tatuazhe dragoi në krah

Tatuazhe dragoi në krah

Tatuazhet e dragoit janë të shkëlqyera për këdo që i pëlqen këto krijesa. Por a është krahu vendi më i mirë për të bërë këtë tatuazh?

tatuazhe spirancë gra

Tatuazhe spirancë në krah

Tatuazhet e ankorimit janë një ide e shkëlqyeshme për një tatuazh, por edhe më mirë nëse doni ta merrni atë në krahun tuaj. Do të shihet më shumë.

tatuazhe dhe motor

Tatuazhe për adhuruesit e motorëve

Nëse jeni një nga ata që entuziazmohet nga aroma e benzinës, këtu janë disa ide për tatuazhin tuaj të ardhshëm në lidhje me botën e automjeteve

tatuazh i kyçit të dorës

Ankoroni tatuazhet në kyç

Tatuazhet e ankorimit janë tatuazhe mjaft të zakonshme falë kuptimit që ata kanë dhe sepse vizualisht është gjithashtu shumë tërheqës.

tatuazhe spirancë gra

Tatuazhe spirancë për gra

Tatuazhet e ankorimit janë të shkëlqyera për burrat dhe gratë, por a është me të vërtetë një mundësi e mirë për seksin femër?

inicialet tatuazh

Tatuazhe fillestare

Nëse ju pëlqejnë letrat, mund të jetë ide e mirë të merrni iniciativën e dikujt që ju pëlqen ose që ju bën të ndiheni mirë. Inicialet duken mirë.

Tatuazhe infermiere

Tatuazhe infermiere: një ikonë pin-up

Përpilimi i tatuazheve të infermierëve në stilin e shkollës së vjetër dhe me një karakter «pin-up». Një tatuazh sugjestionues, sensual dhe i qeshur. Një ikonë.

Letra gotike

Tatuazhe me letra gotike

Nëse ju pëlqen shkronja gotike, ju mund të mendoni të bëni një tatuazh me këtë lloj shkrimi.

Feniksi

Tatuazhe Shpendësh Phoenix

Tatuazhet e një zogu Phoenix janë ndër më të rëndësishmet që mund të gjejmë. Të gjithë ne një herë, nga një ...

letrat kursive

Tatuazhe me shkronja kursive

Ka shumë njerëz që pëlqejnë kaligrafinë dhe drejtshkrimin e mirë, për këtë arsye ata vendosin të bëjnë tatuazhe fjalë që ...

tatuazhe letra kineze

Tatuazhe me letra kineze

Tatuazhet kineze të letrave janë me të vërtetë të bukura dhe mund të duken shumë tërheqëse, por sigurohuni që të dini se çfarë do të thonë.

tatuazhe kafke

Tatuazhe kafke piratësh

Nëse ju pëlqejnë tatuazhet e kafkës pirat, atëherë mos hezitoni të mendoni për modelin që ju tërheq më shumë për ta kapur atë në lëkurën tuaj.

tatuazhe me kafke meksikane

Tatuazhe me kafkë meksikane

Tatuazhet e kafkës meksikane janë gjithnjë e më të popullarizuara falë kuptimit që ata kanë dhe gjithashtu kanë një dizajn shumë tërheqës.

Tatuazhe të vogla me kurorë

Nëse doni të bëni një tatuazh të kurorës, por nuk doni të jetë shumë i bie shumë në sy, atëherë mos hezitoni të bëni një tatuazh të vogël kurorë.

tatuazhe kitare

Tatuazhe kitare

Nëse jeni nga ata që mbartin muzikë brenda ... Le të shihet! Ide për tatuazhe në lidhje me kitarat, kitaristët dhe muzikën në përgjithësi.

tatuazhe pendë në dore

Tatuazhe me pendë në kyç

Tatuazhet me pendë në kyç do të jenë shumë elegante dhe të sofistikuara. A ju pëlqen tatuazhet me pendë në dore?

tatuazhe pendë indiane

Tatuazhe pendë indiane

Tatuazhi i pendës indiane është një tatuazh në kërkesë të lartë për shumë falënderime jo vetëm për kuptimin e tij, por edhe për bukurinë e tij.

