Пирсинг на брадавицата: сè што треба да знаете

пирсинг на брадавиците

За разлика од тетоважата, а пирсинг на брадавиците Не бара премногу размислување претходно, односно сакате или не сакате да носите обетка за брадавица. Пирсингот на брадавицата е популарен и кај мажите и кај жените, а многумина ги сметаат за неверојатно сензуални и привлечни. Ако сте жена и сакате да имате деца и да доите, тогаш да треба да размислите за тоа. Но, на крајот пирсинг, или го правиш тоа или не.

Од тогаш мора да бидете подготвени да го сторите тоа За да зараснат брадавиците може да потрае малку подолго отколку тетоважа - да, дури и повеќе. Ова се должи на секојдневниот стрес на телото и затоа што брадавиците се области кои имаат многу триење и доколку имате секс, тие исто така можат да бидат под стрес повеќе од нормално. Но, ако сте подготвени да се справите со иритацијата и крастите што можат да се појават заедно со времето на заздравување, и ви се допаѓаат овие видови пирсинг ... тогаш нема што да ве спречи да го сторите тоа.

Има многу краста

Неопходно е да имате предвид дека за време на процесот на лекување, повеќе од веројатно е дека ќе најдете многу кора - красти. Прво, пристапната патека до дупката ќе се повреди веднаш, откако иглата треба да помине низ некои многу чувствителни делови од телото. 

После пирсингот, ќе почувствувате многу силен убод од брадавицата до прстите, но тоа брзо ќе исчезне. Откако ќе заврши овој најлош дел, ќе видите краста што може да трае со недели, па дури и со месеци. ова ќе зависи од видот на заздравување на вашето тело. 

пирсинг на брадавиците

Морско решение

Постојат луѓе кои користат морски раствори - можете да го направите дома со вода и сол - за да го излечите. Морската сол со вода ќе ви помогне да ја дезинфицирате раната, а исто така, така што болката што ја чувствувате во областа ќе се смири. Ако сте жена, идеално е дека првите ноќи кога спиете со чист градник, градникот треба да биде спортски. 

Досега сте можеле да прочитате како ќе се чувствувате кога ќе добиете пирсинг на брадавицата, а исто така и што треба да направите за да заздрави пред, а исто така, за да не боли толку многу. Откако ќе го земете ова предвид, добро е да земете во предвид и други важни аспекти во врска со пирсингот на брадавицата, што можеби сте ги превидиле. Не губете детали.

8 важни работи што не треба да заборавите на пирсингот на брадавицата

Кога ќе зацели, ќе ја заборавите болката во минатото

Штом раната заздрави, ќе ја заборавите болката при прободување и исто така болката во процесот на заздравување. Feelе се чувствувате многу подобро и ќе можете да го допрете без да се плашите дека ќе ве повреди како да ви ја откинуваат брадавицата.

пирсинг на брадавиците

Willе се сетите дека го имате кога ќе се случи нешто лошо

По некое време, ќе заборавите на вашите пирсинг бидејќи тие едноставно стануваат дел од тоа што сте. Додека, тој дел од кого сте куки на кошулата и убодната болка ве потсетува дека да, дека вашите пирсинг се нешто што постои и дека сè уште се таму, токму таму каде што сте направиле. 

Differentе се облечеш и соблечеш поинаку

Willе го сториш тоа, на овој начин ќе избегнеш пирсингот да те запне на кое било место како кошулите наутро кога си полуспан кога се облекуваш. Startе започнете да ја влечете кошулата над главата и да ги влечете рацете низ неа додека се повлекувате надолу преку градите и ја свиткате кошулата толку далеку од брадавиците, колку што дозволува ткаенината. На почетокот може да изгледа чудно, но е најдобрата алтернатива за да избегнете болка и подоцна, ќе се навикнете ... ...е го направите тоа автоматски.

Кога купувате облека, ќе го земете предвид вашиот пирсинг

Кога купувате облека, ќе го земете предвид пирсот на брадавицата, така што плетените ткаенини или многу тесните џемпери ќе бидат заборавени за вас. Buyе купите облека мислејќи дека последното нешто што сакате е да ви се закачи на брадавицата и тоа со невнимание или кретен несакајќи пирсингот и брадавицата одат зад облеката -со болка што ќе повлече сето тоа-.

пирсинг на брадавиците

Вашиот партнер знае кога имаат и кога не треба да ги допираат вашите пирси

Реалноста е дека пирсингот на брадавицата е многу забавен за да имате секс. Едноставно, ќе мора да му објасните на вашиот партнер кога тој е забавен и кога тој престанал да биде таков. Вие треба само да му објасните на вашиот партнер како да го допрете или што сакате во врска со предиграта каде пирсингот исто така може да биде протагонист.

