Тетоважи кои мирисаат: го откривме новиот тренд

Тетоважи што мирисаат

Кога зборуваме за уметност на тело, не се осврнуваме само на традиционалната тетоважа, како што е позната денес. Кога станува збор за украсување на нашето тело, можностите се скоро бесконечни. Со текот на времето, се појавуваат нови трендови или мода кои брзо го привлекуваат вниманието на fansубителите на светот. На пример, неодамна зборувавме за тетоважи што можат да се слушнат.

Па, денес ќе го сториме истото со друг вид тетоважи што ќе го разбудат нашето чувство за мирис. Тетоважи што мирисаат. Тие се можни? Ајде да дознаеме. За неколку месеци стана тренд да се прават тетоважи со мирис. Иако тие не се трајни тетоважи (бидејќи сè уште нема мастило што го дозволува овој ефект), резултатот е многу интересен.

Тетоважи што мирисаат

Потпис Tattly, е компанијата што стои зад овие оригинални привремени тетоважи кои мирираат мирис. Неколку тетоважи на цвеќе кои навистина ќе ни овозможат да уживаме во аромата на овие цвеќиња. Loveубители на цветни тетоважи кои сакаат да имаат curубопитна и впечатлива привремена тетоважа Тие ќе го ценат ова тело и мирисна уметност.

Но Како функционираат овие тетоважи со мирис? Како што можеме да видиме во различните публикации што кружат на социјалната мрежа Инстаграм, процесот е многу едноставен. Доволно е да се направи тетоважа со боја во Tattly што го пресоздава карактеристичниот мирис на секој цвет и го импрегнира со есенцијално масло присутно во последниот слој на тетоважата. Резултатот? Дизајн кој добива нова димензија која совршено го надополнува сетилото за вид. Засега, оваа техника може да се примени само, како што велиме, на привремени тетоважи.

Преку @insiderart: Овие тетоважи се со мирис. ? #tattlydoesgood #insiderbeauty

Објавена објава од INSIDER убавината (@insiderbeauty) на

Извор - Инстаграм


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)