Tatuazh Barcelona Expo

Barcelona Tattoo Expo dhe Festivali BAUM

Nëse keni humbur edicionin e 19-të të Barcelona Tattoo Expo '16 ne do t'ju tregojmë gjithçka për këto ditë ku boja, moda, motori, arti dhe sporti janë bashkuar.

mbrapa elvish

Tatuazhe me shkronja elvish

Nëse keni ndërmend të bëni një tatuazh dhe jeni një adhurues i botës Tolkien, ne ju tregojmë disa tatuazhe me shkronja të njëmbëdhjetë në mënyrë që të mund të zgjidhni atë që ju përshtatet më mirë

Tatuazh i ri i janarit Jones

Tatuazh i ri i Janar Jones, një busull

Tatuazhi i ri i Janar Jones është një akt i bukur që pasqyron dashurinë që aktorja ka për djalin e saj. Jones ka një busull të tatuazhuar në parakrah.

lule hawaiiane

Tatuazhe lule lule Havai

Nëse ju pëlqen tatuazhet me lule, por dëshironi të keni një lule të veçantë në lëkurën tuaj, atëherë mund të zgjidhni të bëni një tatuazh të luleve Havai.

Tatuazhet e orës së butë të Dalí

Da Vinci, Picasso, Goya ... Ka shumë piktorë që kanë mbushur botën tonë të artit. Hyni këtu për të parë tatuazhet e orës së butë të Dalí.

tatuazhe trëndafili dhe rruzare

Tatuazhe trëndafili me rruzare

Ka njerëz që tatuazhin e trëndafilave me rruzare në mënyrë që të shprehin besimin ose shpirtshmërinë e tyre në lëkurën e tyre, megjithëse mund të ketë gjithashtu më shumë kuptime.

Lauren winzer

Takimi me Tattooists: Lauren Winzer

Lauren Winzer është një artiste e njohur tatuazhesh nga Sidnei (Australi). Ne ju prezantojmë me stilin e tij të tatuazheve dhe ju tregojmë disa nga punimet e tij.

tatuazhe kafka dhe trëndafila

Tatuazhe kafka dhe trëndafila

Nëse ju pëlqejnë tatuazhet e kafkës dhe tatuazhet me trëndafila, ka shumë të ngjarë që ju pëlqejnë edhe tatuazhet e kafkës dhe trëndafilit.

njeriu me krah tatuazhesh trëndafili

Tatuazhe trëndafili për burra

Tatuazhet me trëndafila nuk duhet të jenë gjëra vetëm për gratë, larg kësaj! Meshkujt gjithashtu dinë t’i veshin shumë mirë.

tatuazhe të zemrave dhe trëndafilave

Tatuazhe në zemër me trëndafila

Tatuazhet e zemrës dhe trëndafilit mund të nënkuptojnë gjëra të ndryshme në varësi të jetës tuaj, por ato gjithmonë do të dalin si një dizajn i bukur.

tatuazh i trëndafilit blu

Tatuazhe me trëndafil blu

Tatuazhet me trëndafila janë të shkëlqyera si për burrat ashtu edhe për gratë. Tatuazhet e trëndafilit blu kanë një kuptim të veçantë.

Tatuazhe qesharake

Nëse dëshironi të bëni një nga tatuazhet e ashtuquajtura qesharake, duhet ta dini mirë se çfarë bëni dhe se ju pëlqen pa u penduar më vonë.

Tatuazhe Mickey dhe Minnie Mouse

Çfarë mendoni për tatuazhet e miut? Dhe çfarë mendoni për tatuazhet e Mickey dhe Minnie? Ne zbuluam modelet më të mira të këtij çifti.

Tatuazhet e ekipit spanjoll

Bota e futbollit njeh edhe tatuazhe. Hyni këtu dhe zbuloni tatuazhet më të famshëm të ekipit spanjoll. Ramos, Fàbregas, Isco ...

Tatuazhe në verë

Tatuazh në verë, mos kini frikë!

