Лажни тетоважи, различни видови

Лаги тетоважи

На тетоважи лагите се шират во последно време. Од познатите налепници, до хена направена на работ од плажите, до тетоважите едноставно насликани со обележувач, тие се лесно, ефтино и привремено решение за најстрашните.

Ако некогаш сте се запрашале кои стилови и опции треба да ги добиете тетоважи Од лага, Во оваа статија ќе видиме неколку!

Декали, хит на осумдесеттите и деведесеттите години

Се сеќавам дека еден од giftsвездените подароци на крајот на осумдесеттите и деведесеттите на вреќи со компир (и кекс-кејк) беше налепници. Во лето, можете да ја наполните раката со лажни тетоважи (обично апсурдни дизајни, како бубачки или школки) и да се чувствувате како дрзок моторџија.

Декалите траеја помеѓу еден ден и една недела (Зависи колку силно се триеш при туширање), и тие се користеа со поставување на картонот таму каде што се најдоа под млаз вода за да се залепат тетоважата на кожата.

Хена, големиот протагонист на плажите

Друг од големите протагонисти на плажите беа тетоважите со кана. Ах, каква носталгија, какви топли летни ноќи носејќи го мојот среќен змеј на десното рамо. Секако, првите денови избледе и ја остави облеката направена од лисици.

Овие тетоважи траеја околу две до три недели А, ако во меѓувреме тргнете со тен, белата трага што ја оставија може да трае цело лето.

Метални тетоважи, најмодерни

Конечно, друга од лажните тетоважи за која ќе зборуваме се металик тетоважи. Наследниците на украсите, горе-долу, го применуваат истото, но имаат идеја за дизајн за повеќе возрасна јавност, бидејќи повеќето имитираат парчиња накит.

Лажните тетоважи се curубопитна опција за оние кои не се осмелуваат со вистинска тетоважа, зарем не мислите? Кажете ни, што мислите за овие видови тетоважи? Запомнете дека можете да ни кажете што сакате со коментар!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)