Исус Христос тетоважи, откријте ги во длабочина

Исус Христос Тетоважи

(Извор).

Се надеваме дека денес сте малку католици затоа што во денешниот напис ќе зборуваме тетоважи Исус Христос Затоа, подгответе се за виорен пат низ визијата што ја имаат некои светски религии Jesucristo.

Кој беше Исус Христос?

Тетоважи на градите на Исус Христос

(Извор).

Па, ова зависи од секоја религија. Јудаизмот гледа на Исус Христос како учител и рабин. Исламот го гледа како пророк. Христијанството го гледа како син на Бог, испратен да го шири својот збор низ целиот свет. Се чини дека будизмот го гледа Исус Христос како просветлено суштество, голем учител. И, како што успеавме да откриеме, хиндуизмот верува дека тој е пратеник на Бога со божествена порака.

Ајде, секој од вас верува во она што го сакате и направете тетоважа што сакате. Ова е нашата порака за вас денес. ?

Тетоважи на Исус Христос

Исус Христос Тетоважи на нозете

(Извор).

Како што секогаш велиме, имагинацијата е ваша граница и вие сте тоа што треба да ви се допадне. Пронајдовме тетоважи на Исус како се моли, други во кои тој се појавува на крстот, но во овие случаи тој секогаш се појавува со трнови круна на главата со капе крв на лицето. Постојат дури и такви во кои тој се појавува придружуван од неговата мајка, Дева Марија или со апостолите на Тајната вечера. Постојат и други поедноставни каде што пишува само Исус или Исус Христос. Видовме дека повеќето се со сива или многу пригушени тонови. Видовме некои што излегуваат од тој тоналитет и што му даваат повеќе обоен допир, но многу малку.

И досега написот за тетоважи Исус Христос. Ако имате тетоважа со Исус или имате каква било идеја или прашање и сакате да ја споделите со нас, само треба да ја оставите вашата порака во делот за коментари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)