Tatuazhet minimaliste të diellit dhe hënës: Kuptimi dhe idetë

Dielli dhe hëna të kombinuara.

L tatuazhe dielli dhe hëne Ato mund të bëhen veçmas, por kur bëhen tatuazhe së bashku ato plotësojnë njëra-tjetrën dhe kuptimi i tyre është më i thellë. Hëna konsiderohet një simbol i feminitetit par excellence, kjo gjithashtu do të thotë rrethi i jetës, dielli do të ishte homologu mashkullor i qiellit, forcës, fuqisë, nxehtësisë, dritës.

Ato përfaqësojnë ekuivalentët me yin dhe yang e tatuazheve orientale, forcave të kundërta, por në ekuilibër të përsosur, drita dhe errësira, njëra nuk mund të ekzistojë apo të mbizotërojë pa tjetrën. Ciklet që përsëriten me kalimin e kohës, gjithçka rrjedh, ndryshon dhe na transformon.
në lidhje me tatuazhe minimaliste bëhen dizajne më të vogla, me vija më të holla Kanë një pamje të pastër pa mbingarkesë, janë konceptet e minimalizmit, shprehja që e përfaqëson është: “më pak është më shumë”.
Është ideale për njerëzit që do të kenë të tyren tatuazhi i parë ose që nuk duan të mbulojnë një sipërfaqe të madhe të lëkurës së tyre. Në këtë lloj tatuazhesh theksohet mesazhi që dëshironi të ndani, duke eliminuar të gjitha dekorimet e tepërta. Vizatimi është i thjeshtë, përgjithësisht përdoren linja të zeza me një minimum ngjyrash.

Tatuazhet e diellit dhe hënës ideale për çifte

Dielli dhe hëna për çifte.

Edhe pse këto lloj tatuazhesh janë të preferuarat e vajzave, ato janë shumë të kërkuara edhe nga meshkujt. Janë ideale për çifte, atëherë ne ju tregojmë pse.

Bërja e këtyre tatuazheve në çift është shumë popullor sepse ka një kuptim shumë të rëndësishëm, kini parasysh që dielli dhe hëna së bashku, përfaqësojnë ekuilibrin, harmoni, tërësi.
I ngjan një unitet hyjnor të dy energjive të kundërta, por plotësuese që tërhiqen nga njëra-tjetra, si një lloj magjepsjeje mes tyre, siç përjetojnë flakët binjake kur takohen sërish në tokë.

Artikulli i lidhur:
Tatuazhe diskrete dhe elegante për çifte

Një tjetër dizajn për çifte.
Një mënyrë për të ndarë atë ndjenjë intensive me partnerin tuaj. Le të kujtojmë se në astrologji ato përfaqësojnë energjitë mashkullore dhe femërore, ata do të angazhonin shpirtrat e tyre në një simbol të unitetit dhe harmonisë reciproke.

Tatuazhet që bëni në çift duhet të kenë vibra të mira për t'ju bërë të buzëqeshni dhe sa herë që i shihni t'ju kujtojnë personin tjetër.
Tatuazhe dielli dhe hëna për t'u bërë çift ata kanë kuptime shpirtërore prandaj duhet të tregojnë një histori për marrëdhënien dhe të plotësojnë njëri-tjetrin. Kjo është arsyeja pse duhet të merrni pak kohë për të bërë një zgjedhje të mirë, të bëni tatuazhin e duhur për t'i treguar botës kuptimin që ai përfaqëson për ju.

Tatuazhet më të mira të diellit dhe hënës

Tatuazhet e diellit dhe të hënës janë klasike për këtë arsye ato janë të përjetshme dhe nuk dalin kurrë nga moda, dhe nëse vendosni për një minimalist është ideal për t'u bërë në kyçet e dorës, në kyçin e këmbës, në pjesën e pasme të dorës.

diell dhe hënë të vogël

dizajne të vogla.
Mund të zgjidhni një dizajn të vogël por shumë delikat, ato janë perfekte si për meshkuj ashtu edhe për femra dhe shumë i shkathët. Ato mund të kryhen pothuajse në çdo pjesë të trupit. Një zonë e re për ta bërë është ana e qafës ose në vesh, ato janë më pak të dhimbshme dhe duke qenë të thjeshta, kostoja e tyre është më e ulët.

