Идеи за тетоважи со жартиера и нивното значење

тетоважи со жартиера

На тетоважи со жартиера Тие се специјално дизајнирани за жени.Тоа е начин да ја изрази нејзината женственост, исто така да ја истакне нејзината сензуалност, привлечност, еротика и да го покаже целиот нејзин внатрешен свет на начинот на кој таа го чувствува.

Подвезици се парче облека кое постои со векови и претставувало основен дел од женската облека. Се користеше за задржување на чорапите на место со помош на ластик, кој го држеше под здолништата.

Во тоа време, жените не можеа да ги покажат нозете или долната облека, па затоа таа почна да има важен еротски набој, бидејќи претставуваше скриено богатство во женското тело.

Жените во Европа и Америка сè уште ги носат затоа што се традиционален додаток на свадбите, плус сексапилот и привлечноста на појасите со подвезици се уште е во пораст. Вграден е иновативен систем, кој треба да има појаси за подвезици, но трајно на телото преку тетоважи.

Во рамките на тетоважите со подвезици, причината зошто тие станаа толку популарни е нивната широка палета на дизајни. можете да добиете дизајн уникатен и персонализиран инкорпорирање на сопствени модни избори, што исто така ги намалува шансите да сакате да ја отстраните тетоважата. Исто така, можете да бидете креативни колку што сакате.

Тетоважи со жартиера и дизајн идеи

Тетоважите со подвезици се многу слични на вистинските и ги имаат сите елементи како: тантела, врвка, метална декорација, а можете да вметнете секакви елементи како цвеќиња, или да бидете поелаборирани и детални, да додадете камења, синџири, сè. што сакате да додадете за да ги декорирате важи.

Тетоважа со појас со жартиера со цвеќиња

Тетоважа со појас со жартиера со цвеќиња
Дизајните со вградени цветови се опција која секогаш ќе биде женствена на бутот на жената.

Тетоважа со појас со жартиера со цвеќиња

Покрај цвеќињата, можете да вметнете машнички, панделки, а може да бидат обоени или црни за да бидат повеќе слични на оригиналната лига.

Минималистички тетоважи со жартиера

Минималистичка тетоважа со појас со жартиера
Un минималистичка тетоважа Може да биде многу едноставно и вкусно, но сепак ќе изгледа прекрасно на вашата нога. Малите линии и точки ќе ја подобрат вашата сензуалност, давајќи многу деликатна слика.

Тетоважи на појаси за подвезици со оружје

Тетоважа со жартиера појас со пиштол
Ако сте гледале филм за Џејмс Бонд, жените ставаат оружје во појасот, тоа е многу секси и моќна слика. Тоа е исто така а многу женствена тетоважаДури и ако носи пиштол.

Тетоважа со појас со жартиера со кама или нож

Тетоважа со жартиера со кама
Ако сакате филмови, многу жени во акционите филмови често носат тајни ками и ножеви внатре во подвезици. А тетоважа со кама под жартиерата е совршена слика за убавина и еротика, тоа е симбол на заштита да се борите кога е потребно.

Тетоважа со појас со жартиера со панделки и лакови

Лак жартиера појас тетоважа
Овој тип на дизајн е многу женствен, нежен, но сепак секси во исто време, идеална опција за романтични и сонливи жени.

Тетоважа со појас со жартиера со чипка

Тетоважа со појас со жартиера со чипка
Чипката е една од најделикатните ткаенини за изработка на долна облека, затоа овие дизајни се многу естетски и резултатот е прекрасен за гледање.

Тетоважи од тантела и камени подвезици.

Можете исто така да додадете додатоци како бисери, скапоцени камења или каков било украс, широк спектар на комбинации за сите вкусови.

 Тетоважи со жартиера со 3D дизајни

3D тетоважи со жартиера
На реални тетоважи со 3Д ефекти Тоа е многу реалистична уметност на телото. Во овој тип на тетоважа изгледа неверојатно бидејќи е многу тешко да се каже дали е вистинска или не.

Мандала жартиера појас тетоважа

Мандала жартиера појас тетоважа
Да се ​​потсетиме на тоа тетоважи од мандала тие ја симболизираат духовноста, затоа, во зависност од тоа со какви додатоци ги надополнувате, тие имаат различно значење.
Ако му го додадете цветот на лотос, тој ќе симболизира духовен мир, може и да биде Нови стартувања. Идеален дизајн е да се направи ваков тип на тетоважа, бидејќи можеби сака да изрази нов почеток во врската, верност и посветеност.

Како да го изберете вистинскиот дизајн за тетоважи со жартиера?

Најпрво, како и кај сите видови тетоважи, треба да размислите што сакате да покажете и изразите пред светот. Кои се вашите верувања и вашите вредности за да знаете какви додатоци можете да ги користите за да создадете уникатен стил кој одговара на вашата цел.

Овие додатоци вклучуваат: ѕвезди, месечина, сонце, цвет на лотос, животни, черепи, оружје, пердуви, сидра итн. Секој од неговите додатоци ќе има посебно значење за вас и ќе го вградите, според она што тие го симболизираат во вас.

Тетоважа со појас со жартиера со пердуви

Што се однесува до значењето да се направиш себеси а тетоважа со појас со жартиера на бутот ве опишува како многу современа жена со решителен карактер.
Додадете шарм на вашата личност, ќе изгледа многу секси и нешто многу важно е тоа што ќе го споделите со личноста што ја сакате, бидејќи не мора да се гледа со голо око.

Бои на тетоважи со жартиера и нивните значења

Според бојата која преовладува во тетоважата Ќе има поинакво значење тогаш ќе ви кажеме се.

 • Црни трегери: Тие се црни или преовладува оваа боја, може да има различни значења, понекогаш се поврзува со негативна енергија, нешто што не сакате да го запомните, асоцирана е и со смрт. Сепак, црната боја се поврзува и со силни емоции со моќ и луксуз.Па ако ја изберете оваа боја ќе знаете што сакате да му претставите на светот.
 • Зелена: Доколку овој тон преовладува, ќе ги привлечете во вашиот живот карактеристиките на оваа боја како што се: среќа, среќа, таа е поврзана со плодноста, природата и растот.
 • Црвено: Црвените подвезици претставуваат опасност и страст, а се поврзуваат и со оган, заведување и моќ. Тоа е тон со многу интензивни карактеристики, ако го носите на ногата точно знаете што сакате да привлечете во вашиот живот.
 • Роза: Розовата боја за вашите подвезици е поврзана со љубов и чистота, со младост, женственост пар екселанс. Невиност и романса, тоа е идеална тетоважа за млада жена која го започнува својот живот.
 • Бело: Тетоважите со бела жартиера значат чистота и невиност.Да се ​​потсетиме дека за многу култури белата боја е поврзана со светото и божественото. Овој тип на тетоважа може да го користат младите девојки за да се покажат како чесни и чисти до нивниот брак.

Сега имате широк спектар во однос на дизајнот и значењето на боите кои ќе ве инспирираат и ќе можете да ја изберете вистинската за вас од разновидните тетоважи со подвезици. Со среќа на изборите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.