Tatuazhe në gjoks, çelësat dhe disa propozime

Tatuazhe në gjoks

L tatuazhe në gjoks Ato janë një mundësi ideale nëse jeni duke kërkuar të bëni një tatuazh në një zonë diskrete të trupit. Dhe, tatuazhet e bëra në këtë zonë të trupit tonë do të shihen vetëm kur shkojmë në plazh, pishinë ose kur jemi në intimitetin e shtëpisë sonë. Nga dita në ditë ato janë një lloj ideal i tatuazheve nëse doni të shmangni çdo lloj problemi në punë.

Pavarësisht nëse jeni burrë apo grua, gjoksi është një zonë shumë interesante e trupit për të bërë tatuazhe. Dhe, siç do ta shohim gjatë gjithë këtij artikulli, në të cilin ju japim çelësat dhe mbledhim lloje të ndryshme tatuazhesh në gjoks, mundësitë janë shumë të gjera. Nëse po mendonit të bënit një tatuazh në zonën e gjoksit, unë ju rekomandoj që të vazhdoni të lexoni këtë artikull.

Tatuazhe në gjoks

A dhembin tatuazhet në gjoks?

Kjo është një pyetje mjaft e përsëritur në botën e tatuazheve. Dhe përgjigjja e shkurtër është një PO kumbuese. Dhe, nëse duhet të bëjmë një listë të zonave të trupit në të cilat përjetohet më shumë dhimbje kur bëni një tatuazh, gjoksi është një nga më të dhimbshmit. Ndoshta, i dyti pas brinjëve, duart dhe qafën. Edhe pse, dhe në rast të shtimit në këtë listë atë që unë gjithmonë e përcaktoj si "Zona ekstreme" për t'u bërë tatuazh, duhet të shtoni kokën, veshin ose fytyrën, për shembull.

Me sa duket bëni një tatuazh në zonën e gjoksit, është e dhimbshme. Nuk ka rëndësi nëse jemi burrë apo grua, në çdo rast, duhet të kemi parasysh se do të jetë një zonë në të cilën do të përjetojmë dhimbje të konsiderueshme. Përkundër kësaj, shumë faktorë hyjnë në lojë të tilla si dimensionet e tatuazhit, tatuazhi, si dhe trupi ynë, pasi një tatuazh i bërë në të njëjtin vend nuk dëmton të njëjtën gjë.

Tatuazhe në gjoks

Dizajne tatuazhesh në gjoks

Në lidhje me dizenjot e tatuazheve në gjoks, e vërteta është se diapazoni i mundësive është praktikisht i pafund. Shtë një nga zonat më të mëdha të trupit tonë (së bashku me pjesën e pasme) për të bërë tatuazhe. Prandaj, artistët e tatuazheve kanë një "kanavacë" të madhe për të kapur të gjitha idetë tona. Personalisht dhe nëse do të më duhej të bëja një tatuazh në gjoks (i cili herët a vonë do të më bjerë), unë do të zgjidhja elementë të ndryshëm për të krijuar një përbërje më të madhe.

Kjo do të thotë, për mendimin tim, unë mendoj se tatuazhet në gjoks në një madhësi të vetme të madhe (të tilla si një tigër ose një luan) nuk duken aq mirë sikur të bëjmë disa tatuazhe më të vegjël për të krijuar një përbërje. Një shembull i qartë i asaj që dua të them është një buf i shoqëruar nga disa trëndafila, një diamant dhe një kafkë. Megjithëse, dhe siç e kam thënë më parë, opsionet janë pothuajse të pafundme. Në tjetrën galeri tatuazhesh në gjoks ju mund të gjeni disa propozime.

Fotografitë e Tattoos të Gjoksit

Më poshtë keni një koleksion me fotografi të tatuazhe nën gji dhe zonat përreth. Në lidhjen që sapo lamë do të gjeni më shumë shembuj të përqendruar veçanërisht tek gratë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   soleyne dijo

    Përshëndetje, burri im tatuazhoi emrin tim në gjoksin e tij, në anën e majtë .. ai thotë se sepse ai më do mua… A është e vërtetë? Do të jetë që një tatuazh mund të bëhet një provë e dashurisë.