Tatuazhe me vijë paralele në krah: kuptime të habitshme dhe stile të ndryshme për të zgjedhur

tatuazhet-e-vijave-paralele-hyrje

Tatuazhet e linjës paralele kanë kuptim të madh, ato nuk përfaqësojnë vetëm bojë në lëkurë. Janë shprehje artistike me kuptime shumë të rëndësishme personale që ato përfaqësojnë përgjithësisht pafundësinë dhe vdekjen.

Është e rëndësishme të theksohet se kuptimi ndryshon shumë në varësi të ngjyrës së bojës dhe vendit ku vendosni të bëni tatuazhin. Pra, këto dizajne përmbajnë një kuptim të madh që duhet ta dini nëse po mendoni të bëni tatuazhe vija paralele në lëkurën tuaj.

Kuptimi simbolik i tatuazhit të linjave paralele

Tatuazhet e linjës paralele mund të kenë kuptime të ndryshme bazuar në faktorë të ndryshëm kulturorë, historikë dhe personalë. Këtu janë disa interpretime befasuese që lidhen me këtë dizajn magjepsës të tatuazhit:

 • Balanca dhe simetria: Vijat paralele përfaqësojnë ekuilibrin dhe simetrinë. Drejtësia dhe shtrirja e këtyre linjave përcjell një ndjenjë rregulli dhe harmonie.. Njerëzit që vlerësojnë strukturën dhe organizimin në jetën e tyre shpesh shkojnë për këtë tatuazh për t'i kujtuar vetes rëndësinë e ekuilibrit.
 • Përcaktimi dhe përqendrimi: Përveç kësaj, ato linja personifikojnë vendosmërinë dhe përqendrimin. Ashtu si vijat paralele nuk kalojnë kurrë, njerëzit me këtë tatuazh aspirojnë të qëndrojnë në rrugën e tyre pa u lëkundur apo shpërqendruar nga ndikimet e jashtme. Ai shërben si një kujtesë e vazhdueshme për të qëndruar të përkushtuar dhe të fokusuar në qëllimet tuaja.
 • Mundësi të pafundme: një simbolikë tjetër është se ato shtrihen pafundësisht në distancë duke simbolizuar mundësi të pakufizuara. Njerëzit që zgjedhin këtë dizajn tatuazh besojnë në potencialin e tyre dhe përqafojnë idenë se e ardhmja e tyre është e pakufishme. Ai shërben si një kujtesë për të ëndërruar të mëdha dhe për të guxuar të eksploroni horizonte të reja.
 • Forca dhe vendosmëria: në shumë raste një byzylyk i vijat e trasha paralele janë një mënyrë për të shprehur fuqinë, forcën dhe guximin. Ajo kryhet në biceps, i cili ka sasinë më të madhe të muskujve si tek meshkujt ashtu edhe tek femrat. Këtu dizajni është thjesht një manifestim i fizikut dhe është shumë në modë mes profesionistëve të shëndetit dhe fitnesit.
 • Shpirtërore: Tatuazhi i linjës paralele përdoret në shumë kultura për të përfaqësuar dualitetin. Ngjashëm me dizajnin yin yang, tërheqja e të kundërtave, e mira dhe e keqja, hëna dhe dielli, jeta dhe vdekja. Njëra nuk mund të ekzistojë pa tjetrën. Prandaj, këto dizajne shprehin besime shpirtërore, filozofike dhe rreth dualitetit të jetës të personit që e mban në trup.

Këto lloj tatuazhesh janë bërë shumë të njohura pikërisht sepse kanë kuptime të shumëfishta. Gjithashtu, sepse janë të lehta për t'u bërë tatuazhe dhe duken të shkëlqyera. Ato mund të modifikohen në varësi të gjatësisë së krahut, dhe linjat mund të bëhen me alternativa të ndryshme në trashësi, ngjyra dhe përmasa.

Përsa i përket ngjyrës, mund të bëhet në të zezë, e cila është një zgjedhje shumë e guximshme, ose në ngjyra të tjera. Më tej, ne do të shikojmë stile dhe modele të ndryshme të tatuazheve të linjave paralele në krah si për burrat ashtu edhe për gratë, në mënyrë që të zgjidhni atë të duhurin për ju.

