Континуирани тетоважи Мо Ганџи

Тетоважа со птици

Се чини дека сè е направено во врска со тетоважите, и видовме секакви трендови и идеи. Тешко е да се најде оригинален и посебен допир во светот на тетоважите, бидејќи се истражени сите типови таму. Како и да е, од време на време некој уметник пристигнува и се издвојува над другите со своите дела и со својот и дефиниран стил што го води кон слава, како на пр. Се случува со тетоважите на Мо Ганџи.

И покрај неговото име, ние имаме работа со еден Берлин, кој стана познат уметник за тетоважи нацртајте слики инспирирани од цврсти линии. Со единствена линија што не се прекинува, може да се создадат секакви цртежи и идеи. Оваа идеја е изненадувачка и може да изгледа тешко да се постигне, но кога ќе ги видиме неговите дизајни сфаќаме дека тој е уметник кој може да создаде скоро секаков вид цртеж со оваа идеја.

Цврсти линии тетоважа со волк

Тетоважа волк

El волкот е животно што се користело при бројни тетоважи за нејзината голема симболика. Волкот припаѓа на глутница и преживува со него, отелотворувајќи жестокост и верност. Без сомнение, тоа е животно кое е верно на своето и ја покажува неговата храброст. Уметникот беше во можност да фати волк во сите негови детали користејќи го тој неверојатен удар со континуирана линија. Неговите тетоважи се истакнуваат затоа што тој користи само линија што не се прекинува во ниту една точка. Тоа е направено со остри црни линии. Мора да се каже дека во вашите цртежи линиите се повеќе или помалку дебели во зависност од линиите што сакате да ги потенцирате за да му дадете поголем реализам на цртежот и неговата силуета. Кај волкот можеме да видиме како се издвојува надворешноста, очите и муцката.

Тетоважи на лице

Тетоважи на лице

На лицата на луѓето се друга тетоважа во кој овој уметник е многу добар. Можеме да видиме неколку претстави кои се оддалечуваат од реализмот за да одат кон надреализам, со фигури кои се спојуваат со линиите. Идејата е сè уште неверојатна поради можноста да се создадат сите цртежи со една линија. Гледаме лице на жена со усни или две лица измешани во едно направено со оваа техника. Потребна е голема креативност и пред сè да се биде добар со цртање за да се излезе со секое парче.

Тетоважа со женска фигура

Tattooена тетоважа

Ова е едно од твоите поедноставни тетоважи, во која ја гледаме силуетата на жена од позади. Во овие тетоважи, малите точки понекогаш се користат и како засенчување за да и се даде допир. Тие се елегантни тетоважи кои привлекуваат внимание заради тој флуиден изглед.

Тетоважа со природни предмети

Линии за тетоважи

Овие кул тетоважите се инспирирани од природни работи. Од една страна имаме ананас кој е создаден со тие континуирани линии кои ја истакнуваат надворешната област со подебели линии. Од друга страна, наоѓаме нежна роза, која е протагонист во голем број тетоважи и веќе ја видовме претставена во сите форми, освен со оваа континуирана линија. Ако се сомневате во многу интересен начин да го носите овој симбол на женственост и убавина.

Тетоважи на животни

Тетоважи на животни

На тетоважи на животни Ниту тие не се нешто оригинално, бидејќи постојат многу години. Сите симболизираат нешто, па затоа обично среќаваме животни од секаков вид. Оригиналноста обично доаѓа во начинот на нивно претставување. Во моментов, животинските тетоважи создадени со геометриски форми се многу модерни, но овие тетоважи одат малку подалеку. Како што можете да видите, овие тетоважи имаат и точки за да додадат некое дискретно засенчување на цртежите. Но, самиот цртеж е направен со линии, поради што е толку посебен.

Тетоважа на слон со цврсти линии

Тетоважа на слон

Одиме со тетоважа на слон, создаден со многу линии. Слонот ја отелотворува мудроста, па кој и да ја носи сака да го претставува овој квалитет. Што мислите за овие тетоважи со континуирана линија?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.