Добро студио за тетовирање: совети за избор

Студио за тетоважи

Можно е, ако е тоа прв пат ќе тетовираш, запрашајте се кој е најдобриот начин да изберете а добар студио за тетовирање. На прв поглед, се чини дека само со консултација со социјалните мрежи ќе имаме доволно, но ќе истражиме малку повеќе во ова прашање, бидејќи тоа е важна одлука што нема да зависи само од еден фактор.

Па, да погледнеме неколку совети за тоа како да изберете а убаво студио за тетовирање.

Одлучете што сакате

Постер студио за тетоважа

Се чини глупаво, но една од првите работи што треба одлучува при избор на а убаво студио за тетовирање е да се одлучи каков вид тетоважа ти сакаш. Очигледно, сигурно нешто едноставно ќе се направи каде било, но ако сакате а дизајн нешто поконкретно или а стил конкретно (традиционално, комично, реално ...) се препорачува да се информирате за уметници или студија кои се специјализирани во тип на тетоважа Што сакате за конечниот резултат да биде, ако е можно, повеќе Прекрасно.

Проверете ги социјалните мрежи и мислења од Интернет и вистински луѓе

Пиштол за студио за тетоважа

Откако ќе го изберете тетоважа, погледнете на Интернет можни студии или уметници во вашата област. Проверете ги мислењата на корисниците и видете ги фотографиите што висат во нивните социјалните мрежи да завршиме да одлучуваме дали тоа е она што го барате или не. Исто така, за да можете да проверите колку активно време ја зема студијата (подолго, повеќе искуство).

Друга опција е да изберете е студио за тетовирање врз основа на мислењето на некој „вистински“. Така можеш да прашам вашите сомнежи од прва рака, видете во работа и знајте дали вреди или не. На пример, мојата последна тетоважа беше направена во А. студио за тетовирање што не знаев, но дека јас тие препорачаа. Проверив од социјалните мрежи дека ми се допаѓаше неговиот стил и дека тие имаа повеќе добри мислења и не можев да бидам посреќен со резултатот.

Не водете се само од цената: изберете квалитет и хигиена

Тетоважа во студио за тетоважа

На крај, не дозволувајте цена ве води: нека квалитет и хигиена. Тетоважите се нешто caro затоа што тие ќе бидат сите таму живот и им требаат скапи медиуми и ресурси како мастило и добра хигиена. Затоа изберете а студио за тетовирање направи да изгледа чисто и доверливо.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.