Тетоважи од Star Wars: дизајни на популарните ликови на овој голем универзум

ѕвезди-војни-тетоважи-влез

На тетоважи од војна на starвездите Тие се многу популарни меѓу љубителите на овој огромен измислен универзум. Има широк спектар од мали, минималистички, големи и детални тетоважи.

Во рамките на ликовите можете да изберете од негативецот со зла моќ, неговиот највозбудлив непријател, вселенски бродови, некоја планета или сцена што се поврзува со вашиот стил омилен и дел од телото каде што сакате да ги поставите овие тетоважи.

Слично на тоа, која и да е тетоважа што ќе ја изберете за да ја вклучите оваа уметност на телото ќе оддаде почит на сериите научна фантастика и филмови од висок профил.

Тие се многу популарни меѓу обожавателите кои пораснаа гледајќи ги филмовите и сега новата серија на телевизија од овие ликови кои носат носталгија од детството. Исто така, нè поврзува со иднината која има многу врска со ѕвездите, бродовите и роботиката.

Следно, ќе видиме неколку дизајнерски идеи од бродовите до ликовите на тетоважи од „Војна на ѕвездите“ за парови, идеален начин да се покаже врската со неа или иконите на мотивите на Дарт Вејдер или малата Јода маска. На тој начин можете да бидете инспирирани да го изберете оној кој најмногу се поврзува со вашата суштина или со вашето внатрешно дете.

Тетоважи од Yoda Star Wars

тетоважи-на-ѕвезда-варас-господар-јода
Војна на ѕвездите како што сите знаеме значи војна на ѕвездитеДа се ​​потсетиме дека се работи за сага од девет филмови и заплетот опишува одлични искуства на група ликови кои живеат во измислена галаксија.

тетоважи-на-ѕвезди-војни-Јода. Јода е учителот кој носи многу учења, тој има многу посебен начин да го зборува тоа пренесува голема мудрост за оние кои бараат совет од него а исто така и за студенти и чираци.
Има многу слики за да можете да го истетовирате во црно-бело или во боја или можете да ја вклучите и најпопуларната фраза која вели „направи го, или не го направи тоа, обидот не постои“.

Тетоважи на Дарт Вејдер од Star Wars

тетоважа-на-ѕвездени-војни-Дарт-Вејдер.
Овој лик има многу посебно име бидејќи Дарт е варијанта на зборот темно кој е темно на англиски, а Вејдер значи татко на холандски. Всушност, обожавателите кои сакаат да го истетовираат лицето на овој лик Тоа е начин да го пренесете вашето восхитување за сагата или карактерот и двојноста на ликот.

Тетоважи со светлосни сабери од Star Wars

светлосни-ѕвездени-војни-тетоважи
Светлосните сајбер се иконите ласерски оружја што ги користат Џедаите и Сит. Тие се составени од лесен кристал и систем за стабилизација и иако бојата зависи од кристалот, секој од нив има одредено значење.

тетоважи-на-ѕвездени-војни-мечеви.

Светлосниот сабје е симбол par excellence на оваа сага и тој зрак светлина што го испушта од неговата внатрешност е многу моќен.

Војна на ѕвездите тетоважи супер ласерски уништувач на смртната ѕвезда

тетоважи-на-ѕвезди-војни-ѕвезда-на-смртта.
Во рамките на овие тетоважи, ѕвездата на смртта е добро познат симбол во филмовите. Тоа е тотално деструктивно оружје што може да избрише цели планети со еден истрел кој исфрла низ неговиот ласерски зрак.

Тетоважи на бунтовничката алијанса на Star Wars

ѕвездени војни-бунтовници-сојуз-тетоважи
Фановите на Star Wars знаат дека бунтовничкиот сојуз е силата што ја спасува галаксијата, симболот е составен од ѕвезда птица на сојузот. Овој симбол е на униформите и шлемовите на пилотите на алијансата и наликува на феникс, ја претставува целта што е да се стави крај на галактичката империја.

Тетоважи од Star Wars за парови

тетоважи-на-ѕвезди-војни-за-парови
Во овој случај го гледаме симболот на бунтовничкиот сојуз кој е автентична двојка, која излегува од вообичаеното, сака да ги скрши шемите. Таа е идеална тетоважа за да покаже дека љубовта победува се, дури и јазот меѓу Империјата и Бунтовничкиот сојуз. Тоа е идеална тетоважа за да се прикаже поврзаноста и взаемната љубов што ги спои вселената.

Едноставни тетоважи од Star Wars

едноставни-војни-ѕвездени-тетоважи
Ова е многу едноставен дизајн во само неколку линии, подеднакво совршено ја доловува суштината на овој фантастичен свет, епски и полн со одлични ликови. Тоа е одличен дизајн без да биде комплициран, ниту многу обемен, бидејќи го има на вашето тело го одразува тој голем универзум на Star Wars на вашата кожа.

Тетоважи со темни ликови од Star Wars

тетоважи-на-ѕвездени-војни-темен-лик
Дизајнот на Дарт Сидиус е мрачен лик на Сит, многу моќен и мудар кој може да ја искористи својата сила за да постигне се што сака, дури и да ги спречат нивните најблиски да умрат. Тој стана толку моќен што сè што требаше да направи е да ја изгуби својата моќ. Најиронично кај овој лик беше тоа можеше да ги спаси другите од смртта, но не и себеси. Тоа е одличен дизајн на овој симболичен лик на сагата.

Тетоважи R2D2 од Star Wars

тетоважи-на-ѕвездени-војни-r2d2
Тоа е дизајнот многу сакан од сите фанови бидејќи ликот на R2D2 е малиот робот кој е еден од најпопуларните во серијата. Запознавање во Латинска Америка по име Артурито. Овој симпатичен лик честопати влегувал во опасни ситуации за да им помогне на своите господари.

Тетоважи со бродови од Star Wars

тетоважи-на-ѕвездени-војни-бродови.
Ако сте љубител на сагата Star Wars и размислувате да се тетовирате, мора да го запомните тоа универзумот на сагата е полн со вселенски бродови и борбени станици само оние кои можат да се тетовираат. Има многу дизајни кои можете да го изберете оној кој најмногу ви се допаѓа, со што ќе оживеат со стилот што уметниците за тетоважи можат да им го дадат на овие дизајни.

За крај, видовме неколку дизајни на некои од неговите ликови, бродови и додатоци од универзумот Star Wars.
Ако сте љубител на сагата, има илјадници тетоважи кои треба да ги направите како двојка за да ја споделите романсата и заедницата меѓу ликовите. Исто така врската со вселената, ѕвездите, планетите, битките помеѓу доброто и злото, Можете да изберете од широк спектар на опции.

Мора да ја барате тетоважата што значи нешто важно и се поврзува со вашата личност, знаејќи ги нејзините пропорции и местоположба на вашето тело, за да ја направите единствена за вас и без да се грижите за прифаќањето на другите. Ќе бидете задоволни со вашата одлука, споделувајќи го со светот задоволството да создадете уникатен дизајн за вашата омилена сага.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.