Мали тетоважи на кана, привремен и убав стил

Мали тетоважи на Хена

На тетоважи со кана мали не се многу, всушност, традиционалните дизајни се обично многу сложени и полни со деталиМеѓутоа, ако барате, не е невозможно да најдете повеќе дискретни дизајни.

Во оваа статија ќе видиме неколку тетоважи со кана мал и ќе разговараме за овој стил на привремена тетоважа. Значи, продолжете да читате ако сте заинтересирани!

Мали тетоважи со кана, дизајни за избор

Тетоважи од Хена со мали прсти

Покрај дизајните што можете да ги најдете на шеталиштето на скоро секоја плажа (кои вклучуваат делфини, змејови, самовили, месечини, сонца, мали ѓаволи ... добро, најчестите дизајни), постојат голем број на традиционални дизајни што можете да ги разгледате.

Тие се со огромна убавина и, иако се нешто поголеми, очигледно се и повеќе впечатливи. Областите каде најмногу се користат овие дизајни се на рацете и нозете. Покрај тоа, ако најдете специјалист, тие можат да ви направат персонализиран или слободен дизајн, или со употреба на печат.

Хна е опасна?

Треба да се запомни дека, Ако Хена не се меша со други адитиви, нема опасност при употреба. Сепак, треба да бидете претпазливи со таканаречената црна хена, бидејќи може да содржи елементи што можат да ни направат тешко време, како што е сребро нитрат или дури и хром.

Обично овие адитиви се користат само за боја на коса, бидејќи, нанесени на кожата, тие можат да предизвикаат случаи на алергија или воспаление, меѓу другите. Значи, Ако сакате да бидете сигурни, не заборавајте да се истетовирате само со професионалци!

Се надеваме дека овој напис за малите тетоважи на кана и опасноста од употреба на црна кана е корисен за вас. Кажете ни, дали некогаш сте се истетовирале со овој вид пигмент? Како беше искуството? Запомнете дека можете да ни кажете сè што сакате, само треба да ни оставите коментар!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.