Feelе почувствувате возбуда кога купувате обетки за брадавицата

Кога одите да купите нова обетка за брадавицата, ќе почувствувате одредена возбуда да купите нов накит за вашите пирсинг. Дури ќе се чувствувате подобро отколку кога одите да купите нешто пообично како облека. Се чини глупаво, но ако добиете пирсинг на брадавица, ќе знаете за што зборувам. 

Не-pH неутрални сапуни нема да ја допрат областа за некое време

Дури и откако ќе се излечат целосно, сапуните кои не содржат pH вредност, веројатно ќе останат така, заборавени некое време. Ниту пилинзите, ниту парфемираните сапуни и уште помалку колоните нема да ја допрат вашата област на брадавицата. Брзо ќе дознаете дека производите за бања се наменети за делови од телото кои немаат мала метална шипка што минува низ средината.

Тие ќе ви кажат дека никогаш нема да можете да доите

Ако сте жена, тоа ќе ви се случи и вас. Треба да знаете дека тоа не е точно, ако сакате безбедно да доите, го отстранувате пирсот додека ги храните своите деца, менструација. Но, зошто претпоставуваат дека сакате да имате деца? Дали се тие во твојата глава да знаат што мислиш?

Кој е најубавиот пирсинг
Поврзана статија:
Кој е најубавиот пирсинг

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

15 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   мај dijo

  Имам едно прашање, пирсингот на брадавицата ми го направија пред 3 и пол месеци и немав проблем со нив. Но, би сакал да знам дали веќе можам да имам секс што вклучува лижење на брадавиците или тие работи, не ме боли или чеша, но ми остава впечаток затоа што има мали красти и мислам дека не е погодно за мојот партнер да цица на нив. колку чекам

  1.    Факундо dijo

   Здраво, сакав да ве прашам на одредено место каде се става пирсингот, зошто го стави мојата девојка и се плаши дека не е поставено погрешно. Тие го поставија далеку под брадавицата, речиси фаќајќи дел од ареолата. Дали тоа предизвикува проблем? Надвор од естетиката? Ве молиме почекајте го вашиот одговор, и ако има какви било средства со кои можеме да комуницираме за да објасниме добро, можеби јас се изразувам лошо тука

   1.    Крис dijo

    Здраво добри момци, им препорачувам на сите строго да го следат процесот на лекување, јас бев нетрпелив и мислев дека ништо нема да се случи миев со нормален сапун за тело (парфемиран од пазарот) зафатив таква инфекција што брадавицата ми се издуваше тројно поголема од нормалната и многу чешање Морав да земам орален антибиотик и антибиотска маст. Се разбира, тие лекови беа рацете на Санто.

   2.    Daniela dijo

    Здраво! Пред 2 дена добив пирсинг на брадавица и мислам дека ставија мрена премногу кратка, може ли да одам да ја сменам деновиве или што е најдобро што можам да направам? Се чувствувам како топките да тонат

 2.   Абелуко dijo

  Здраво Маи, им ставив пирсинг на брадавиците пред 15-тина години, никогаш немав проблеми со нив, ниту во сексуални работи, немав красти, вистината е дека читајќи ја статијата, за мене беше целосно непознато сè велат тие, иритациите, ѓубрето, оние закачени на облеката, купување „специјална“ облека за прободување, ако сте ја имале 3 и пол месеци, тогаш мислам дека ако не боли, ниту тоа ти предизвикува Никаков проблем, оди напред, ти требаше 3 месеци подолго отколку што ми требаше, но јас поминав напред.

 3.   Bri dijo

  Консултирајте се дали има некој вид идеална брадавица за оваа обетка?

 4.   Наоми dijo

  Дали треба да имате одредена возраст за да можете да го прободите пирсот?

 5.   Сарај dijo

  Имам пирсинг на обете брадавици, но вистинскиот личи на девојчето, од страна и со топче.
  Тоа е лошо? ?
  Веќе бев исплашен, само ги направив во саботата на 17 октомври

  1.    Ана dijo

   Дали боли многу? Исто така, сакам да го сторам тоа и на двете брадавици, но чувствувам дека ме боли многу

   1.    Мем dijo

    Не боли толку многу, но препорачувам да го сторите тоа само во едно

 6.   Гонзалес dijo

  Дали е нормално да крварите без да се повредите или додека го миете?

  1.    mimi dijo

   Ајде да видиме, јас само крвавев првиот ден, но многу малку, во случај да биде претерано, треба да одите на местото каде што сте го направиле или директно на лекар

 7.   Cristina dijo

  Она што би сакал да го знам е дека ако брадавиците изгледаат грдо ако сакате да го отстраните пирсот: /

 8.   Пола dijo

  Здраво, пирсингот го направив во мај и оттогаш го имам супер голем (во споредба со другиот е двојно), прво мислев дека ќе се должи на инфлација, но сепак останува исто. Што може да биде?

 9.   Romina dijo

  Здраво! Имам прашање, го добив пирсот пред околу 3 дена и баш тогаш почна да ме чеша, дали е заразено или слично? Помогнете да