Për çiftet

Dizajn romantik për çifte.
Janë tatuazhe ideale për t'u bërë në çift, me një objektiv shumë romantik, duke treguar se njëri nuk mund të jetonte pa tjetrin.
Ata munden zgjidhni dizajnin së bashkuDo të jetë një përvojë e madhe e paharrueshme. Kujtojmë se janë dy forca të kundërta që bashkohen, ajo femërore dhe ajo mashkullore. Kjo ju lejon të krijoni një dizajn në lëkurën tuaj që pasqyron ndjenjat tuaja dhe përfaqëson bashkimin e madh të lidhjes suaj.

tatuazh i thjeshtë

Tatuazh i thjeshtë.

Ju mund të bëni një dizajn shumë të thjeshtë tërheqës, duke bërë skicën e dielli dhe hëna pa hije.
Kujtojmë që është një dizajn i thjeshtë dhe minimalist, por mund të bëni edhe detaje më specifike në dizajn, varet nga ju. Po kështu, tatuazhi i përfunduar është një punë e shkëlqyer.

Dizajn yin dhe yang i diellit dhe hënës

Dielli dhe hëna, yin dhe yang.
Dielli dhe hëna janë dy forca të kundërta që tërheqin njëra-tjetrën, ato gjithashtu përfaqësojnë dritën dhe errësirën, simboli i yin dhe yang ka një kuptim të ngjashëm. Yin në filozofinë kineze përfaqëson la luna dhe yang dielli. Është një tatuazh shumë interesant brenda të njëjtit përfaqësim.

Tatuazh i diellit dhe i hënës me yje

Me yje.
Tatuazhet përfaqësojnë kuptime të ndryshme për secilin person, prandaj, ju mund t'i plotësoni ato dhe të përfshini ndonjë element tjetër.
Dizajni i dielli dhe hëna kanë një simbolikë të madhe vetvetiu, por, rritet nëse i shtoni yje. Mund të lidhet me universin, të përfaqësojë vdekjen dhe rilindjen dhe gjithashtu të shtojë pak misticizëm, disa magji dhe energji qiellore.

puthjet e diellit dhe të hënës

Puthjet e diellit dhe hënës.
Dizajni i puthjeve të dy yjeve njihet si: “të dashuruar”. Ky dizajn i veçantë për romantikët, njerëzit që duan të festojnë dashurinë, apo edhe ata që duan nderojnë çiftin

Kombinuar

Në viç.

Mund t'i bëni në pjesën e pasme të viçit, ose në kyçin e dorës, mund t'i bëni diellin dhe hënën në njërën këmbë, ose njërën nga të dyja, dhe tjetrën në këmbën e një të dashur ose të një të afërmi.

brenda një mandale

Brenda një mandale.

Tatuazhi i diellit dhe i hënës brenda një mandale mund të bëhet në ngjyrë të zezë tradicionale, një vend ideal për këtë lloj tatuazhi është kofsha sepse ka shumë hapësirë ​​dhe është një vend simbolik, pasi është një vend që nuk mund ta shfaqësh. në të gjitha pjesët dhe është diçka më intime.

Nga Ende po ngrihem Mendala e Maya Angelou
Artikulli i lidhur:
Tatuazh mandala

dielli dhe gjysmëhëna

Në parakrah.
Ky kombinim rezulton në një tatuazh shumë interesant dhe elegant. Vendi më i mirë në këtë rast janë kyçet e dorës, parakrahu.

Tatuazhe gjeometrike

Me kapëse ëndrrash.
Për këtë rast, një dizajn i një tërheqëse ëndrrash me një shtesë të dielli dhe hëna abstrakte në tatuazh. Le të kujtojmë se kuptimi i kapësit të ëndrrave është një kujdestar i fuqizuar nga dielli dhe hëna që i mban ato në ekuilibër, duke shmangur lëshimin e energjive negative.

dizajn fisnor

fisnore.
Ato mund t'i ngjajnë maskave tiki, pasi modelet zakonisht mund të shihen me hënën që rrethon diellin në modele rrethore, të ngjashme me modelet në ato maska. kulturat e lashta polineziane ata adhuronin diellin dhe hënën dhe në shumë raste njerëzit besonin se këta yje ishin hyjni.

Eklips

Eklipsi, çifte.
Eklipsi është një moment shumë i veçantë dhe tradita tregon se gjatë eklipsit të diellit dhe hënës, të dashuruarit mund të jenë bashkë në këtë moment bashkimi dhe nuk do të mund të ndahen më. Është një dizajn ideal për çifte.
Kemi parë një larmi të madhe dizajnesh me një kuptim shumë intensiv shpirtëror dhe me magjinë që na ofrojnë qielli dhe yjet. Është një zgjedhje shumë e mirë. Shijoje!!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.