Елегантни дизајни за тетоважи за женски стапала

тетоважи-на-нога-жена На Тетоважи на ногата тие ја обезбедуваат идеалната локација бидејќи има доволно простор за детален дизајн и иако се нежни и мали, сепак изгледаат добро во таа област.

Друга точка што треба да се забележи многу е лесно да се покријат или прикажат што и да одлучите да правите, имајќи предвид дека на некои работни места тие се сè уште многу конзервативни, па затоа, тоа го прави совршено место за секоја жена, бидејќи не може да создаде никаков вид на компликации.

На Тетоважи на стапалото Тие можат да бидат малку болни поради нежната кожа што ги покрива, недостатокот на мускули и маснотии, како и близината до коската.

тогаш да видиме различни дизајни за тетоважа на стапала елегантен и нежен за да можете да бидете инспирирани и да го изберете дизајнот што најдобро се поврзува со вашата личност.

Тетоважи на нога, кристална месечина

кристално-месечина-стапало-тетоважи
Овој дизајн на тетоважа на стапала е скапоцен, нежен, елегантен и ги има сите додатоци за да можете да го покажете и да уживате во него на вашата кожа. ја пресоздаде месечината кој ги претставува женските принципи на инстинктите како што се силата, приемчивоста и женственоста, покрај тоа, тој е поврзан со личен и емоционален раст.

Тетоважи од рози за стапалото

црно-бели-розови-стапала-тетоважи.
Дизајните на тетоважи од рози се многу популарни и во случај на елегантни тетоважи на стапала. Дизајнот со единечна роза со црно мастило е многу нежен дизајн и ќе изгледа убаво на секоја нога. Ако одлучите да го направите во боја, секоја боја има различно значење.

црвена-роза-стапало-тетоважи Да потсетиме дека црвените рози се поврзуваат со љубов и страст, жолтите со среќа, радост и изобилство, розовите со романтична љубов. При изборот, тоа треба да го направите со оној што најмногу се поврзува со вашите емоции.

Тетоважи со пеперутки за стапалото

пеперутка-стапало-тетоважи
Овој дизајн е многу женствен, елегантен и нежен Тоа е одлична опција за девојка. Пеперутката претставува убавина, промена и трансформација, слобода.

Е совршен дизајн ако поминувате низ преоден период во вашиот живот, или да прославите достигнување или нов почеток. Гледањето на пеперутката на вашата нога ќе ви го даде тој поттик и сила да продолжите по вашиот нов пат.

Тетоважи на стапала и глужд

тетоважи на ползавец-стапала и глужд
Идеални дизајни на тетоважи на стапалото и глуждот се оние кои имаат цвеќиња, гранки, арабески и кругови формирајќи многу нежни обрасци кои можат да дадат сензација на придружување на движењето на вашето стапало.

Тетоважи на глуждот
Поврзана статија:
Идеи за тетоважа на глуждот

тетоважи во боја на стапала и глужд

Тие се многу елегантни и може да се направат во црни или меки бои и додадете додатоци како мали синџири, цвеќиња, ѕвездички. Овој многу женствен дизајн е идеален за женското стапало.

Тетоважи на стапалата на страничните делови

тетоважи-фрази-стапала-страничен дел..
Долниот страничен дел на стапалото не е толку видливо место, но е многу нежен и женствен. Привлечноста на тоа е дека можете да изберете a долг и тесен дизајн како што се фрази, имиња, датуми, идеални за паметење и понесете со вас многу важна личност или многу посебен датум и секогаш имајте го на ум.

Koi риба тетоважи за нога

тетоважи-на-нога-кои-риба
Ова е прекрасен дизајн за девојките на кои им се допаѓа Азиска култураБидејќи Јапонија е земјата која специјално ги одгледува овие риби, тие се симбол на љубов и пријателство.

Покрај тоа, тоа е симбол кој се поврзува со силата, енергијата и инстинктот за преживување, поради црвената боја, која е една од најважните бои на рибите коии. Тој тетоважа кои риба идеално е ако поминувате низ предизвикувачки моменти и големи промени во вашиот живот, ќе ви даде сила и храброст да ги постигнете.

Тетоважи со стапала на нараквица

тетоважи-на-стапало-тип-нараквица
Овие дизајни на нараквици за тетоважи Тие се најубави за носење на глуждот како и дополнување на различни симболи во иста тетоважа. Можете да поставите синџири, некои пердуви, мандали, секој од нив има различно значење и можете да го прилагодите според емоциите што сакате да ги изразите.

тетоважи-на-на-нога-пердуви
Запомни го тоа пердувите се поврзани со слободатаПокрај тоа, тие се поврзани со елементот воздух, така што може да ја симболизира способноста за комуникација и се во директна врска со духовниот свет.

Тетоважи со цвет на лотос на ногата

тетоважи-на-нога-лотос-цвет
Внатре во светот на тетоважа, дизајн на цвет од лотос Има голема симболика и во овој случај можеме да видиме многу нежен и елегантен дизајн за женско стапало. Тоа е цвет кој го претставува духовниот свет, животот, раѓањето, духовното изобилство, надежта.

Тоа е симбол кој ја претставува надмоќта на духот над сетилата, затоа се смета за симбол на мудроста. Тоа е дизајн кој ќе ве придружува во вашиот процес на духовен развој и будење.

Морски коњ тетоважи на нога

тетоважи од морско стапало
Тоа е многу нежен дизајн и ова мало животинче е симбол на среќа и заштита. Тоа е поврзано со трпение, пријателство, дарежливост, висока сетилна перцепција, ќе ви ја даде сета заштита и ќе ви помогне да ги отворите патиштата на сите нивоа.

Мандала тетоважи на нога со скапоцени камења

тетоважи-на-нога-мандала-и-дијамант
Овој дизајн е многу елегантен, но има голема симболологија уште од мандалите го симболизираат единството, хармонија, рамнотежа, врска со универзумот и ако додадеме кристали или скапоцени камења значењето се засилува.

Мораме да знаеме дека секоја боја на скапоцените камења има различно значење. Во овој случај скапоцен камен сината боја е поврзана со заштита, Покрај тоа, бојата се поврзува со смиреност и мир. Исто така, може да се поврзе со вода, рамнотежа, живот и нови почетоци.

Морски бранови тетоважи на стапалото

тетоважи-на-нога-бранови
Ова е многу оригинален дизајн, брановите изгледаат елегантно и уникатно, можете да го изберете овој дизајн ако вашиот хороскопски знак го претставува водениот елемент. Исто така, водата е поврзана со трајни промени, со духовна сила, Тоа е прекрасен дизајн за поврзување со морето и природата.

За да завршиме, видовме дека има илјадници дизајни, ова се мал примерок за да имате инспирација, да одлучите и да му покажете на светот уметничко дело на ваши нозе.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.