Bërja e tatuazheve në verë mund të duket si një ide e keqe. Në këtë artikull ne shpjegojmë të gjitha rreziqet dhe shqetësimet e bërjes së tatuazhit në këtë periudhë të vitit.

Tatuazhe sipas shenjave të zodiakut

Shenjat e zodiakut janë diçka e lindur për njerëzit. Ato kanë elemente të shoqëruara, stinë, ngjyra, gurë dhe pjesë të trupit. Cfare eshte e jotja

tatuazhe çifti duke ecur përpara

Tatuazhe për të vazhduar përpara

Tatuazhet mund t'ju ndihmojnë të ecni përpara, të shënoni një para dhe pas në jetë. Mos harroni se fundi i një faze mund të jetë një fillim i ri.

Tatuazhe sipas shenjave të zodiakut

Shenjat e zodiakut janë diçka e lindur për njerëzit. Ato kanë elemente të shoqëruara, stinë, ngjyra, gurë dhe pjesë të trupit. Cfare eshte e jotja

tatuazhe trëndafili në krah

Tatuazhe trëndafili në krah

Tatuazhet në krah janë mjaft të zakonshme tek burrat dhe gratë, por tatuazhet me trëndafila janë gjithashtu një mundësi e mirë për tatuazhe.

tatuazhe krahësh

Tatuazhe krahësh

Tatuazhet e krahëve janë mjaft të popullarizuara në mesin e njerëzve, por ju duhet të dini se çfarë do të thotë të dini nëse është një model për ju apo jo.

tatuazhe dashurie për çiftet

Dashuroni tatuazhe në çift me kuptim

Tatuazhet kuptimplota të çiftit të dashurisë po bëhen gjithnjë e më të popullarizuara tek dy njerëz që duan të gdhendin dashurinë e tyre përgjithmonë.

Kini kujdes nga tatuazhe të caktuara

Momenti i bërjes së tatuazhit është një moment shumë i rëndësishëm që do të shënojë lëkurën tuaj përgjithmonë. Kështu që duhet të siguroheni se nuk bëni gabime.

tatuazhe spirancë për çifte

Tatuazhe spirancë për çifte

Tatuazhet ankoruese për çiftet janë një tatuazh që mund të simbolizojë dashurinë e vërtetë, si në publik ashtu edhe në fshehtësi.

Tatuazhe dashurie për çiftet

Tatuazhet e dashurisë është një ide e mirë për një çift të tregojë se çfarë e duan njëri-tjetrin, por është e nevojshme të mbani mend disa gjëra.

Tattoo me fraza italiane

Tattoo me fraza italiane

Tatuazhet me fraza italiane kanë një bukuri të veçantë që do ta bëjë tatuazhin tuaj të duket i mrekullueshëm vetëm duke e parë atë. Mos harroni disa shembuj.

tatuazh fraza dashurie

Fraza dashurie tatuazhe

Frazat e dashurisë janë një ide e shkëlqyeshme për një tatuazh pasi ato thonë saktësisht atë që ndjeni pa bërë tatuazh emrin e dikujt tjetër.

Tatuazhi si një rrugëdalje për punë

Tatuazhi si një rrugëdalje për punë

Po mendoni të bëni tatuazhe si një mundësi pune? Nëse dëshironi të jeni një artist tatuazhesh, ju rekomandojmë që të lexoni këtë artikull. Ne ju japim të gjitha detajet.

Tatuazh origjinal në faqen slodive

Simbolika e triquette kelte

Triquetra kelte në tatuazhe, ne zbulojmë të gjitha sekretet e këtij simboli: origjina, kuptimet dhe kuriozitetet e një prej tatuazheve më të kërkuara

fraza të shkurtra tatuazh

Tatuazhe me fraza të shkurtra

Tatuazhet me fraza janë një mënyrë shumë e kërkuar për të veshur tatuazhe sepse tatuazhet flasin shumë për njerëzit ...

Fraza spanjolle

Tatuazhe spanjolle

Tatuazhet me fraza janë mjaft të zakonshme, por çfarë ndodh në spanjisht? Ato janë më pak të shpeshta por janë vërtet të bukura. Një frazë do të thotë shumë për ju.

