Tatuazhe në këmbë me emra si haraç

Tatuazhe në këmbë me emra

L tatuazhe në këmbë me emra ato janë padyshim një haraç. Sepse ka të bëjë gjithmonë me vete ata njerëz të veçantë që shfaqen në jetën tonë. Një mënyrë për t'i dhënë jetë secilit hap që hedhim, pasi që në secilin dhe secilin, këta njerëz do të qëndrojnë gjithmonë me ne.

Prandaj, është një zonë e mirë për të kapur territorin emrat e fëmijëve ose të atyre të afërmve shumë të ngushtë. Disa njerëz zgjedhin tatuazhe me këmbë për të nderuar ata që janë zhdukur. Megjithëse mund të thuash që janë, por në një mënyrë tjetër. Zbuloni modelet e mëposhtme!

Tatuazhe në këmbë me emra dhe flutura

Ndoshta është një nga modelet më të kërkuara. Pa të mirë, tatuazhe fluturash Ata janë gjithmonë themelorë dhe të kërkuar, imagjinoni kur bashkohen së bashku. Sepse është një nga ato insekte që ne duam të shohim në lëkurën tonë. Ngjyrat dhe format e ndryshme ose speciet e tij do të japin një llogari të mirë të të gjitha kuptimeve që ajo paraqet. Nga bukuria te liria apo feminiteti. Pra, është një mënyrë për ta lidhur atë me emrin tonë. Gjë që do të çojë në një haraç të madh të plotë.

Tatuazhe në këmbë me flutura dhe emra

Brenda këtyre dy ideve, ka shumë më tepër që mund të kombinohen. Ndonjëherë ne mund të zgjedhim një flutur për secilin emër. Nëse do të bëni tatuazhe më shumë se një emër, atëherë mund të shoqërohet me flutura të ndryshme dhe me ngjyra. Sigurisht, shkalla e hirtë është gjithashtu e përkryer për të sjellë një ide si kjo në jetë. Vetëm ti mund të thuash fjalën e fundit!

Emra tatuazhesh me stil minimalist

Tatuazhe në këmbë me emra dhe minimalistë

Sigurisht që ka edhe njerëz që preferojnë të veshin një stil më të thjeshtë, por po aq aktual. Minimalizmi ka krijuar një trend të shkëlqyeshëm dhe jo vetëm në zbukurim ose në veshje të modës, por edhe në tatuazhe. Duket se të gjithë kanë atë stil plot elegancë dhe shije të mirë. Diçka që ne e duam dhe që si e tillë, ajo gjithashtu duhej të na vishte këmbët.

Tatuazhe familjare në këmbë

Isshtë e vërtetë që mundeni bashkoni emrat e përveçëm me emrat e përbashkët. Sepse nëse doni t’i bëni haraç atij personi të veçantë, mbase keni më shumë se një person që është i veçantë në jetën tuaj. Pra, shumë njerëz zgjedhin fjalën 'familje' për të qenë në gjendje të mbulojnë të gjithë ata emra të përveçëm, të cilëve u detyrohemi shumë në këtë jetë. Por nëse akoma doni të shkoni pak më tej, mundeni tatuazh ju 'Ohana', një fjalë me origjinë Havai që do të thotë 'familje'. Megjithëse duhet sqaruar se termi është mjaft i gjerë, pasi nuk ka të bëjë vetëm me të afërmit tuaj të drejtpërdrejtë por do të përfshijë edhe miqtë më intimë.

Tatuazhe në këmbë me pafundësi

Ka detaje që nuk mund të mungojnë kurrë. Një prej tyre është simbol i pafundësisë. Edhe pse nëse i pyesim tatuazistët, me siguri shumë janë lodhur tashmë nga dizenjimi i tij. Nuk është për më pak! Sepse është një nga simbolet më të kërkuara në botën e tatuazheve. Ka një bukuri të madhe dhe mund t'i përshtatet të gjitha stileve që kemi zgjedhur. Prandaj, për të bërë tatuazhe me emra, mos mbeteni pas.

Emra të tatuazhuar në këmbë

Sigurisht, kur bëhet fjalë për fëmijët, atëherë ne gjithmonë mund të bëjmë një përjashtim. Përveç emrave, asgjë si të vendosësh diçka tjetër për të marrë me vete në çdo hap që hedhim. Pra, në këtë rast, të dyja simbol i pafundësisë si zemra janë dy nga detajet e shkëlqyera që ne i duam. Edhe pse shohim shumë shembuj se si janë gratë ato që zgjedhin këtë lloj tatuazhesh, asgjë nuk është më larg së vërtetës. Sepse ata zgjedhin edhe emrat që duan të skaliten në lëkurën e tyre.

Imazhe: Pinterest


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.