Përzgjedhja e tatuazheve hapësinore: Planete, astronautë dhe shumë imagjinatë

Tatuazh hapësinor në këmbë

A keni ndaluar ndonjëherë të soditni qiellin natën në ndonjë prej këtyre netëve të verës? Momente në të cilat ndalemi për të reflektuar dhe menduar se sa të vegjël jemi në mes të qiellit.

Përzgjedhja e tatuazheve që ne sjellim sot në Tatuantes u kushtohet të gjithë atyre ëndërrimtarëve që kanë ëndërruar ndonjëherë të jenë në gjendje të vizitojnë botët e tjera ose se ata thjesht duan gjithçka që ka të bëjë me hapësirën dhe yjet. Një përzgjedhje e tatuazheve hapësinore.

Kuptimi i tatuazheve hapësinore

Fazat e hënës tatuazh

Midis tyre, ne do të shohim disa vepra të vërteta arti dhe në të tjera, disenjime disi më minimaliste nga shtëpia e disa prej artistëve më të njohur të tatuazheve në të gjithë botën. Planetët, astronautët ose kompozimet disi abstrakte janë më se të mjaftueshme për të shënuar lëkurën tonë një pjesë e sistemit tonë diellor ose yje dhe botë të largëta që një ditë mund t'i vizitojmë.

Detaje të astronautit

(Burim).

Kuptimi i tatuazhe astronautësh është i lidhur kryesisht me njerëz profesioni i të cilëve vazhdimisht i fton ata të fantazojnë rreth udhëtimit në hapësirën e jashtme, duke qenë kështu, ëndërrimtarë dhe përgjithësisht, me një ndjenjë të shkëlqyer imagjinate. Kjo do të thotë, shkrimtarët ose artistët do të hynin në këtë grup, veçanërisht ata që e gjejnë trillimin shkencor një nga zhanret e tyre të preferuar. Kështu, tatuazhet frymëzuar nga puna e klasikëve të tillë si Ray Bradbury ose nga filma si Alien, pjesë që mund të jenë shumëngjyrëshe dhe bardh e zi dhe kjo tregon se hapësira është atdheu i imagjinatës.

Tatuazh i huaj

(Burim).

Nga ana tjetër, ne mund të gjejmë frymëzime më të zakonshme, ose më të ankoruara në kulturën greke dhe romake, duke u frymëzuar nga shenjat e zodiakut, historitë që na tregojnë yjësitë ose planetët, secili me një kuptim të veçantë.

Tatuazh me raketa

(Burim).

Përveç kësaj, meqenëse ky lloj tatuazhesh filluan të bëhen të njohur, tatuazhet planet kanë qenë gjithmonë të lidhura me njerëz që admirojnë trupat qiellorë që natën ata vështrojnë në qiellin tonë. Ne mund të themi se ato gjithashtu zakonisht lidhen me njerëz që pëlqejnë shkencën.

Ide për tatuazhe hapësinore

Tatuazh me raketa në gishta

(Burim).

Do ta shohim tani disa ide për t'ju frymëzuar për tatuazhin tuaj të rradhës. Hapësira është një burim i shkëlqyer frymëzimi!

Tatuazh me ngjyra astronaut

Bëni tatuazh një astronaut

(Burim).

Si një shembull i një tatuazhi astronaut që kemi kjo që ka një stil shumë fantastiko-shkencor. Edhe pse nuk është përfunduar, mund të shihet se është shumë e gjallë, me disa drita në kostumin hapësinor. Reflektimi i hapësirës në përkrenare është gjithashtu shumë interesant.

Tatuazh me shumë planetë

Raketë e rrethuar nga planetë

(Burim).

Ne gjithashtu kemi këtë shembull të planetëve, ku mund të shohim Toka, Marsi, Jupiteri dhe Saturni të rrethuar nga raketa të ndryshme, duke promovuar udhëtime ndërplanetare. Sigurisht që është një dizajn shumë i freskët dhe shumëngjyrësh.

Planetët në shpatull

Tatuazh hapësinor në shpatull

(Burim).

Këtu keni një shembull tjetër të dikujt që ka bërë tatuazh hapësirë ​​me një grup planetësh dhe atë që duket të jetë Dielli. Supi është një vend i përsosur për të shtuar vëllim në modelet e rrumbullakëta si ky.

Tatuazh realist astronaut

Astronaut në anën e pasme

(Burim).

Dhe ne e ndjekim këtë astronaut të ftohtë në mes të shpinës së kësaj vajze. Ka një stil më realist se ai i mëparshmi, pa më shumë detaje sesa vetë astronaut. Edhe pse ka një astronaut të tatuazhuar që ka nevojë për më shumë detaje.

