Средба со тетоважи: Ева Крбдк

Тетоважи на Ева Крбдк

Пред само неколку часа, додека го разгледував Тамблр и разгледував секакви дизајни на тетоважи, наидов на некои дизајни кои брзо ми го привлекоа вниманието поради деликатноста, убавината и живоста што ги пренесуваа. Брзо започнав да истражувам за уметник за тетоважи кој стоеше зад овие креации и даде, со неа, Ева Крбдк. Популарен турски уметник за тетовирање.

Иако првично Ева Крбдк беше обучена во Истанбул (Турција), моментално тетовира во студио во Newујорк (Соединетите држави). Неговиот карактеристичен стил и брзо препознатливите дизајни натераа многу луѓе да одлучат на својата кожа да доловат некои пејзажи што Ева знае да ги направи совршено, комбинирајќи различни стилови и техники кои се во мода.

Тетоважи на Ева Крбдк

И токму тоа може да биде една од главните причини за популарноста што ја добива Ева Крбдк (доказ за нив се нејзините скоро половина милион следбеници на Инстаграм). Само погледнете брзо во тетоважи што ги направила Ева Крбдк да сфати дека успеал да најде совршена рамнотежа помеѓу стиловите модерни како и оние «Акварел» и реализам.

Покрај тоа, на тешкотијата да се користат повеќе од една техника, имаме фактор на простор. Турскиот уметник за тетовирање е способен да создава тетоважи со одлично ниво на детали и покрај нивната мала големина. Иако ќе биде тешко да закажете состанок со оваа уметничка за тетовирање, секогаш можеме да чекаме да ја видат некои од најважните саеми за тетоважи во Европа за да ја искористат оваа пригода.

Фотографии за тетоважи Ева Крбдк


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.