Ide tatuazhesh për kërthizë

Kërthiza si qendër

Kërthiza si qendër

El butoni i barkut, qendra e njeriut dhe universit. Shtë një zonë që më pëlqen veçanërisht për një tatuazh, për sa kohë që ato merren parasysh të metat siç po të thosha ditën tjetër.

Unë mendoj se paraqet shumë mundësi, të preferuarat e mia: ato të thjeshtat që e rrethojnë.

Tatuazhe kërthizë

Mund të jetë një shkrimi ose një rreth i thjeshtë që përforcon kuptimin e të dy simboleve. Një tatuazh diellor gjithashtu duket si një mundësi e mirë pasi rrit simbolikën e diellit si qendër dhe rreth, dhe kërthizën si qendër dhe rreth.

Një tatuazh perfekt për një buton barku

Një tatuazh perfekt për një buton barku

Nëse qëllimi juaj është vetëm estetikë dhe jo simbolike, nga ana shoqërore ka vizatime që konsiderohen më femërore (të tilla si rrushi, lulet, lloje specifike të shkrimit me shkronja më të vogla dhe me shkronja më shumë curvilineare, ngjyra të habitshme) dhe të tjera që janë më mashkullore (të tilla si ato fisnore, kafshë të tilla si gjarpërinj të mbështjellë, shkronja më të thata, ngjyra të matura)

Ka gjithashtu opsione të tjera: se nuk e rrethon, por që është një vizatim i hapur; që mbulon njërën anë; përhapja në pjesë të tjera të stomakut (të tilla si hardhitë femërore që shtrihen ose rriten nga pubis); që rrethon hipin; vetëm një vizatim specifik afër kërthizës, etj.

 

Koncepti i erotizmit është relativ tek disa burra

Koncepti i erotizmit është relativ tek disa burra

Ju mund të luani me të permasa: një tatuazh që është pjesë e një tjetri në stilin horimono ose, thjesht, një tatuazh i vetëm i madh që mbulon stomakun. Në këtë rast, brendësia e tij mund të përfshihet (nëse kërthiza është brenda ose në formën e një butoni). Sido që të jetë, mos harroni atë që kemi vërejtur tashmë ditën tjetër: dhemb shumë.

Cilën tatuazh të zgjidhni dhe cilado qoftë arsyeja që e keni zgjedhur, shpresoj që (si me çdo tatuazh) të jeni të bindur për vizatimin. Prandaj, nëse motivimi juaj është i thellë, harroni temat në lidhje me seksin, përkeqësimin estetik të zonës, dhimbjen dhe milongat e tjera. Trupi juaj është i juaji, dhe tatuazhi juaj gjithashtu.

Më shumë informacion - Një tatuazh në kërthizë, qendra e universit
Fotografitë - Forodecostarica, L-Fe në devianART, tattoopins.com


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.