A është ide e mirë të bëni tatuazh emrin e çiftit?

emri tatuazh

A do të ishit të gatshëm të bënit tatuazh emrin e partnerit tuaj? Në të vërtetë është një tatuazh disi i rrezikshëm sepse pa marrë parasysh sa e sigurt e dini që doni dikë, nuk e dini kurrë se çfarë do të sjellë jeta. Trueshtë e vërtetë që tatuazhet me simbole të dashurisë janë më të përshtatshme, sepse të paktën nuk do të duhej të shihni emrin e partnerit tuaj në rast se një ditë ai u bë një "ish".

Nesër është Dita e Shën Valentinit dhe ju mund të më quani jromantike, por a është vërtet e këshillueshme të bëni tatuazh emrin e çiftit? Që nuk doni të bëni tatuazh emrin e partnerit tuaj ose që nuk e shihni të përshtatshme, nuk do të thotë se e doni më pak, larg tij! Vetëm atë do të shmangni nevojën për ta hequr atë me një lazer nëse diçka ndodh mes jush të dy.

Melanie Griffith bëri gabimin

Një shembull i këtij është tatuazhi që Melanie Griffith kishte në krahun e saj me emrin "Antonio" (i ish-burrit të saj Antonio Banderas) dhe pas 20 vitesh së bashku ... ata janë ndarë dhe asaj i është dashur të heq tatuazhin përmes seancave e Të jesh.

tatuazh antonio

Theshtë tatuazhi me më shumë keqardhje

Bërja e tatuazhit të emrit të çiftit është zakonisht një veprim impulsiv i dashurisë, por më pas zakonisht është një tatuazh që ka mjaft keqardhje. Njerëzit ndryshojnë, marrëdhëniet ndryshojnë ... ju kurrë nuk e dini se çfarë do të ndodhë. Nuk është si të bësh tatuazh emrin e fëmijës tënd, i cili është gjaku i gjakut tënd dhe do të jetë deri ditën kur të vdesësh.

Po ose Jo?

Vendimi natyrisht varet nga ju. Por nëse doni të bëni një tatuazh romantik për t’i treguar partnerit tuaj gjithë dashurinë që keni për të, mbase duhet të zgjidhni një simbol që ju bashkon dhe që të dy gjeni diçka romantike. Kështu që nëse një ditë ai bëhet ish ai do të qëndrojë një suvenir i këndshëm në formën e një simboli por jo një emër që nuk ju pëlqen ta lexoni dhe shihni çdo ditë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.