Мали племенски тетоважи, дали се можни?

Мали племенски тетоважи

(Извор).

На племенски тетоважи малите изгледаат како оксиморон. Не за ништо што ни паѓа на ум кога ќе помислиме на племенски е мускулестата рака на човек со седум грбови и племенска тетоважа што ја опкружува раката како граница.

Сепак, на племенски тетоважи мали постојат. И иако тие сè уште се доста големи, не е неразумно да се најде дизајн кој е мал и симпатичен ако добро го избереме неговиот симбол.

Симболи од кои треба да се инспирира

Како што рековме, во мали племенски тетоважи препорачливо е да се размислува за дизајн кој искористи симбол што може да се трансформира во мало парче. Иако ајкулите, желките и другите морски елементи од хавајската и полинезиската естетика се прилично мали, постојат и други симболи од кои можеме да инспирираме.

Понекогаш овие симболи не се правилно племенски, но може да им се даде племенски шмек за да им се даде оригиналност и, пред сè, да ги направат мали. На пример, сонцето или племенскиот стил мандалата ќе биде супер убава, едноставна и дискретна. Инспирација можете да добиете и од други елементи, на пример букви или лавиринт од племенски стил.

Може ли нешто да се направи племенско?

Граница за мали племенски тетоважи

Всушност, можеме да свртиме што било во овој стил за да ги добиеме малите племенски тетоважи што ги претпочитаме. За ова, се препорачува да се најде уметник за тетоважа кој е специјалист за овој вид тетоважа.

Willе видите дека за да добиете племенски допир до вашиот дизајн, ќе изберете да му дадете дебели и синусни линии во црно-бело. И, тоа е дека иако племињата се однесуваат на огромни парчиња со сложени и многу комплицирани дизајни, исто така е можно да им се даде поинаков шмек трансформирајќи ги во спротивното. Вака се добива неочекуваното!

Малите племенски тетоважи се слатки, нели? Кажете ни, дали знаевте ваков вид тетоважа? Дали имате некој? Која големина има? Запомнете дека можете да ни кажете сè што сакате, само треба да ни оставите коментар и со задоволство ќе ве прочитаме!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.