Тетоважи со прсти: 5 работи што треба да ги имате на ум

Тетоважи со прсти

Размислувате да ги истетовирате прстите? Не е прв пат во Тетовирање зборуваме за тетоважи со прсти. Вид на тетоважа што серверот обично го опишува како „екстремен“ (ако се оддалечиме од веќе распространетото срце или збор во профилот на едниот прст). И тоа е дека секој вид тетоважа на прстите на раката ќе биде видлив да или да во текот на целата година. И, ако не прибегнеме кон шминкање, нема да има начин да се скрие.

Во овој период од годината е релативно лесно да се сретнат луѓе кои имаат тетоважи на прсти. Уште повеќе, серверот има пријатели чија прва тетоважа е поставена на едниот прст на неговата рака. Дали е тоа добар начин да се започне во светот на тетоважите? Делумно да, иако може да има и свои негативни точки. Затоа собираме 5 работи што треба да ги имате предвид за тетоважите со прсти. Ако размислувате да истетовирате еден или повеќе прсти, овој напис ќе ве интересира.

Тетоважи со прсти

Тие се видливи во текот на целата година

Тоа е нешто за што веќе разговаравме. Тетоважите со прсти се видливи во текот на целата година. Освен ако тетоважата не е многу мала и се наоѓа во профилот на едниот прст на раката, ќе биде скоро невозможно да се скрие. И да, ако сакаме да ги покриеме, ќе мора да прибегнеме кон специјализирана шминка за да можеме да ги покриеме. Затоа треба да размислите многу за идејата да направите некаква тетоважа на прстите на вашата рака.

Тие полесно се расипуваат

Кожата на рацете е најизложената на сите видови надворешни агенси кои влијаат на нејзиниот процес на стареење. Без разлика дали е од работа или од други причини, на кожата на рацете и е потребна посебна грижа за да изгледа мазно и младо. Затоа, тетоважите направени на овој дел од нашето тело исто така страдаат од овие проблеми. После моето лично искуство, можам да го истакнам тоа На тетоважите со прсти ќе им треба периодично преработено на секои неколку години Бидејќи колку и да сте претпазливи, тие брзо ќе ја изгубат бојата.

Тетоважи со прсти

Намален простор за тетовирање

Очигледно, прстите на рацете се едни од областите на нашето тело кои нудат помалку простор за тетовирање. Тоа е поради тоа Ограничени сме од фактот дека можеме да направиме само мали тетоважи. Обично можеме да видиме буква тетовирана на секој прст од раката за да формираме збор или мали симболи или предмети како сидро, дијамант или молња, меѓу другите. Ако не сте сигурни дали ќе направите мала тетоважа, најдобро е да размислите за тетовирање на друга област од вашето тело.

Тоа е една од областите на телото во која најмногу боли да се направи тетоважа

Иако кога станува збор за тетоважа, фактот на болка не треба да биде детерминирачки фактор за донесување одлука, треба да го знаете тоа прстите е едно од местата каде најмногу боли да се направи тетоважа. Сепак, и бидејќи тетоважите што се прават во овој дел од телото обично се многу мали, тоа е совршено поднослива болка.

Тетоважи со прсти

Може да влијае на вашиот работен век

Срамота е, но денес, во многу професии, фактот дека имате видлива тетоважа, како на прстите може да влијае да се квалификува за одредени работни места. Иако ако имаме само мала тетоважа на едниот прст што може лесно да се сокрие, не би требало да имаме проблеми, тоа е уште еден фактор што треба да се земе предвид бидејќи тетовирањето на прстите на едната рака е толку важна одлука како да го правиме тоа во вратот, на пример.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.