Новата тетоважа на Лејди Гага, повикување на нејзината соработка со Металика

Новата тетоважа на Лејди Гага

На неодамнешната гала награда Греми 2017, настапот на Лејди Гага со Металика беше еден од најкоментираните „настапи“ од гледачите и fansубителите на настанот. И иако музичкиот перформанс не треба да претставува новост Тетовирање, важно е да го имате ова на ум кога зборувате за нова тетоважа дама гага. „Поп-starвездата“ сакаше да го сними во своето тело претстојното шоу што требаше да дојде.

Само неколку часа по доделувањето на Греми наградите, Lady Gaga Тој на својот Инстаграм профил постави фотографија на која можеше да се види огромната тетоважа што му е направена на грбот во „чест“ на рок групата со која ја делеше сцената. Тој појаснува многу јасно во описот на својата публикација: „Молецот и Металика“. И вистината е дека тетоважата е импресивна.

Новата тетоважа на Лејди Гага

Иако тој не навлезе во детали за уметникот за тетовирање кој ја заврши оваа неверојатна работа, очигледно е дека резултатот е многу добар. Правењето толку голема тетоважа е многу комплицирано, па дури и повеќе, ако сакате да комбинирате различни елементи како во овој случај. Имаме молец и огромен череп. И што значи новата тетоважа на Лејди Гага? Ниту уметникот не рече ништо за тоа, па затоа треба да ги бараме информациите од наша страна.

Ако погледнеме напис на кој објавивме Тетовирање пред неколку месеци и во кои зборувавме значење на тетоважи од молец, гледаме дека наведениот инсект претставува душата и духот. За јапонската култура има конотација поврзана со невиност, среќа и loveубов. Сепак, молите имаат и своја потемна и потемна страна. За многу антички култури, молецот претставувал душа на вештерка. Какво значење ќе и даде Лејди Гага на својата нова тетоважа? Во моментов тоа е мистерија.

The Moth & Metallica ?——->??#ink #tattoo #MothIntoFlame #MetalliGa #metal #grammys @metallica

Фотографија објавена од xoxo, anоана (@ladygaga) на

Извор - Инстаграм


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.