Мали, елегантни и дискретни тетоважи на зглобот

Тетоважите на зглобот обично се едноставни

Не толку одамна веќе објавивме статија за мали тетоважи за зглобот. Ако има нешто убаво во овие типови на тетоважи, тоа е дека освен што се дискретни, тие се многу елегантни. Дури и сензуално би се осмелил да кажам.

Како што реков тогаш, зглобот е едно од омилените места за жените да ја направат својата прва тетоважа. Можностите се многу, иако трендот понекогаш игра многу важна улога. Следно, ќе ви дадеме неколку идеи за оваа тетоважа и како да ја искористите.

Идеи и значења на тетоважи на зглобот

Понтилизмот исто така може да изгледа одлично

Фрази, мали симболи како starsвезди или животни како птици или силуета на прекрасен слон се едни од најчестите тетоважи што ќе ги најдеме на зглобовите на многу луѓе. Сега, како што велам, тоа не е стереотип, иако модата речиси н makes тера да размислуваме за тоа. Ако размислиме за тоа, можеме да направиме голема разновидност на тетоважи на рачен зглоб. Сè е прашање на вкус и она што го имаме предвид.

Во овој мал избор на мали тетоважи за зглобот можеме да најдеме различни видови тетоважи како што се дрвја, птици, букви или симболи. Во секој случај, секогаш во црно и без преоптоварување на тетоважата. Овие се главно едноставни, фини и мазни потези.

Тетоважи на срце

Тетоважите со срце се многу разноврсни

Тетоважите со срце се доста популарни и обично претставуваат среќен, страстен или lovingубовен момент во нашиот живот. Според неговата боја, тоа значи едно или друго. На пример, црното срце симболизира дека некој поминува низ фаза на жалост, а жолтата боја е нов почеток. Поради оваа разноврсност, тие се идеални за носење во овој дел од телото.

Тетоважи од роза

Розите изгледаат одлично на зглобот

Розите како такви веќе симболизираат многу добри работи како што се добрина, благодарност, сочувство и убавина на една личност. Иако исто така, неговото значење може да варира во зависност од бојата на овој цветНа На пример, розовата значи невиност, црната симболизира загуба, а црвената симболизира страст. Од друга страна, ако ви се допаѓаат многу рози, можете да се истетовирате од ливче од роза до цел букет, с as додека е едноставно во прегледот, ќе изгледа многу добро.

Крузи

Крстовите се придружени со маслинови гранки

Крстените тетоважи обично се поврзуваат со христијанството и во такви мали парчиња обично одат сами или се комбинираат со слики од маслинови гранки, гулаби ... Покрај тоа, има многу други крстови кои немаат или имаат никаква врска со христијанството, како што е келтскиот крст што симболизира надеж или анк (еден вид египетски крст) што го симболизира животот.

Tattoвездени тетоважи

Тетоважите со Starвезди изгледаат одлично на зглобот

Тетоважите со Starвезди имаат многу значења. Ги имаме небесните starsвезди кои служеа како водич за многу авантуристи и меѓу чии најчести значења е водичот, односно дека таа starвезда што сте ја истетовирале го означува текотНа Во армијата има многу ленти што се претставени со starsвезди, така што може да биде и симбол на честа.

Датуми

Многу луѓе истетовираат специјален датум на нивниот зглоб

Прилично честа тетоважа со мал зглоб е тетоважа со датум. Можеби е важен датум за вас. Твоето раѓање, раѓањето на вашето дете, денот на венчавката, смртта на близок роднина или пријател ...

Мали сидро тетоважи

Сидра симболизираат силна врска

Тетоважите со сидро порано беа морнарски тетоважи, иако сега како што тетоважите станаа повидливи и поуметнички, тие добија нови значења. Како, на пример, сила или истрајност, од очигледни причини; да оддаде почит на починатиот член на семејството или пријател или дури и да претставува голема врска со морето.

бесконечност

Бесконечноста е лажна осумка

Симболот за бесконечност е една од најпознатите тетоважи во светот. Има неколку значења, како и сите тетоважи, едно од нив е дека човечкото суштество има бесконечен потенцијал да го постигне она што сака да го направи. Друго укажува на верување за реинкарнација, може да се покаже дека нешто нема крај, дека колку и да изгледа како крај, с everything ќе започне повторно, што исто така може да се поврзе со циклусот на годишните времиња.

Мала тетоважа со запирка

Запирка покажува пречекорување

Запирка обично укажува дека сте (или претрпеле) депресија, зависност, дека сте во искушение да извршите самоубиство или дека страдате од некаков вид ментално растројство. Исто така, може да биде дека лицето кое носи тетоважа има член на семејството или пријател кој поминал низ едно од овие нарушувања и сака да се солидаризира со нив. Тоа е совршен дизајн за да укаже на фаза на подобрување и потсетник за вашата внатрешна сила.

Како да ги искористите

Тетоважа со кама на рачниот зглоб

Нормално тетоважите на зглобовите се карактеризираат со доста минималистички, бидејќи просторот не дава многуНа Тоа не значи дека не може да се направат вистински чуда, но мора да се има предвид дека колку повеќе удари има тетоважата, толку се поблиски и подебели, ризикуваме дека со текот на времето ќе завршат како замаглување на мастило. Значи, во овие случаи, се препорачува едноставност пред с else.

Покрај тоа, овие видови тетоважи обично се со црно мастило од истата причинаНа Ова не значи дека бојата не може да се користи, иако веројатно е само детал. Во овој случај, би било погодно да разговарате за тоа со вашиот уметник за тетовирање за да видите што може да се направи.

Дали боли тетоважата на зглобот?

Едноставна црна тетоважа на рачниот зглоб

Тоа не е најболната област на телото каде што можеме да направиме тетоважа, но ќе боли повеќе отколку во области како подлактицата или рамото. Како и секогаш, болката многу зависи од секоја, бидејќи секоја личност има свој праг.

Која е цената на толку мала тетоважа?

Едноставна тетоважа на рачниот зглоб со пламен

Нормално, минималната цена може да биде околу 60 евра, иако тоа зависи од секое студио, секој уметник за тетовирање и тетоважата што некој сака да ја направи. Можеби изгледа скапо Иако мора да се земе предвид дека има цена за уметникот за тетовирање со мастило и игли, времето што се вложува за да се направи тоа и да се подготви дизајнотНа Зборуваме за уметничко дело и за ова не смееме да штедиме, веќе знаете како се вели поговорката: ефтино е скапо.

Како што можете да видите, имате многу опции да направите тетоважа на вашиот зглоб.Само треба да го пронајдете своето и да се нурнете со глава за да го направите вашиот доверлив уметник за тетовирање да го направи останатото. Кој е дизајнот што најмногу ви се допаѓа? Дали повеќе го сакате во боја или црно -бело? Дали имате тетоважи на вашиот зглоб?

Фотографии од тетоважи на рачен зглоб


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.