Племенски тетоважи, мода што сè уште не поминала

Племенски тетоважи

На племенски тетоважи тие ги имале своите златни години. Неспорно е дека помеѓу 90-тите и раните 2000-ти, овој вид тетоважи ужива неверојатна популарност. Многу луѓе кои имаа прв контакт со светот на уметноста на телото, го сторија тоа за да фатат тетоважа од ваква природа на нивното тело. Она што за многумина беше мода, трае до денес.

Сега, она што е непобитен е тоа Племенските тетоважи се „рафинираа“ во последните неколку години. За време на нејзините најславни времиња имаше неколку типови на дизајни кои се издвојуваа над останатите бидејќи беа најбарани во студија за тетовирање. Малиот хоризонтален племен во долниот дел на грбот, или огромен племенските што минуваше од лактот до рамото и се протегаше до внатрешната област на градите.

Племенски тетоважи

Вистина е дека денес ова вид племенски тетоважи Тие сè уште се бараат во студија, исто така, сведоци сме како се појавија нови видови на овие тетоважи кои се карактеризираат со поголема финост, елеганција и стил. Во голема мера, гледаме како денес има многу луѓе кои сакаат да станат племенски, но се оддалечуваат од утврдените канони.

Затоа, многу loversубители на уметноста на телото одлучуваат да спојат неколку стилови или да комбинираат различни елементи. На пример, постојат племенски тетоважи кои се комбинираат со пеперутка или цвет. Покрај тоа, стана многу вообичаено да се најдат дизајни на племенски тетоважи кои, врз основа на нивните карактеристични форми, правилно поставени, се создава форма или силуета на животно. Пример се тетоважи на племенски животни.

Фотографии од племенски тетоважи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.