Тетоважи од ловоров лист: идеи што ќе ви се допаднат

Голема тетоважа со ловорови лисја

(Извор).

Тетоважите од ловоров лист може да бидат неверојатни, но можат да бидат и дискретни, среќни, свечени, црно-бело, во боја, на глуждот, на градите... Има толку многу можности, и сите се толку интересни, што е тешко да се избере една.

Затоа Го подготвивме овој пост со најдобрите идеи за тетоважа од ловоров лист. Така сигурно ќе ги најдете вашите омилени и дополнително ги поделивме во практични подкатегории за да можете брзо да ги најдете, на пример, според стилот, дали користат боја или не, и делот од телото каде што можат да бидат поставени. Ви препорачуваме да ја прочитате и оваа друга дополнителна статија за историјата на Ловоров венец во форма на тетоважа.

стил на ловорски лисја

Стилот што го следат ловоровите листови може да му даде допир кој најмногу ви треба или најмногу ве повикува во тетоважа. На пример, не е исто, и секако не го пренесуваат истото, на дебел потег на традиционалниот стил отколку финиот дизајн на минималистичкиот стил.

реален стил

Реална тетоважа со ловор на вратот

(Извор).

Реалниот стил изгледа одлично на ловор, бидејќи лисјата, растенијата и цвеќињата навистина изгледаат одлично во секој стил. Да бидеме реални, листовите не мора да бидат сите исти, туку секој треба да има свои карактеристики, своја положба...

Традиционални сечени сечила

Традиционалниот стил изгледа одлично за дизајни старата школа како ловоров венец. Можете да ги придружувате лисјата на други елементи, како мозокот на фотографијата, иако вистинската суштина на работата е тоа што ги следи типичните параметри на овој стил: дебели линии и густи бои.

Минималистичка тетоважа со ловор

Едноставните тетоважи од ловоров лист се карактеризираат со фини линии

(Извор).

Наместо тоа, минималистичкиот стил е речиси антитеза на традиционалниот, бидејќи се одликува со многу фини линии и пригушени бои. Друга работа што треба да ја имате на ум со тетоважите од овој стил, кои имаат тенденција да бидат прилично мали, е тоа што тие не се губат на премногу големо место на вашето тело, па затоа е од витално значење да ги поставите во природно врамени области како што е глуждот. , зглобот, задниот дел од увото, вратот...

Боја или црно-бело?

И двете опции се подеднакво кул., иако, како и секогаш, сè ќе зависи од тоа што сакате да го пренесете со тетоважата.

Во црно и бело

Црно-белите тетоважи од ловоров лист имаат понеоценет стил и тие се идеални за стилови како што се реални или едноставни или минималистички, бидејќи можат да бидат и многу елегантни. Трикот не е само да знаеш како да ги доловиш лисјата, туку и да знаеш да си играш со сенките, па затоа најпогоден е тетоважист специјализиран за натуралистичка илустрација.

Боја

Кога зборуваме за боја во тетоважи од ловоров лист не мислиме на многу светла боја, ниту пак многу бизарна: досадното зелено е карактеристично за овие растенија. Допирот на боја може да му даде топлина и вистинитост на дизајнот, покрај тоа, тој е многу ладен во контраст со други бои како црвената или виолетовата на некои бобинки, на пример.

Каде се подобри овие видови тетоважи?

Тетоважите од ловоров лист изгледаат прилично добро на многу места, бидејќи формата е доста разновидна (на пример, може да биде во форма на круна, гранка...) и може да се прилагоди на многу делови од телото. Меѓу најпопуларните и најинтересните наоѓаме:

Ловоров венец на вратот

вратот е едно од најпопуларните места за тетоважа со ловоров лист, особено во форма на круна, бидејќи неговата заоблена форма изгледа прекрасно. Можете да направите прилично мал дизајн и повеќе лоциран во делот на вратот или да се одлучите за поголем и во задниот дел.

ловор на градите

Уште едно од ѕвездените места каде што можете да поставите тетоважа од ловоров лист е на градите, бидејќи на ова место дизајните и со ловоров венец и едноставно со гранка или лисја изгледаат одлично, само треба да знаете како да ги соберете. Во случај на круни, тие имаат тенденција да бидат поставени на срцето, додека гранките најчесто излегуваат од зад рамената или под клучната коска.

Ловорови лисја на рацете и нозете

Нешто слично на она што се случува со градите се случува во екстремитетите на телото: можеме да се одлучиме и за ловоров венец и за гранки.

Во случај на круни, тие можат да бидат лоцирани на места како што се подлактицата, бицепс или задниот дел од раката и, во случај на нозете, кај близнаците или во бутовите. Наместо тоа, гранките и листовите имаат тенденција да бидат позиционирани како да се намотани по должината на раката или ногата, што додава многу игра бидејќи тетоважата може да изгледа како да се движи.

Ловорови на мали места

За да завршиме, ако сакаме многу многу мала тетоважа, најдобро е да ја поставиме на место каде што природно се вклопува, како што рековме во случајот на минималистички тетоважи, како што се глуждот, зглобот, делот зад увото, прстите... Сепак, Исто така е доста вообичаено овие тетоважи да бидат дел од позадината што обединува едно со друго парче.. Најдоброто нешто во овие случаи е едноставно да побарате совет од уметникот за тетоважи.

Се надеваме дека уживавте во оваа статија со многу идеи за тетоважи со ловоров лист и дека најдовте дизајни кои ве инспирираат. Кажете ни, дали имате такви тетоважи? Што за вас симболизира ловорот? Дали имате идеја што сакате да ја споделите со нас?

Фотографии од тетоважи од ловоров лист


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.