

Како да направите лажни тетоважи

Ако некогаш сте се запрашале како да направите лажни тетоважи, не се грижи, бидејќи денес ќе зборуваме за еден од најлесните начини да ги направите: со фотокопии и трајни маркери.

Иако резултатите се далеку од доживотни тетоважи, овој водич продолжува како се прават тетоважи лажен може да ве обучи ако сè уште размислувате да направите вистинска тетоважа или ако сакате само да го украсите вашето тело сега кога доаѓа летото.

Како да направите лажни тетоважи со фотокопии

Како да направите лажни пенкала за обележување тетоважи

Иако резултатите не се добри како тетоважите во текот на животот или други методи како што е хартија Декал, како што се овој метод е најевтин, најлесен и наједноставен, вреди да се проба. Следете ги чекорите подолу:

 1. Прво на сите пронајдете дизајн што ви се допаѓа и испечатете го или направете фотокопии. Не заборавајте да го прилагодите на саканата големина и да го направите дизајнот што е можно поедноставен. Подобро ако копијата ја направите на картон или густа хартија.
 2. По исечете го дизајнот одвнатре (така што тоа е „празно“ и со тоа формирајте образец со секач или ножици. Како да направите лажни тетоважи за раце
 3. Набавете неколку постојани маркери. За да се остави впечаток на вистинитост, подобро е ако имаат јака и нетранспарентна боја, како што е црната. Покрај тоа, подобро е да користите само една боја (запомнете дека со перми не можете да направите засенчување или други фенси предмети). И се разбира, изберете бренд кој не е штетен за кожата.
 4. Ставете го образецот каде сакате направете тетоважа и насликајте ја со перм. Можете да го поправите со лента за да не се поместува.
 5. Извадете го образецот внимателно и попрскајте ја тетоважата со лак за да ја поправите на кожата.
 6. Кога ќе се измориш можете да ја избришете тетоважата со миење на просторот со топла вода и сапуница.

Се надеваме дека со овој водич ви стана јасно како да направите лажни тетоважи со фотокопии и трајни маркери. Кажете ни, дали некогаш сте имале ваква тетоважа? Остави ни коментар!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.