Тетоважи со мал кит, дискретни и многу интересни

Тетоважи со мал кит

Во поново време мали тетоважи на кит Тие се искачија на бројни позиции во рангирањето на најбараните тетоважи. И вистината е дека постојат неколку причини кои го објаснуваат овој „успех“ меѓу оние кои сакаат да го доловат ова импресивно и величествено животно во своето тело. Затоа, решивме да се посветиме во Тетовирање нов напис до тетоважи на кит. И конкретно за мали дизајни.

На тетоважи со мали китови се навистина популарни меѓу женската публика. И доволно е да направите едноставно пребарување на Интернет, барајќи примери за да сфатите дека жените се мнозинство кога станува збор за добивање на ова тип на тетоважи. Делумно е затоа што тие се елегантни и дека пренесуваат деликатес, па дури и сензуалност во зависност од делот од телото во кое е направено.

Тетоважи со мал кит

Само погледнете во галерија за тетоважи на мал кит подолу за да се види дека огромното мнозинство од луѓето кои ги прават овие тетоважи претпочитаат да ги прават на рацете и дека дизајнот е изработен во сива скала. Вистината е дека дури и во реален стил тие изгледаат навистина добро. Резултатот е најинтересен. Зглобовите на нозете се исто така идеално место за да ги направите овие тетоважи.

Што значат тетоважи од мал кит? Иако тоа е нешто за што разговаравме во претходните написи, добро време е да се потсетиме што значат и / или симболизираат тетоважи на кит. Тие ја симболизираат моќта над водите. Тие исто така означуваат безбедност, емоции, свесност, природа и чувствителност. Китовите се вистински архиереи и имаат способност да се соочат со сите видови предизвици што морето ги става пред нив.

Слики од тетоважи од мал кит


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.