Aty ku duken më mirë tatuazhet e vogla

tatuazh-mbulesë e vogël e shpatullave

Zgjedhja e vendit të duhur për tatuazhet e vogla mund të jetë e ndërlikuar. Duhet të bie në sy, por pa zënë shumë hapësirë.

Përveç kësaj, duhet të keni parasysh disa faktorë që duhen marrë parasysh kur zgjidhni një vend, pasi është e rëndësishme të dini nëse dëshironi ta mbani të fshehur apo të ekspozuar. Gjithashtu reflektoni mbi preferencat tuaja personale dhe stilin e jetës për të zgjedhur dizajnin e përshtatshëm për personalitetin tuaj.

Tatuazhet e vogla janë një opsion shumë popullor, sepse ato janë të lehta dhe të matura. Prandaj, këto dizajne janë të shkëlqyera për shumicën e zonave të trupit, por ato nuk funksionojnë aq mirë në zonat që mund të ndryshojnë formën, siç është pjesa e brendshme e kyçit të dorës ose pjesa e pasme e dorës.

Mund të jenë opsione të shkëlqyera nëse kërkoni diçka për të treguar, por kjo nuk ju zë shumë hapësirë. Këtu janë disa sugjerime për vendet ku mund të vendosni tatuazhet tuaja të vogla dhe disa ide dizajni për t'ju ndihmuar të filloni.

Vendosja më e mirë për tatuazhe të vogla

Gishtat: Ato janë bërë gjithnjë e më të njohura për shkak të dukshmërisë së tyre, por mbeten mjaft të matur.
Është ideale për vendosje dizajne minimaliste me linja të holla dhe madhësi të vogël.

Kukulla: Dore është një tjetër vend popullor për tatuazhe të vogla. Fleksibiliteti i tij e bën atë një përshtatje ideale për kufizimet e madhësisë. Tatuazhet në kyçin e dorës mund të mbulohen lehtësisht me një byzylyk për të luajtur më mirë me maturi.

Është një zonë shumë e gjithanshme pasi mund ta bëni tatuazhin në pjesën e sipërme, brenda ose anash. Është një vend për të shfaqur dizajne minimaliste, por ju bën të ndiheni rehat duke e bërë këtë.

Kyçin e këmbës: Kyçja është gjithashtu një vend i mrekullueshëm për një tatuazh të vogël. Ky është një vend tjetër ku mund të fshihet një tatuazh, por mund të shfaqet lehtësisht me veshjen e duhur.
Është ideal për dizajne të vogla me dukshmëri delikate si p.sh kyçin e këmbës së hollë
shumë delikate.

Klavikula: Nëse jeni duke kërkuar për diçka pak më të përhershme dhe të vështirë për t'u fshehur, klavitura mund të jetë alternativa juaj më e mirë. Modelet e vogla këtu mund të jenë një pjesë e këndshme anësore.

Brinjë: tatuazhet e brinjëve të vogla janë të matura, por tepër unike; Nuk do të shihni shpesh diçka si një tatuazh i vogël në brinjë. Edhe pse është një vend që ju lejon të bëni tatuazhe më të mëdha, ato mund të fshihen nën veshje, duke e bërë atë një zonë të preferuar për njerëzit që kërkojnë të balancojnë diçka të dukshme me atë që është private.

Oreja: Veshi është një vend shumë unik. Nëse mund ta përballoni dhimbjen dhe keni një dizajn që ju pëlqen, patjetër që ia vlen të merret parasysh.

Qafa: Edhe pse është më i dukshëm se shumica e tatuazheve të vogla, Një dizajn unik mund të duket i mrekullueshëm në anën ose në pjesën e përparme të qafës.

Më pas, do të shohim disa shembuj tatuazhesh të vogla dhe vendndodhjen e tyre për t'ju frymëzuar.

Tatuazhe të vogla spirancë

tatuazh i vogël-spirancë-dore

Ankorat janë një simbol detar popullor që mund të përdoret në pothuajse çdo tatuazh. Të tatuazhe të vogla me spirancë Ata janë një shembull i shkëlqyer. Zgjidhni një dizajn minimalist për ta bërë atë më diskret, ose një më të zbukuruar për ta bërë më të spikatur.

Tatuazhe me shigjeta të vogla

tatuazh me shigjeta të vogla.

Ashtu si spiranca, shigjetat mund të maskohen ose jo. Shigjetat e vogla dhe të detajuara duken të shkëlqyera, por dizajnet e thjeshta janë edhe më të mira për kyçin e dorës ose klavikulën.