Tatuazhe me fjalë dashurie

Tatuazhe me fjalë dashurie

Tatuazhet e fjalës dashuri, dashuri në spanjisht, janë një mënyrë e thjeshtë, e qartë dhe e drejtpërdrejtë për të përcjellë dashurinë tonë për një person specifik.

Tatuazhe me lule dhe yje

Tatuazhet me lule dhe yje janë shumë të kërkuara falë bukurisë së tyre, por ato gjithashtu mund të kenë një simbolikë të shkëlqyeshme.

shpues-mashkull

Shpimi i penisit

Zbuloni llojet e shpimit të penisit që ekzistojnë dhe ku mund t'i vendosni ato, duke përfshirë frenulumin ose organet gjenitale mashkullore.

Tatuazhe me yll në kyç

Tatuazhe me yll në kyç

Tatuazhet me yje janë tatuazhe që nuk do të dalin kurrë nga moda. A doni të bëni një? Në kyç do të duket mirë për ju.

tatuazhe yjesh mbi supe

Tatuazhe me yll në shpatull

Dizajni i një tatuazhi yll mund të jetë një ide e mirë, është gjithashtu një trend që nuk del kurrë nga moda dhe që të gjithë e pëlqejnë.

tatuazhe harku

Tatuazhe harqesh me emra

Tatuazhet e harkut janë elegante dhe të bukura, por kur shoqërohen me emra ato mund të jenë edhe më të veçanta.

Tatuazhe kryesore me emra

Tatuazhet kryesore me emra mund të kenë shumë kuptim për njerëzit që vendosin t'i bëjnë ato të tatuazheve.

Tatuazhe në duar

Koleksioni i tatuazheve në duar

Tatuazhet në duar janë shumë interesante pasi që është një zonë e trupit që është gjithmonë në sy. Ata janë të vështirë për tu maskuar.

tattoos

Tatuazhet mund të shkaktojnë alergji

Tatuazhet mund të shkaktojnë alergji. Dhe ka njerëz që nuk përpunojnë disa nga bojërat e përdorura për tatuazhe. Sidomos ato të kuqe dhe jeshile.

tatuazh-ëndërrimtar-1

Tatuazhe Dreamcatcher

Ne shpjegojmë kuptimin e tatuazheve tërheqëse të ëndrrave dhe ju tregojmë një galeri të gjerë shembujsh për të bërë tatuazhe. 

tattoos

Vendet tatuazhe jo-miqësore (Pjesa 1)

Ka disa vende jo miqësore me tatuazhe. Nëse ju pëlqen të udhëtoni dhe të shihni vende të reja, por keni shumë tatuazhe, hidhni një vështrim në këtë listë.

tattoos

I pari nga shumë tatuazhe

Në këtë artikull, si një reflektim personal, unë flas për ata njerëz që, pasi bëjnë tatuazhin e tyre të parë, bëjnë një të dytë dhe të tretë.

David Hale

Takimi me Tattooists: David Hale

Ne ju prezantojmë me artistin dhe artistin tatuazh David Hale. Lindur në Gjeorgji (SHBA), ai aktualisht banon në Athinë (Greqi). Një artist tatuazhesh që duhet ta keni parasysh.

Tatuazhe gjeometrike

Stilet e tatuazheve: Gjeometrike

Një nga stilet më të njohura të tatuazheve sot është e ashtuquajtura gjeometrike. Rrathë, trekëndësha dhe forma të tjera gjeometrike për të krijuar tatuazhe.

Tattoos Ujori (Zodiakut)

Tatuazhet e Ujorit, shenja e zodiakut

Ne folëm për tatuazhet e Ujorit, shenja e njëmbëdhjetë e Zodiakut. Njerëzit që bëjnë këtë tatuazh janë të sinqertë, intelektualë dhe të durueshëm.

Tatuazhe Catrinas

Përpilimi i tatuazheve Catrina

Ne mbledhim disa tatuazhe të Catrinas. Për kulturën meksikane, La Catrina është simboli zyrtar i vdekjes. Mund të shfaqet në mënyra të ndryshme.

tatuazhe për të mbuluar shenjat

Tatuazhe për të mbuluar shenjat

Nëse keni shenja që dëshironi t’i mbuloni, a është ide e mirë ta bësh me tatuazhe? Nëse pret mjaftueshëm ... mund të jetë.

