Тетоважи на моторџии, само за најтешките

Тетоважи на мотоцикли

(Извор).

Мотоцикл, скоро бесконечен прав, сонцето и ветерот ве галат тетоважи моторџии. Кој никогаш не ја замислил оваа сцена? Веќе ве уверуваме дека имаме милиони пати.

Затоа, фатете пиво, одете во гаражата и направете ја неразделната Харли да рика, денес е време да разговараме за најимпозантната тетоважи на моторџии. Брум брум!

Тешки тетоважи на луѓе?

Тетоважи на мотоцикли

Тетоважите, пред не многу години, ги разликуваа опасните луѓе од чесните луѓе ... Па, или така рекоа. Меѓу опасните луѓе можеме да сметаме осудени лица, мафијашки убијци и моторџии. И серии како Синови на Анархијата Тие не помогнаа точно да се омекне таа слика на тешки луѓе во која секој од нив ги носеше своите мотор-тетоважи.

Тетоважите со моторџии обично се карактеризираат со тоа што имаат еден или повеќе елементи од следново. Имаме черепи (кои се класика), змии, орли, змејови, работи во пламен, черепи со змии, орли со змии, черепи на оган, змејови на оган, черепи на оган со змии ... добро, тоа ќе беше идеја И колку повеќе черепи и повеќе пламен, толку подобро. 😛

Ново време, стари обичаи

Тетоважи на мотоцикли

Но, работите се менуваат, сега тетоважите не се толку намуртени и има повеќе луѓе кои се осмелуваат да направат тетоважи. Повеќе не можете да тетовирате само черепи, змии, орли или змејови, ако сакате мотоцикли (иако тоа е целосно валиден избор :)). Вашата имагинација е граница, можете да направите тетоважа на вашиот мотор ако мислите дека тоа е theубовта на вашиот живот (и не мора да биде Харли), брзинометар ако сте fanубител на брзината, ЕКГ во форма на мотор, ланец или дури и шлем може да изгледа добро како мотор-тетоважа.

Што најмногу сакате кај тетоважите со моторџии? Дали имате некој? Не заборавајте да ни оставите коментар.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.