Тетоважи со рози на рака

рози тетоважи на рака

Тетоважите со рози се многу популарни тетоважи и за мажи и за жени, тие имаат големо значење и можат да бидат многу симболични во зависност од животот и искуствата на секоја од нив.. Розите се скапоцени цвеќиња кои честопати се допаѓаат по својата убавина, елеганција и исто така по својата двосмисленост. Иако не е лесно да се избере место за да се направи овој вид тетоважа, има и такви кои се обложуваат дека ќе ја направат тетоважата со роза на својата рака.

Розите се меки на нивните ливчиња, но имаат остри трње што им копаат во рацете на оние кои се обидуваат да ги соберат и да ги отстранат од живеалиштето со голи прсти. Розите ја покажуваат сладоста и исто така најгорчливиот дел, оној што боли, оној што ви остава рана.

рози тетоважи на рака

Многу луѓе се одлучуваат да направат тетоважа со роза токму поради оваа причина, за да ја покажат убавината и двосмисленоста на животот. Другите луѓе можат да ја направат оваа тетоважа затоа што ги потсетува на некого, затоа што им се допаѓа таа роза или од многу други причини, што би било твое?

рози тетоважи на рака

Но, она што не е толку лесно е да изберете каде да ја направите тетоважата со роза. Постојат оние кои имаат рози на раката, на ногата, на грбот ... но поретко и повидливо место е на рацете - на горниот дел од дланката.

рози тетоважи на рака

И покрај тоа што е место кое не може лесно да се покрие, Тоа е тетоважа што мажите имаат тенденција да ја прават повеќе од жените. Ја симболизира силата на розите во нивната двосмисленост.

рози тетоважи на рака

Бојата на тетоважата со роза на раката може да варира во зависност од тоа што сакате да пренесете, но нормално бојата ќе зависи од тоа што ти значи розата. Црното може да биде жалост, црвена страст итн. Дали би направиле тетоважа со роза на вашата рака?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.