Këshilla të dobishme për ata që duan ta nderojnë partnerin e tyre me një tatuazh

Këshilla të dobishme për ata që duan ta nderojnë partnerin e tyre me një tatuazh

"E rëndësishme nuk është se është e përjetshme, por që ia vlen” Shumë çifte vendosin përjetësojeni dashurinë tuaj me një tatuazh që përfaqëson rëndësinë e ndjenjave tuaja. Pavarësisht dëshirës për të qëndruar në jetën e të dashurit tuaj deri në përjetësi, tatuazhi nuk është gjithmonë mënyra më e mirë për ta bërë atë: marrëdhëniet thjesht fillojnë dhe mbarojnë, por tattoos do të ngelet shënuar përgjithmonë në lëkurën tuaj.

Nëse jeni vërtet të vendosur të bëni një tatuazh haraç për partnerin tuaj, është e rëndësishme të merren parasysh disa këshilla shumë të dobishme për të mos u penduar më vonë. Gjëja e parë është të jesh plotësisht i vetëdijshëm për vendimin tënd A është vërtet e nevojshme të bëni një tatuazh si provë e dashurisë suaj?

Shmangni tatuazhin emrat në lëkurën tuaj; Nëse nesër marrëdhënia përfundon për çfarëdo arsye, do të jetë shqetësuese të duhet të jetoni me tatuazhin që ju bën të mbani mend të kaluarën gjithë jetën tuaj, veçanërisht nëse fundi i marrëdhënies ishte i dhimbshëm. Me siguri, për tërë jetën tuaj, do t'ju duhet t'i përgjigjeni pyetjeve të pakëndshme si:Emri i kujt është ky? "Nga ish-i im."

Nëse dëshironi të bëni tatuazh emrin e të dashurit, të fejuarit, burrit tuaj, gjëja më e mirë për të bërë është të zgjidhni një tatuazh i vogël, Për një arsye të thjeshtë: nëse doni ta mbuloni këtë tatuazh nesër, do të jetë shumë më e lehtë për ta bërë këtë.

Tatuazhe, tatuazhe në çift

Preferoni pjesët diskrete të trupit tuaj; shumë njerëz bëjnë gabim duke tatuazhuar emra dhe prova të tjera të dashurisë në kyç, për shembull. Tatuazhi duhet të ketë kuptim për ju dhe partnerin tuaj, jo për shefin ose gjyshen tuaj.

Një tjetër gabim i zakonshëm në tatuazhet në çift janë modelet e fytyrës. Nëse marrëdhënia juaj e takimit mbaron një ditë, gjëja e fundit që dëshironi është të shihni fytyrën e ish-it tuaj çdo ditë kur të shikoni në pasqyrë. Ky lloj tatuazhi është gjithashtu një nga më të vështirat për t'u fshehur dhe për të bërë një mbuluar.

Tatuazhe dashuri

Mënyra më e mirë për të përjetësuar marrëdhënien tuaj të dashurisë është të zgjidhni simbolet që përfaqësojnë dashurinë, bashkëpunimin dhe afeksionin tuaj. Zgjidhni një simbol që ka disa përfaqësim special Për të dy, është mënyra më e mirë për të nderuar ndjenjat tuaja pa kompromentuar jetën tuaj në të ardhmen.

L fjalë të kota ato janë gjithashtu ide të mira për tatuazhe në çift; ju mund ta filloni frazën në trupin e njërës dhe të përfundoni në tjetrën. Dy copa tatuazhesh në secilin trup që kur bashkohet së bashku është gjithashtu një mundësi e mirë.

Tatuazhe në çift

Në fund, zgjidhni të drejtën artist tatuazhesh dhe studio kush do të jetë përgjegjës për këtë punë. Sigurohuni që profesionisti i zgjedhur korrespondon me pritjet tuaja dhe se institucioni juaj ka të tilla kushte adekuate të higjienës.

Tatuazhe në çift


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.