Tatuazhe me pendë

tatuazh-vesh-pendë-vogël.

Pendët janë gjithashtu një simbol i zakonshëm në tatuazhe.. Një pendë e vogël mbi klavikul është një zgjedhje e shkëlqyer për dikë që kërkon diçka kuptimplote, por të matur.

Tatuazhet me busull

busull-tattoo-në-dorë

Tatuazhe të vogla me busull Ato janë perfekte për ata që kanë udhëtuar nëpër botë dhe tani ata kanë një ndjenjë drejtimi. Shkronjat ose vizatimet e thjeshta të vijës janë më të mirat për këtë dizajn.

Tatuazhe në zemër

tatuazhe të vogla zemër më gisht

Zemrat: Janë modele që përfaqësojnë dashurinë universale, Mund t'i vendosni pa problem në gishta ose në duar. Qoftë me ngjyrë apo të zezë, zgjidhni një dizajn delikat dhe do të duket gjithmonë perfekt.

Një tatuazh teksti

kavilje-gërmë-tatuazhe.

Zgjedhja e stilit të thjeshtë të shkrimit Ato mund të jenë tatuazhe të vogla perfekte për të mbajtur emrin e partnerit, shokut ose anëtarit të familjes tuaj. që dëshironi ta keni përgjithmonë në lëkurën tuaj.

Tatuazhe të vogla të hënës

hënë-klavikul-tatuazh.j

Hëna: është një ide e shkëlqyer për një opsion tatuazhi të vogël sepse ka pafund variacione dhe stile, mund ta kombinoni me një element tjetër, por do të duket ideal.

Stilet dhe dizajnet e vogla të tatuazheve

Përveç vendndodhjes, është e rëndësishme të merret parasysh stili i këtyre tatuazheve pasi ato janë një zgjedhje popullore kur bëhet fjalë për marrëdhëniet personale dhe nderimet.

Shumë herë Shkronjat përdoren për të shkruar emra, ose për të vendosur inicialet e emrave të partnerëve, prindërve, fëmijëve. Modelet e vogla përdoren gjithashtu për të përkujtuar kafshët shtëpiake, kështu që kuptimi i tatuazhit është gjithmonë më i rëndësishëm se madhësia.

Pjesët më të vogla mund të jenë po aq kuptimplote sa modelet e mëdha pa pasur nevojë të përdorni zona të mëdha të lëkurës tuaj. Modelet që funksionojnë më mirë brenda këtij stili janë tatuazhet tribal, minimaliste me linja të thjeshta, të cilat mund të bëhen lehtësisht pa pasur nevojë të inkorporoni shumë detaje për t'u dukur e pabesueshme.

Diçka për të mbajtur parasysh, tatuazhet e stilit realist janë më të vështira për t'u bërë në këtë madhësi, sepse ato kanë një sasi të madhe detajesh.

Diçka e ngjashme ndodh me dizenjot aziatike pasi ato kanë ngjyra të habitshme, linja të gjera shumë të përcaktuara., është shumë e vështirë të reduktohen dhe të riprodhohen pjesë të vogla në mënyrë që ato të duken mirë. Thjesht duhet të zgjidhni artistin e duhur që është në gjendje t'i kthejë tatuazhet e mëdha në dizajne të vogla, duke i rikrijuar ato në mënyrë që të funksionojnë dhe të duken të shkëlqyera në një madhësi të vogël tatuazhi.

Brenda vendndodhjes është e rëndësishme të merret parasysh toleranca e dhimbjes pasi ndjeshmëria e trupit ndryshon midis pjesëve të ndryshme.

Në disa zona mund të ndihet më intensive nga sa prisni, Nëse jeni të shqetësuar për dhimbjen, mund të konsultoheni me artistin e tatuazheve përpara se ta bëni këtë. Me siguri ata mund të sugjerojnë disa mënyra për të përballuar më mirë shqetësimin, siç është përdorimi i një kremi anestezik nëse është e nevojshme.

Në përgjithësi, Tatuazhet e vogla mund të jenë një mënyrë argëtuese për t'u bërë kreativ pa u përkushtuar shumë. Për sa kohë që merrni një dizajn të menduar mirë dhe e vendosni në vendin e përsosur për ju, arti mund të jetë po aq i qëndrueshëm dhe i bukur sa printimi më i madh. Gëzohu tani!!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.