Tatuazh me vija paralele dhe motive gjeometrike

tatuazh-e-vija-paralele-dhe-motive-gjeometrike

Një zgjedhje e popullarizuar në mesin e të apasionuarve të tatuazheve, linjat gjeometrike paraqesin një estetikë të pastër dhe moderne. Ky stil shpesh përfshin modele, forma dhe kënde të ndërlikuara. për të krijuar një dizajn vizualisht mahnitës. Ai lejon kreativitet të pakufizuar dhe mund të personalizohet sipas preferencave individuale.

Tatuazh me vija paralele minimaliste

-vija minimaliste-paralele

Për ata që preferojnë një pamje delikate dhe të nënvlerësuar, linjat minimaliste janë një opsion i shkëlqyer. Ky stil përmban linja të pastra dhe të pastra me zbukurime minimale. Ofron një pamje të hijshme dhe të hijshme që plotëson konturet natyrale të krahut.

Tatuazh me vija paralele me bojëra uji

paralele-akuarel-vija

L tatuazhe me bojëra uji Ata kanë fituar popullaritet të jashtëzakonshëm në vitet e fundit, dhe linjat paralele mund të përfshihen mrekullisht në këtë stil. Goditjet e lëmuara dhe të rrjedhshme të ngjyrave të gjalla të përziera me vija paralele krijojnë një efekt vizual tërheqës. Shtoni një prekje unike të krijimtarisë dhe artit në tatuazh.

Dotwork Lines Parallel Tattoo

paralele-vija-stil dotkork

Stili i tatuazhit me pika përfshin përdorimin e pikave të vogla për të formuar dizajne të ndërlikuara. Kur zbatohet në vija paralele, dotwork mund të krijojë modele hipnotike. që ofrojnë një iluzion optik magjepsës. Ky stil kërkon saktësi të jashtëzakonshme dhe vëmendje ndaj detajeve.

pikëz-24
Artikulli i lidhur:
Cila është teknika e pikëzimit?

Linjat paralele bëjnë tatuazh një të trashë dhe një të hollë

tatuazh-e-vija-paralele-një-trashë-dhe-një-hollë

Është një dizajn që është bërë shumë i njohur vitet e fundit, ai mund të simbolizojë realitetin e natyrës njerëzore si të qenit lart e poshtë, e mira dhe e keqja, dielli dhe hëna. Do të ishte një simbol përkujtues të përpiqet të gjejë ekuilibrin në jetë.

Zgjedhja e tatuazhit të linjës perfekte

Tani që i dini kuptimet simbolike dhe stilet e tatuazheve me vijë paralele, është koha të zgjidhni atë që ju rezonon. Merrni parasysh faktorët e mëposhtëm përpara se të merrni një vendim:

lidhje personale: zgjidhni një dizajn dhe stil që përputhet me vlerat dhe aspiratat tuaja personale. Tatuazhi juaj duhet të pasqyrojë individualitetin tuaj dhe ngjall një lidhje të vërtetë emocionale.

Vendndodhja dhe madhësia: Vendosni se ku në krah dëshironi të vendosni tatuazhin dhe merrni parasysh madhësinë që i përshtatet më mirë asaj zone specifike. Sigurohu dimensionet janë proporcionale dhe plotësojnë formën e krahut tuaj.

Konsultohuni me një artist tatuazhesh: bëni një konsultë me një artist ekspert tatuazhesh i cili është i specializuar në stilin që ju parashikoni. Mund t'ju ofrojë informacione të vlefshme dhe t'ju ndihmojë të vini në jetë vizionin tuaj.

Merrni parasysh implikimet e ardhshme: mos harroni se tatuazhet janë të përhershme, prandaj konsideroni me kujdes implikimet afatgjata të zgjedhjes suaj. Sigurohuni që tatuazhi i zgjedhur Ajo do të vazhdojë të ketë kuptim për ju edhe me kalimin e viteve.

Së fundi, një tatuazh me vija paralele në krah ka kuptime të thella dhe ofron një shumëllojshmëri stilesh magjepsëse për të zgjedhur.

Nëse jeni duke kërkuar ekuilibër, vendosmëri ose një vlerësim të mundësive të pafundme, ky tatuazh simbolik mund të jetë një shtesë e jashtëzakonshme në udhëtimin tuaj personal.

Përqafoni bukurinë dhe individualitetin që përfaqëson ky dizajn dhe lërini tatuazhet e linjave paralele të zgjedhjes suaj të shërbejnë si një kujtesë e vazhdueshme e rrugës suaj unike në jetë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.