Tatuazhe në stilin e akuarelit

Stilet e tatuazheve: Akuarel

Ne vazhdojmë me pjesën e stileve të tatuazheve në të cilën diskutojmë stilet e ndryshme dhe origjinën e tyre. Ne po flasim për tatuazhe me ngjyra uji ose me ngjyra uji.

Tatuazhe të Shkollës së Re

Stilet e tatuazheve: Shkolla e re

Ne analizojmë historinë e stileve të ndryshme të tatuazheve. Në vend të kësaj, ne flasim për historinë dhe karakteristikat e stilit të Shkollës së Re.

Tatuazhe të Shkollës së Vjetër

Stili i tatuazheve: Shkolla e Vjetër

Ne rishikojmë historinë dhe karakteristikat e stileve të ndryshme të tatuazheve. Me këtë rast, ne po flasim për stilin e shkollës së vjetër ose, shkollën e vjetër.

tatuazh dashuri babai

Tatuazhe që tregojnë atësi

Nëse e dini se çfarë është atësia, ka shumë të ngjarë që dëshironi ta kapni atë dashuri në lëkurën tuaj, apo jo?

tatuazh i nënës

Tatuazhe nënash, kushtuar fëmijëve

A do të dëshironit të zbulonit tatuazhe nënash për tu kushtuar fëmijëve tuaj? Shtë një ide e shkëlqyeshme të deklaroni dashurinë tuaj të pakushtëzuar ndaj tyre.

tatuazh buzësh

Tatuazhe në buzë, shumë sensuale!

A ju pëlqen tatuazhet e buzëve dhe a mendoni se do të dukej mirë në trupin tuaj të tatuazhuar? Mos i humb detajet e galerisë së mëposhtme.

Tatuazhe Iguana

A ju pëlqen iguanat? Atëherë mbase një tatuazh me këtë zvarranik është një mundësi e mirë për ju.

Tatuazhe marinari

Tatuazhe marinari

Tatuazhet e marinarëve dhe / ose peshkatarëve janë të lidhura me historinë moderne të tatuazheve. Ne rishikojmë disa nga tatuazhet më karakteristike të marinarëve.

Makineri tatuazhesh spirale

Llojet e makinës tatuazh: mbështjellje

Duke vazhduar me serinë tonë të llojeve të makinave tatuazh, sot ne do të dëshironim të shpjegonim funksionimin dhe karakteristikat e makinës tatuazh spiral.

tatuazh ujku

Simbolika e një tatuazh ujku

A ju pëlqen ujku? Isshtë një kafshë tepër besnike, inteligjente dhe bujare me të vetat. Ju doni të dini më shumë?

Tatuazh

Kur duhet të rishikoni një tatuazh?

Kur është e nevojshme të rishikoni një tatuazh? Në artikullin vijues ne ekspozojmë situata të ndryshme në të cilat do të ishte e nevojshme të rishikoni një tatuazh.

tatuazh i bërë me bambu

Arti i tatuazhimit me bambu

Teknika e tatuazhit në bambu është një teknikë që ka filluar të bëhet modë, e dini për çfarë bëhet fjalë?

Tatuazhet më të mira për miqësi

A keni njerëz në jetën tuaj për të cilët kujdeseni shumë dhe që megjithëse janë miqtë tuaj, ata janë si familja juaj? Dëshironi ide për të bërë tatuazh një simbol së bashku?

Tatuazhe Marla Moon

Takimi i tatuazheve: Marla Moon

Ne rishikojmë punimet e artistit të tatuazheve Marla Moon, një vendase e njohur në Madrid falë stilit të saj karakteristik të tatuazheve gjeometrike në të zezë.

tatuazh pitbull

Tatuazh i racës së qenve Pitbull

Pitbull është një racë shumë e famshme e qenve që, edhe pse mund të duket e rrezikshme, nuk është aspak dhe në tatuazhe duket fenomenale. Ju doni të dini më shumë?