Тетоважи на вратот, аспекти што треба да се земат предвид

Тетоважи на вратот

Иако веќе зборувавме по повод тетоважи на вратотВистината е дека сакам да гледам различни дизајни на овие тетоважи во некоја област од телото што можеме добро да ги квалификуваме како „екстремни“ кога станува збор за тетовирање. И кога зборуваме за екстремни, тоа не е поради болка или дека е неиздржлив вид на тетоважа за време на нејзиниот процес на разработка. Наместо сè, што подразбира да имате тетоважа во таква област на телото.

Ако веќе имате голем број тетоважи раширени низ целото тело и стигнавте до точка да ги истетовирате рацете, Ние сметаме за здраво за готово дека тетовирањето на вратот нема да претставува проблем за вас. Се разбира, не зборуваме за мала и дискретна тетоважа во пределот на задниот дел на вратот или скоро достигнување до увото. Наместо тоа, тетоважа што зафаќа голем дел од оваа област на телото.

Тетоважи на вратот

Ако сте маж, заздравувањето на тетоважата е посложено

И особено ако сте личност чија брада расте силна и брза.. Очигледно, при тетоважата ќе мора да ја избричите областа. Сепак, и по 24 часа, тетоважата е сè уште практично свежа и процесот на заздравување на областа само што започна, за жал, косата во областа нема да чека да се лекува тетоважата и да започне да расте.

Што повлекува ова? Па, од една страна, поголем убод во областа, како и чешање понагласено за време на заздравувањето на тетоважата во текот на следните неколку дена. Во овие случаи и ако конечно направите тетоважа на вратот, моја препорака е во текот на првите денови да се обидете да ја одржувате областа добро аерирана (дури и ако е зима). Секако, ако станува збор за мала тетоважа, тешко дека ќе имаме проблеми од ваква природа.

Тетоважи на вратот

Тетоважа која им стои одлично и на жените

Постојат некои тетоважи кои, во зависност од нивната големина, дизајн и / или форми, може да изгледаат подобро на женско тело отколку на машко или обратно.. Сепак, кога зборуваме за тетоважи на вратот, вистината е дека тие изгледаат подеднакво добро и кај жените и кај мажите. Треба само да ја разгледате следната галерија со слики во која собираме секакви тетоважи во оваа област на телото.

Фотографии од тетоважи на вратот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Алфред dijo

    Обожавам тетоважи