Минималистички тетоважи за парови кои сакаат да ја покажат својата љубов

Зборовите исто така се придружуваат

(Извор).

Минималистичките тетоважи за парови се бастун: не само што се дискретни, туку можат да станат многу, многу имагинативни и разноврсна, бидејќи секој може да носи ист, различен или комплементарен дизајн, поентата е да ја прославите вашата љубов!

Затоа денес Го подготвивме овој пост со многу различни идеи за да можете да ја најдете таа посебна тетоважа. А доколку сакате повеќе инспирација, ви препорачуваме да ја погледнете оваа друга објава со мали тетоважи за парови.

Идеи за минималистички тетоважи за парови

Има стотици и стотици можности да направите совршена дискретна тетоважа за парови. Подолу собравме ни помалку ни повеќе туку петнаесет идеи не за да ги копирате, туку да го изградите и пронајдете вашето совршено парче.

Тетоважи со букви

Тетоважите со букви се една од најпопуларните опции за парни тетоважи, не само што се дискретни, туку ви дозволуваат да си играте со елементи како што е типографијата. Ајде да погледнеме неколку многу интересни можности:

Половина збор или фраза

Секој може да земе половина од реченицата или збор кој е посебен за вас. Иако примерот на фотографијата е многу очигледен, има многу други зборови кои можат да и дадат неочекуван пресврт на тетоважата.

ликови и канџи

Кинески знаци или јапонски канџи исто така тие се широко користени во тетоважи за дискретни парови, бидејќи тие се начин да ја отсликате вашата љубов на уште подискретен начин од вообичаено. Вие само треба да бидете сигурни дека тоа навистина го става она што го сакате.

Датуми

Датумите Тие се уште една од најпопуларните тетоважи кога барате дизајн кој е дискретен и во исто време личен.. Всушност, иако не изгледа така, тие можат да бидат доста разновидни, бидејќи можат да се интегрираат во други цртежи, да користат арапски или римски бројки...

Десниот и наопаку

Иако примерот на фотографијата е привремена тетоважа, вреди да се погледне овој дизајн за идните тетоважи: зборот што е избран е љубов/ерос, играјќи се со типографијата и превртување на буквите се постигнува многу оригинален дизајн а тоа во пар може да биде многу добро. Очигледно, ако сакате да бидете оригинални, можете да си играте со други елементи, како што се вашите имиња, името на местото каде што сте се вериле...

К и К

Буквите K и Q се исто така многу популарни кога станува збор за наоѓање тетоважа која е дискретна и во исто време со романтични елементи, бидејќи се однесува на две покер картички, кралот и кралицата. Нормално, едното оди во црно, а другото во црвено. Можете да си играте и со оделата, на пример, едниот носи лопати, а другиот срца.

Тетоважи за комбинирање

Тетоважите во кои е комбиниран дизајнот имаат особеност што можат да работат одделно, но заедно формираат комплетен дизајн кој може да добие дури и неочекувано значење.

стрели кои се спојуваат

Оваа тетоважа, како што можете да видите на сликата, особено добро се вклопува на прстенот на прстот. Идејата е дека едниот ја носи основата на датумот, а другиот врвот и дека при спојување на прстите се појавува комплетниот дизајн.

сонца и месечини

Сонцето и месечината, минималистички и комплементарни небесни тела

Или други ѕвезди кои добро се комбинираат или кои се посебни за вас. Секој може да носи ѕвезда и тоа комбинирано дава интересен или романтичен пресврт. Најочигледни се сонцето и месечината, но може да си играте и со соѕвездија, фази на месечината...

Пакман го бара својот дух

Пакман ги јаде духовите по патека од бели топчиња, а она што го прави оваа тетоважа е многу кул пресврт на оваа идеја, бидејќи секој дел од парот носи или Пакман или дух. Погоден е дури и за парови кои се многу љубовни, бидејќи секој може да носи дух со различна боја.

поврзани раце

рацете поврзани Тие се симбол не само на љубовта, туку и на пријателството.. Можете да ги имате истите тетоважи, но навистина интересното е што наоѓате сопствен дизајн (користејќи ги рацете на другиот како модел, на пример) или дека се базирате на класиците, како на пример класичната претстава на Микеланџело во фотографијата.

кафези и птици

Кафезот може да биде и симбол на домот

Се чини дека одеднаш кафезите и птиците нема да се спојат многу добро, бидејќи кафезот симболизира нешто што нè лишува од слобода. Сепак, неочекувана симболика е птицата која сама се враќа дома (и без затворена врата од кафезот) со она што е дизајн кој исто така многу добро функционира меѓу парови.

Исти, но различни тетоважи

Друга многу кул можност за дискретни тетоважи за парови вклучува да го носите истиот дизајн, кои понекогаш може да бидат идентични, а друг пат да имаат мали варијации. На пример:

Тетоважи на прстенот на прстот

Сидрото го симболизира она што ве врзува за таа личност

Класика на пар тетоважи, Тетоважите на прстенот на прстот укажуваат на тоа дека сте фатени, дури и дека сте се омажиле. Единствената негативна работа кај овие тетоважи е тоа што им треба постојано допирање, бидејќи површината на прстот, типот на кожа и малото перниче одоздола, значи дека мастилото не се впива добро.

Како можности, има многу: од прстени, до сидра (кои исто така ја пренесуваат идејата дека сте поврзани еден со друг), датуми, зборови, името на другиот...

Отпечатоци од прсти

Многу оригинална можност и различна од она што го гледавме: можете да носите отпечатоци од прсти едни на други на вашата кожа, засекогаш допрени од таа посебна личност. Ако сакате да го направите поочигледно, ставете го дизајнот во форма на срце.

Коронас

Кралот и кралицата на куќата, на врската, на срцето на другиот: можеби затоа Тетоважите како круни функционираат подеднакво добро како и минималистичките тетоважи за парови. Доколку, освен тоа, наместо да се задоволите со дизајн на исти круни, го комбинирате со личните вкусови на секоја од нив, резултатот е многу поинтересен.

Крузи

Па, не изгледа како најромантичната опција, но ако ве обедини религијата може да биде добар дизајн. Крстовите се однесуваат на вера, ако ги комбинирате со други елементи како датуми, може да се однесуваат и на денот на вашиот брак, на пример.

во потрага по другиот

Друга минималистичка и многу кул можност е да тетовирате лик (на фотографијата е авокадо, но може да биде што сакате, на пример, вашата мачка, вашиот син...) нека тргне во потрага по другиот. Финтата на тетоважата е што не е како онаа на Пакман (што ја спомнавме погоре), туку тој мавта на едната, а другата на спротивната страна, така што очигледно нема пат меѓу двајцата додека не сте заедно. .

Електрокардиограм

Y завршуваме со електрокардиограм, можеби прилично виден дизајн, кој може да се комбинира на бесконечно можни начини: од само брановидна линија до комбинирање со срциња, датуми, правење во боја, црно-бело, на прстите, на градите...

Се надеваме дека оваа статија за минималистички тетоважи за парови ви даде неколку идеи за да ја пронајдете вашата совршена тетоважа. Кажи ни која е твојата љубовна приказна? Дали веќе имате тетоважа во пар? Како е?

Фотографии од минималистички тетоважи за парови


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.