Тетоважи од пиво, идеи за тост на вашата кожа

Многу едноставни мали тетоважи со пиво

(Извор).

Во оваа статија ќе зборуваме за тетоважи од пиво, на кои главниот лик го имаат тој антички пијалок обично се прави со хмељ и јачмен, а кој е одговорен за гасење жед и предизвикување пијанство кај милиони луѓе.

Можеби токму поради овој аспект, тетоважите од пиво се една од тетоважите што се правеле најмногу низ историјата. А во оваа статија ви носиме неколку примери доколку ви паднало на памет да направите некој поврзан со овој пијалок. А ако сте жедни, проверете ги овие пијат тетоважи!

Идеи за тетоважа на пиво

Тетоважите со пиво обично се мали тетоважи лоцирани на многу видливи места. да ја покажеме нашата посветеност, како што се рамото или подлактицата (иако, очигледно, тие можат да се постават каде што сакате) и, иако можеби не изгледа така, тие исто така имаат тенденција да имаат поврзано значење.

русоко пиво

Време за авантура и време за пиво

(Извор).

Кога топлината ќе притисне Велат дека најдоброто нешто за гасење жед е добро ладно стомна пиво.. Поради оваа причина, добра опција за тетоважа е кригла за пиво. Како што можете да замислите, има многу дизајни за овој тип на тетоважа, иако обично тоа е русоко пиво во стаклена кригла со добра количина пена. Со оглед на тоа што русокосото пиво е најпродавано, значењето што обично се поврзува со овој тип на тетоважа е фактот дека сакаме добро да се забавуваме.

Црно пиво

Од друга страна, не се сите љубители на лагери. Значи Добредојдени се и половина литар темно пиво, такво што речиси мора да го пиете со нож и вилушка а имаат своја претстава и како тетоважа. Со оглед на тоа што црното пиво има повеќе тело и карактер отколку лагер, тоа е поврзано со да имате јасни идеи и да знаете што сакате.

Љубовта кон пивото (и процесот на неговото создавање)

Процесот на подготовка е исто така инспиративен

(Извор).

Во последно време се забележува зголемување на производството на занаетчиски пива. Луѓето веќе не се заинтересирани само за најкомерцијалните пива, туку и за целиот процес на подготовка. Затоа е вообичаено да се најдат тетоважи каде се прикажани потребните состојки за правење пиво.

Во овој случај, Бидејќи е интересно да се покаже дека сте вистински љубител на пивото, најчесто е тоа да го правите на подлактицата за да биде јасно видливо. Вообичаено, овие типови тетоважи имаат тенденција да ја разјаснат љубовта што тетовираниот човек ја чувствува кон пивото и колку е чуден. 😛

Пивото како симбол на пријателство

Пивото, исто така, често се гледа како симбол на дружење, кога ќе се сретнете со пријателите, обично се среќавате на неколку пива. токму поради таа причина кога зборуваме за пријателски тетоважи, тие исто така можат да бидат поврзани со пиво.

Две кригли за пиво (или шишиња) кои се судираат се добар пример за ова, симболизирајќи тост за пријателство. И бидејќи зборуваме за пријателство, можете да додадете и измислени ликови како Џејк и Фин за да му дадете позабавен шмек, па дури и наместо да ја комбинирате во една тетоважа, направете ја во две или направете ја како близнаци. Како што можете да видите, имате многу опции.

брендови на пиво

Исто како што секој е љубител на бренд за облека, фудбалски тим или технолошка компанија, добро можете да бидете и љубител на бренд на пиво. Ова може да варира од најалтернативните кои тетовираат пивски шишиња кои никој не ги знае, а кои ве прават да се чувствувате уникатно и посебно, до оние кои одат во мултинационални компании кои сите ги знаат и со кои се уверувате дека некој од претходната група ќе ги погледне вие неодобрувачки.

Реализмот обично преовладува во овие тетоважи, каде што имаме лименка или шише многу кул пиво во кое сè уште има парчиња мраз... Ова е опасност, бидејќи секогаш кога ќе ја видите тетоважата ќе посакате пиво. Од друга страна, тие можат да се прават и во други стилови, како на пример повеќе цртани.

Комбинирање на елементи во тетоважа со пиво

И зошто да не ги комбинирате тетоважите од пиво со други елементи? На пример скелети, можете да направите многу забавна комбинација помеѓу овие два елементи. Или претворете ја криглата за пиво во резервоарМожеби некои од вас се прашуваат зошто некој ја имал оваа идеја... прашањето е зошто да не?

Како буре пиво Даф, да го обединат со Симпсонови. Или онаа за која зборувавме пред Adventure Time со Џејк и Фин. Дури и некои забавни како тетовирање фраза како „Еве оди пиво“ или „Вметни пиво овде“ на делот што го спојува показалецот со палецот..

Во светот има многу тетоважи со пиво, само треба малку да пребарате за да најдете илјада и една идеја. Запомнете дека треба да ви се допадне тетоважата и дека ако имате какви било прашања, секогаш можете да го прашате вашиот доверлив уметник за тетоважа, што исто така може максимално да ја искористи тетоважата за која на прв поглед изгледа дека има мали шанси.

И досега нашата статија за тетоважи со пиво. Што мислите за идеите за тетоважа? Дали имате тетоважа со пиво или сакате да направите? Дали сте повеќе за русоко пиво или добра половина литар темно пиво?

Фотографии од тетоважи со пиво


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.