Светилник тетоважи за жени во различни стилови со значења кои ќе ве изненадат

предни светла-влез

На тетоважи на фарови Тие се многу популарни затоа што имаат големо значење и симболика, многу подлабоко за луѓето кои се љубители на патувања или трагачи по вистината. Светилниците ги воделе бродовите на безбедно илјадници години. Првиот светилник изграден бил светилникот во Александрија во Египет, во 280 година п.н.е.

Тетоважите на светилникот се традиционален дизајн, дури може да биде многу популарна икона меѓу морнарите. Тие беа широко користени од морнарите за заштита, но тие можат да бидат и симбол на водство по кој пат треба да одите во вашиот живот или во важни одлуки.

Тетоважите од светилникот претставуваат начин да се оди, тие ви даваат заштита и сигурност, колку е посветла нејзината светлина, толку подобар и почист ќе биде вашиот пат и иднина.

Мажите и жените можат да ја направат оваа тетоважа, нема конкретни правила, но во овој случај ќе покажеме дизајни за жени. Можете исто така да направите тетоважи со светилник ако имате љубов кон морскиот живот или чувствувате силна врска со океанот.

Можете да го имате на вашето тело ако ви треба водечки симбол за да видите светло на патеката. Да потсетиме дека тие се наоѓаат на стратешки места предупредувајќи дека земјата е блиску, затоа даваат добра порака за надеж, секогаш има излез и светлина на крајот од тунелот.

Следно, ќе видиме дизајни во различни стилови, големини и бои, со додавање на додатоци, наменети за жени за да можете да го изберете вашиот.

Тетоважи од Стариот училишен светилник

олд-скул-фарови-тетоважи
Секогаш тетоважи од светилник Тие вклучуваат елементи како што се сидра, компаси кои се поврзани со светот на морето а исто така и брановите и океанот. Во овој случај тетоважата припаѓа на старата школа. Да се ​​потсетиме дека тие се засноваат на бои како црвена, црна, зелена, сина и жолта кои се основни бои.

Карактеристични се по тоа што ги имаат деталите во црни и дебели линии и без преголема модулација. Во овој дизајн, брановите се во постојано движење, симболизирајќи дека животот нема секогаш да биде лесен. Но, исто така мора да останете исправени среде хаосот бидејќи секогаш ќе го најдете вистинскиот излез.

Тетоважи на предните светла на фаровите
Поврзана статија:
Компилација на тетоважи на фарови на старо училиште: осветлување на нашиот пат

Тетоважа со светилник со сидро

тетоважи-светилник-со-сидро.
Овој дизајн работи мал на глуждот, но сепак пакети удар. Ја гледаме тетоважата на светилник со сидро, да се потсетиме дека сидрото може да претставува стабилност во бурен момент од вашиот живот. Тоа е идеална тетоважа која служи како водич да го осветли патот и да ти ја даде потребната стабилност.

Светилник тетоважи со ластовичка

тетоважи-на-светилници-со-ластовичка
Тоа е одличен дизајн со голема симболика, ајде да го имаме на ум ластовиците се поврзани со долги патувања поради нивната голема способност за мигрирање.

Покрај тоа, ластовичката значи слобода, таа е поврзана и со љубов, доверба и нови почетоци. Комбинацијата на светилникот со ластовичката има одлична порака за водство и просветлување за нов почеток во вашиот живот.

Проголтајте тетоважи во боја
Поврзана статија:
Проголта тетоважи во боја, колекција на дизајни

Светилник тетоважи со цвеќиња

тетоважи-светилници-со-цвеќиња
Тоа е многу нежен дизајн, бидејќи може да претставува рамнотежа помеѓу машката и женската енергија светилникот често има конотации на машка енергија, и цвеќињата се поврзани со женственост. Во овој случај, дизајнот додаде фрази или букви кои може да имаат поперсонализирано значење за вас.

Тетоважи од светилник со месечина

тетоважи-на-светилник-со-месечината
Овој дизајн е многу убав и покрај тоа што е мал по големина и е во црно-бело. Во дизајнот можеме да набљудуваме покрај светилникот, небо полно со ѕвезди со голема месечина. Таа одлична тетоважа што треба да ја носите на вашето тело ако поминувате низ период на транзиција во вашиот живот во кој треба максимално да заблескате, да ги балансирате енергиите и да ја изразите својата женска моќ преку Месечината.

Тетоважи од светилник со пејзажи

тетоважи-светилници-со-пејсажи.
Во однос на дизајнот на фаровите со пејзажни тетоважи Вие одлучувате што сакате да пренесете во тетоважата која може да има бесконечен број значења. Во овој дизајн, жената ја нашла светлината дома по долго патување. Станува збор за тетоважа со интензивна порака, во која секој ќе го изрази она што го чувствува преку неа, на своето тело.

Реални тетоважи на фарови

реалистично-фарови-тетоважи
Тоа е одличен дизајн, многу реален, со различни детали иако е во црно-бело. Како што гледаме во дизајнот, тоа е светилник изграден на брегот за да им помогне на морнарите да го најдат патот назад. Таа е идеална тетоважа ако поминувате низ тежок пат бидејќи ви дава сила, вера и надеж.

Тетоважи од светилник со срца

тетоважи-на-светилници-со-срце
Тетоважите од светилникот исто така може да се поврзат со љубов, со духовно просветлување и бесмртност на душите. Може да се поврзе со вашето срце за да ве води, да ви даде светлина, надеж, заштита. Тоа е идеална тетоважа ако вашето срце се поврзува со овие карактеристики и го следите патот на развој и духовно воздигнување.

Тетоважи со опседнети светилници

магично-светилник-тетоважи.
Ако сакате напнати приказни и вештерки, светилникот е многу популарен симбол за овој тип на легенди. Легендите велат дека има многу опседнати светилници и секогаш ќе има некој град со светилник кој има извонредни и магични приказни. Ако ви се допаѓаат овие типови на приказни и се поврзете со нив, светилникот е идеална тетоважа за вас.

За крај, видовме неколку дизајни на тетоважи со светилници за девојки кои имаат различни значења. Луѓето одлучуваат да направат тетоважи на фаровите врз основа на нивните искуства во животот.
Некои одлучуваат да ја направат тетоважата за да се сетат на град кој можеби бил родно место и имал светилник. Многумина го прават тоа за да се сетат на некое неверојатно патување и да го земат како одличен сувенир.

Други луѓе одлучуваат да го направат тоа така што им ги дава карактеристиките на оваа голема икона како заштита, водство, светлина, стабилност, сила.

исто така, Таа е идеална тетоважа ако сте интроверт, светилникот ќе те потсети дека осаменоста е важна, но тие моменти на интроспекција мора да ги пресечеш со излегување во светлина. Како што видовме, тетоважите можат да бидат со различни големини и можат да се постават каде било на телото.

Најдобро место е раката, подлактицата, бутот, телето, идеално за фар со средна големина, бидејќи секогаш е во исправена положба, а дизајнот се гледа во сиот негов израз. Тоа е одлична тетоважа за да ви даде водство и светлина засекогаш.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.