Tatuazh i skenës hapësinore

Tatuazh i skenës hapësinore

Nëse dëshironi të zgjidhni një dizajn më të madh, ju mund të përfitoni nga tema e hapësirës për të ilustruar një skenë në hapësirë. Designshtë dizajni ideal për të portretizuar bukurinë e galaktikës me ngjyra dhe për t'ju dhënë emocione me një astronaut, anije kozmike në zjarr ... Ju mund të frymëzoheni nga imagjinata juaj (ose ajo e artistit tuaj të tatuazheve) ose bazuar në një film si 2001, një odise në hapësirë.

Planetët me ngjyra tatuazh në krahë

Planet tatuazh në krahë

Por një stil krejtësisht i kundërt me atë të mëparshmin mund të jetë gjithashtu shumë i ftohtë. Kjo është e lezetshme, minimale dhe shumë e gjallë. Në njërin krah ka fazat e hënës dhe në tjetrin planetët e sistemit diellor. Përsëri, ju mund të bazoheni në realitet ose t'i tërheqni ato sipas dëshirës, ​​si në këtë rast, ku Saturni është më i madh se Jupiteri.

Tatuazh i skenës së operës hapësinore

Tatuazh i skenës së operës hapësinore

(Burim).

Le të mos harrojmë për alienët, fqinjët tanë në univers. Kjo pjesë, një skenë aksioni me një UFO, një i huaj me një sy dhe një stil i huaj kap me kapëse është një shembull i një stili që jo vetëm pi nga realizmi dhe minimalizmi, por mund të gjejë frymëzime shumë interesante në operat hapësinore dhe letërsi tul.

Ekologu Tokë Tatuazh

Tatuazh i tokës në anën e pasme

Një si kjo tregon origjinën tonë tek qeniet nga galaktikat e tjera dhe se ne jemi krenarë për të. Përveçse tregojmë dashurinë tonë për planetin, ne gjithashtu inkurajon dashurinë për pemët dhe bimët dhe mjedisorizmin në përgjithësi, diçka që shumë njerëz duhet të zbatojnë.

Tatuazh Space Invaders

Tatuazh Space Invaders

(Burim).

Lojërat video si Space Invaders gjithashtu japin shumë lojë (falni tepricën) për dizajne shumë të thjeshta dhe retro. Vizatimi me piksel i bën ato shumë të lehta për tu bërë tatuazhe dhe funksionojnë veçanërisht mirë në dizajnet diskrete.

Fazat e hënës

Fazat e hënës tatuazh

(Burim).

Dhe si mund ta harrojmë atë një nga trupat qiellorë që janë më afër nesh (përveç Tokës, natyrisht), si hëna. Sateliti ynë bën mrekulli në të gjitha llojet e tatuazheve: i madh dhe realist, i vetëm, në shoqërinë e tokës ose një rakete, me fazat në pjesë të ndryshme të vogla ...

Tatuazhe me raketa minimaliste

Tatuazh hapësinor minimalist

(Burim).

Përveç skenave mahnitëse realiste, hapësira gjithashtu funksionon në mënyrë të përsosur në dizajne shumë të vogla. Pavarësisht nëse vendosni për një trup qiellor vetëm ose për mini skena si ajo në foto, në të cilën një raketë po drejtohet për në hënë, hile është në vijat e holla dhe duke përdorur ngjyrat e duhura, të cilat mund t'i japin asaj një prekje të jetës.

Tatuazh me ujk dhe konstelacion

Tokë dhe tatuazh konstelacioni

Në këtë tatuazh tjetër të Tokës një ujk dhe një yjësi janë shtuar për t'i dhënë asaj një prekje më galaktike. Ju do të merrni një dizajn plotësisht të personalizuar nëse shtoni kafshën ose konstelacionin tuaj të preferuar (ose ato që ju përcaktojnë më shumë).

Star Wars Tattoo

Star Wars Tattoo

(Burim).

Dhe së fundmi, Nëse flasim për anije kozmike, Ylli i Vdekjes nga Star Wars nuk mund të mungojë. Isshtë një dizajn që funksionon shumë mirë vetvetiu dhe shumë mirë mund të lindë skena klasike në të cilën Obi Wan, me mençurinë e tij të zakonshme, thotë "Kjo nuk është një hënë".

Tatuazh satelitor

(Burim).

Siç e keni parë idetë që mund të nxirren nga hapësira janë të pafundme, nga astronautët në kërkim të aventurave në kufijtë e universit deri tek planetët e largët që kalojnë nëpër raketa, hënë dhe skena bukolike përtej Orionit ... Ne tashmë po planifikojmë tatuazhin tonë të ardhshëm pas këtij postimi. Çfarë po prisni? Na lini idetë, reflektimet dhe pyetjet tuaja në fushën e komenteve.

Fotografitë e Tatuazheve Hapësinore

Burimi - Tumblr


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.