Убава буква за големи и мали тетоважи

Убави писма за тетоважи

Земете писма убаво за тетоважите не е толку тешко во овие времиња кога скоро сите имаат компјутер за да бараат информации. Сепак, со толку многу опции, исто така е тешко да се одлучи за една.

Во оваа статија ве подготвивме два од најубавите фонтови за да инспирирате за вашиот следен тетоважа во зависност од тоа дали се за помали и поделикатни дизајни или поголеми и повпечатливи.

Италијански: лесен и елегантен како облак

Убави писма за бели тетоважи

За среќа пофината и поелегантна буква веќе не е проблем како порано, сега кога се измислени машини за тетовирање со пофини игли кои овозможуваат дизајни со многу тенки линии.

Меѓу најпопуларните извори за овие поделикатни и дискретни тетоважи што ги имаме курзив, стил кој изгледа одлично и многу елегантен но тоа не го издржува многу добро со текот на времето, бидејќи може полесно да исчезне поради тенкоста на нејзините линии.

Добрата работа со закосени букви? Што може да имитира рачно напишани букви, така што крајниот ефект може да има рамнотежа на компјутерски напишан фонт и личност на ракописен текст.

Готичко писмо: Впечатлива традиција

Убави писма за готски тетоважи

Убавите букви за тетоважи не само што можат да бидат лесни и убави, туку можеме да добиеме и повпечатливи и подеднакво убави дизајни за нашата кожа. Ова е случај на готска буква, совршена за оние кои сакаат впечатлив дизајн.

Овој фонт, всушност, има многу историја, бидејќи се користи од 1150 година. Тоа е пишување со дебели букви и рабови. Еволуираше од друг извор, Каролингија, кога во XNUMX век стана неопходно да се најде друг вид фонт што е побрз за пишување и читање за да се продолжи со производство на книги, кои беа сè побарувачки

Дали имате тетоважи инспирирани од овие извори? Што ви се допаѓа најдобро, што се дискретни или што се истакнуваат? Известете ни во коментар!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.