Само Тетоважата Барселона 2020 го менува датумот поради коронавирус

Само Тетоважа Барселона 2020 година

Сега е официјално. На Само Тетоважа Барселона 2020 година е одложено и веќе има нов датум за годинашното издание. По влегувањето во сила на состојбата на аларм во Шпанија поради пандемијата генерирана од коровавирусот COVID-19, сите настани и концентрации на луѓе се откажани. Не е можно да се изврши концентрација која, во овој случај, би надминала далеку од 1.000 луѓе.

Од организациската компанија на Само Тетоважа Барселона 2020 година избран е единствениот можен начин. Одложување на прославата на настанот. Овој многу важен настан за loversубителите на светот на уметноста на телото ќе се одржи следниот јуни. Поточно, новите датуми се следниве: 5, 6 и 7 јуни оваа година. Дотогаш, се очекува целата оваа ситуација да биде контролирана и логично, решена.

Само Тетоважа Барселона 2020 година

Организацијата посочи дека контактирала со сите излагачи, како и со уметници кои планирале претстави за да ги објаснат сите овие мерки и, логично, им нуди можност за учество во новите закажани датуми.

И покрај времето што останува пред прославата на Единствената тетоважа Барселона 2020, тоа е веќе возможно купете билети однапред. Сите информации се достапни во веб-страница на настанот. Исто така е можно да испратите е-пошта на адресата info@urbanlineconcept.com во случај да сте заинтересирани за враќање на износот платен однапред билетите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.