Тетоважи на черепот со рози

черепи со рози тетоважа

Ако постои еден вид тетоважа што многу луѓе го сакаат - и мажи и жени - тоа се тетоважи од роза. Розите симболизираат раст, loveубов, доверба ... иако тие исто така имаат трње, така што одбраната и недовербата исто така може да бидат меѓу нивните значења. Што повеќе, Тетоважите со роза можат да бидат многу променливи бидејќи има многу можни дизајни за да се заврши тетоважата со роза. Еден начин да го направите ова е да ги однесете розите во позадина и да земете друг елемент како протагонист, како што се черепите.

Тетоважите на черепот со рози покажуваат смрт во черепот и живот во рози. Тоа е тетоважа која многу ја бараат и мажите и жените, строрке е агресивен дизајн, но во исто време елегантен и значаен.

черепи со рози тетоважа

Иако значењето на тетоважите на черепот со рози ќе зависи од тоа што значи за вас и вашите животни искуства, тоа обично е поврзано со смртта и loveубовта. Овој вид тетоважа е многу симболичен за оние луѓе кои живееле трагични loveубовни приказни или кои не чувствуваат дека loveубовта е на нивна страна.

черепи со рози тетоважа

Големината на овој вид тетоважи може да варира во зависност од вашите вкусови и интереси, но многу е вообичаено овој вид на тетоважи на черепот со рози да ги вршат мажи со поголеми нозе, раце, грб, гради ... womanена Иако тоа не е тетоважа што тие обично ја носат, можете исто така да ја направите, иако помала - според нивната физичка големина.

черепи со рози тетоважа

Доколку ви се допаѓа оваа тетоважа, побарајте дизајн што ви се допаѓа и размислете кој дел од вашето тело би сакале да го носите. Но запомнете, тоа иако симболизираат смрт и loveубов, иЗначењето ќе зависи од вас и вашите искуства.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.