Тетоважи со бодликава жица и нивното значење

Памела Андерсон

Еден од дизајните што секогаш нè придружуваат се тетоважи со бодликава жица. Несомнено, една од најпознатите причини на сите, која не внимава на временскиот простор. Се разбира, веќе постојат многу начини на кои можеме да ги видиме. Можеби затоа што, малку по малку, тие се прилагодуваат на новото време.

Сигурно отсекогаш сте посакувале да имате некоја од тие тетоважи со бодликава жица, но никогаш не сте се осмелиле. Па, како што можете да видите, секогаш сте на време за тоа. Тие се безвременски И секој пат, можете да ги додадете оние детали што ги сметате за соодветни за да добијат поголема личност и значење. Откријте ги!

Тетоважи со бодликава жица

Како што сугерира неговото име, бодликавата жица ќе биде главниот детал во ова тип на тетоважи. Најчесто е да се види како формираат ѓердани или алки, бидејќи секогаш ќе зависи од местото што го избравме за тоа. Историјата на тетоважите не би била иста без ваков стил. Се вели дека првите кои користеле ваков дизајн биле Латиноамериканците кои биле во Северна Америка.

Черепи од глог

Значење на тетоважи со бодликава жица

Се разбира, ако веќе добро го знаеме неговиот дизајн, ќе мора да ги знаеме и неговите значења. Во првиот момент, најчестото значење што се даваше на овој вид тетоважи беше во затворската средина. Секако, малку по малку, неговиот успех беше таков што почна да се шири и на други точки. Веќе во најмодерното време, бодликавата жица беше еден од најголемите протагонисти за помодерни тетоважи. На овој начин, дизајните со племенски допири имаа среќа бидејќи жицата беше внесена во нив.

Тоа е поврзано со заклучување, немање слобода и затворање, но може да се симболизира во различни аспекти на животот. Покрај тоа, таа има и значење на болка, како и жртва. Затоа, тој исто така бил поврзан со готската култура, сатанизмот, како и христијанската страст. Без сомнение, секој може да му даде значење за кое смета дека е најзгодно и одговара на нивната личност и идеологија.

Бодликава жица во боја

Делови од телото каде да се направи тетоважа со бодликава жица

Тетоважата со бодликава жица се прослави благодарение на една од најсексапилните славни личности во 90-тите. Памела Андерсон беше видена со тетоважа од овој тип во едната прегратка. Нараквица што минуваше низ оваа област со црно мастило. Покрај тоа, актерката му даде живот на големиот екран на Барбвајр, името што значи да се каже бодликава жица. Можеби, од тука па натаму, овој стил повторно стана многу модерен.

Глуждот

Иако Памела го носи на раката, има и други делови од телото за да го покажат. На област на глуждот Таа е една од совршените и избрани од жени. Можете да го истетовирате овој дизајн и едноставен, и да додадете уште некој цртеж за да го завршите.

Ребра

Да, знаеме дека е незгодна област за тетоважи. Повеќе од сè затоа што е едно од најболните. Тоа е поради тоа ако претходно не сте имале тетоважа, не се советува дека ова е прв пат во нив. Покрај тоа, ако сте ја одбрале оваа област на телото, на тетоважата ќе и треба поголема и поширока големина од претходната.

Глог се зголеми

Кукла

Совршена област, како раката. Можете да изберете едноставен и фин дизајн, кој можете да го покриете кога ви треба. Иако бидејќи е на овие простори, ништо слично изберете дизајн исто така составен од некој постар цртеж.

Скапула

La Област на сечилото Тоа е еден од одличните делови на телото за да покажат тетоважи. Овој, тој не можеше да остане зад него. Се разбира, овој пат можете да изберете дека жицата има роза за целосен дизајн.

Како што можеме да видиме, постојат неколку опции за заврши тетоважа бодликава жица. Добар избор кој никогаш не излегува од мода, што можете да додадете одредени детали и секако, дека е совршен за различни области на телото. Што повеќе можеме да побараме?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.