Примери на убави француски фрази за тетоважи

Тетоважа на грб

Се чини дека јазиците се една од најголемите основи при изборот на тетоважа. Меѓу сите, англискиот и францускиот јазик се обично на врвот на листата. Значи, ако неодамна го видовме кратки фрази на англиски јазик, денес ви предлагаме нова лекција по јазик. Како за уживање со убави француски фрази за вашиот следен дизајн?

Иако многумина од нас избираат Повеќето шарени тетоважи, со предмети или боја, зошто да не се одлучите за некои примери како овие? Несомнено, едноставноста на зборовите има подлабока симболика. Начин на кажување многу повеќе, но на поосновен начин. Откријте ги сите овие примери за тетоважа!.

Примери на убави француски фрази

Како што велиме, не е важен јазикот, тоа е дека сакаме да се изразиме, сè додека сме јасни за тоа што ќе тетовираме. Секогаш кога не контролираме јазик добро, мора да се осигураме во тоа фраза да се избере. Не е многу корисно да одиме на онлајн преведувач. Повеќе од сè затоа што понекогаш можеме да најдеме поставени фрази кои немаат исто значење што може да ни го понуди преведувач од овој стил. Значи, нема ништо како да се осигураме добро порано отелотворуваат го на кожата.

Есенцијалното е невидливо за очите

Тетовирани убави фрази

Еден од најгледани фрази во тетоважи, Дали е ова. Есенцијалното е невидливо за очите, тоа е една од оние многу длабоки фрази што има голема симболика. Затоа што не можеме да одржуваме појави. Тие честопати изневеруваат, во сите аспекти на животот. Секогаш е подобро да копате подлабоко. Само таму, ќе ги најдеме сите најважни и основни работи. Нели мислиш а совршена фраза за вашето тело?.

Имај надеж

Кратка фраза

Без сомнение, надежните тетоважи се уште една од најдобрите опции за нашата кожа. Само три зборови што ќе бидат совршени за многу места на телото. И за раката и за задниот дел на грбот. Покрај тоа, можете да изберете стил на фонт што најмногу ви се допаѓа и да уживате во позитивна и мотивациска тетоважа.

Loveубовни тетоважи

Оригинални фрази

Во овој случај, надежта за loveубов е она што нè наведува да го покажеме ова убава тетоважа. Нов дизајн кој исто така комбинира три збора, со најимпресивните стилови меѓу своите букви. И покрај тоа што нема друг додаток и е во црно мастило, убавината е повеќе од очигледна. Без сомнение, една од најголемите теми за сите видови тетоважи е секогаш оние што имаат loveубовни теми. Во овој случај, не ни требаат повеќе додатоци од зборови.

Најчести француски фрази

Постојат многу фрази кои имаат голема истакнатост. Иако секој од нас може и мора да го избере оној што најмногу нè дефинира, не е лошо да проверите дали е меѓу списокот што го избравме за вас.

 • À coeur vaillant rien d´impossible: Ништо не е невозможно за храброто срце.
 • Апрес ла плуие ле убави температури: По невремето, сонцето изгрева.
 • Chancun voit midi à sa porte: На секој, свој.
 • Qui vit sans folie n´est pas si sage quil quit: Кој живее без лудило не е толку мудар како што мисли.

Многу кратки фрази

 • Heureux au jeu malhereux in amour: Среќа во играта, несреќен во loveубовта.
 • Il n´ya pas de fumée sans feu: Нема чад, нема оган.
 • Aussitôt dit, aussitôt fait: Речено и готово.

Како што можете да видите, има многу фрази што можете да ги изберете за следниот дизајн. Цитати, романтични или мотивациони пораки. Одличен комплет кој ќе биде совршен за украсување на вашето тело. Рацете, ребрата или дел од грбот, можат да бидат совршени места за носење на ова вид фрази на француски убаво. Што мислите за овие идеи?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.