Чудниот случај на уметникот за тетовирање Малфеитона: таа станува популарна по своите грди дизајни

Малфејтон

Откако ќе го прочитате насловот, придавката „грда“ можеби ви се чини претерана. Но, вистината е дека ако треба да барам друг термин за да го дефинирам стилот на тетоважи направени од тетоважа Малфеитона би било „екстравагантно“. Забележаната уметница за тетоважи стана меѓународно позната последниве денови откако некои од дизајните што ги прави станаа вирусни на мрежата.

Малфејтон, всушност се нарекува Хелен Фернандес, тоа е Тетоважа уметник роден во Бразил чиј стил стана популарен низ целиот свет. Машински инженер по обука, сега е посакуван лик на социјалните мрежи за нејзината одлична работа како уметник за тетоважи. Иако цртањето не е еден од нејзините најголеми таленти, Фернандес реши да им даде сопствен стил на тетоважите, што доведе до меѓународно признание за кратко време.

Малфејтон

Еден од необичните дизајни на Малфеитона.

Пред околу една година Малфејтон Била невработена, па решила да најде нешто за да вработи и да заработи пари. За време на еден лежерен момент, Хелен започна да ја тетовира кожата на своето момче и кога го виде резултатот, реши да продолжи да вежба со своите пријатели. Бидејќи целиот материјал потребен за правење тетоважи е висок, наскоро тој започна да ги наплатува своите дизајни.

Логично е тоа За многу тетоважисти и fansубители на тетоважа, дизајните на Малфеитона можат да се опишат само како грди или екстравагантни.. Сепак, за одбележување е бројот на луѓе кои веќе поминале низ нивните раце. Вистината е дека, иако многу нетипични, неговите тетоважи имаат многу среќна и забавна страна. Ако сакате да дознаете повеќе за нивната работа, го препорачувам тоа следете на инстаграм до Малфеитона.

Извор - Инстаграм


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.