Тетоважи на мама, најдобри начини да ја почестите вашата мајка

Тетоважи на мама

(Извор).

Класик меѓу класиците (кој не мисли на тежок морнар со зборот мама истетовиран со срце?) на тетоважи мама чест на една од најважните луѓе (ако не и најважниот) од нашиот живот.

Затоа што без наши мајки ние буквално не би постоеле и веројатно не би биле луѓето што сме денес. Затоа го подготвивме овој куп идеи за да ве инспирираме!

Мамо на други јазици

Ајде прво да погледнеме едноставна, но убава идеја за да ја почестиме мајка ти. Ниту повеќе ниту помалку е да ве инспирираме во зборот мајка да го тетовираат на други јазици. Овој дизајн е идеален за мали и многу дискретни тетоважи, бидејќи обично е краток збор (или карактер, како во случајот со кинескиот) што изгледа одлично на места како што се зглобот, глуждот, прстите ...

Неговата работа, неговата страст

Тетоважи на мама за фотелји

(Извор).

Сигурно вашата мајка, иако ве сака, има многу страсти, а сигурно меѓу овие страсти е и работата. Што е одлично, бидејќи може да ви послужи како инспирација за следната тетоважа! Го придружува главниот елемент на вашата работа со зборови мајка Да покажеш дека си го сторил тоа за неа и за никој друг.

Користете стил во согласност со вашата професија и вашиот карактер за да постигнете повеќе остварен стил. На пример, традиционалното може да работи совршено за морнарските мајки, закачувањето за механичарите ...

Хоби за мајки

Но, не само од работа и семејство живеат жени. Понекогаш вистинската страст на мајката е нејзиното хоби. Затоа, меѓу тетоважите на мама наоѓаме многу мајчини хобија кои можат да варираат од шиење, до стрелаштво, до здрав спорт да ви стават нерви ... Ако не можете да ја замислите својата мајка без пиштол за маичка во нејзините раце, време е да изберете да ја овековечите со таков дизајн.

Како и во претходниот случај, Тие се дизајни на кои можете да им дадете повик или посериозен тон во зависност од стилот на парчето. Одете по поголема големина, така што деталите ќе се покажат.

Вашите омилени на вашата кожа

Можеби, од друга страна, она што најмногу ве потсетува на вашата мајка не е нејзината работа или нејзиното хоби, туку нејзината loveубов кон нешто особено. На пример, Можеби вашата мајка е (или беше) вистински fanубител на рози и сакате да ја запомните со една на вашата кожа.

Можете исто така да бидете инспирирани од работи како нивниот хороскопски знак, нејзиниот роден камен или кој било друг елемент што таа или вие го поврзавте со нејзината личност.

Семејни спомени

Други нешто повеќе лични, но подеднакво кул идеи за тетоважи од овој тип се оние засновани на семејни фотографии. Без разлика дали станува збор за многу голема, реална тетоважа или едноставен дизајн кој ја доловува намерата на фотографијата, опциите за снимање важни моменти на вашата мајка на вашата кожа се скоро бесконечни. Пронајдете фотографија од неа сама или придружена од остатокот од семејството и стручен уметник за портрети-тетоважи за уникатен дизајн.

Срца и други знаци на убов

Како можеме да заборавиме на тетоважите на кралот на мама? Иако може да изгледа дека тие се нешто застарени, класиците како оваа можат да се вратат со пресврт што ги прави помодерни и лични. Изберете ги боите и стилот, па дури и типографијата добро, така што дизајнот е светла и се издвојува.

Метафорички дизајни

И, конечно, друга добра идеја е да бидете инспирирани од нешто повеќе метафорично да ја почитувате вашата мајка. На пример, во облици, бои ... или со инспирација од модерната уметност или со очигледно попрозаични работи, како цртеж што сте го правеле како дете и што вашата мајка висела на фрижидерот. Овие типови на дизајни се најоригинални, без сомнение, но и со најтешкиот предмет што може да се разликува на прв поглед.

Се надеваме дека ви дадовме неколку идеи за вашите тетоважи мајка, затоа што мајката има само една, но тетоважите има стотици! Кажете ни, дали носите парче во чест на вашата мајка? Што мислите за овие идеи? Известете ни во коментарите!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.