Tatuazhe livando: një bimë e lidhur me shërimin

Tatuazhe livando

Nëse po mendoni të kapni një lloj lule apo bimë, ky artikull do të jetë me interes për ju. tatuazhe livando Ata janë një lloj tatuazhi që nuk është shumë popullor dhe që nuk ndalet së qeni interesant. Lulja e livandos ka karakteristikat dhe vetitë e njohura në pjesën më të madhe të botës, prandaj është një nga bimët më të njohura. Një popullaritet që gradualisht po fiton në botën e artit të trupit. Dhe tatuazhi në veçanti.

Dhe çfarë lidhje me stilin dhe / ose modelin e këtyre tatuazheve? Në galeri imazhi që shoqëron këtë artikull që kemi zgjedhur të bëjmë një Përmbledhje tatuazhesh livando emëruesi i përbashkët i të cilave është eleganca, thjeshtësia dhe delikatesa. Tatuazhe me ngjyra të vogla me të cilat mund të përcjellin një sensualitet dhe elegancë të caktuar. Ato janë perfekte për tu kapur në një trup femëror.

Tatuazhe livando

Tani, përtej stilit në të cilin janë bërë ose teknikës së përdorur nga tatuazhi për të bërë një tatuazh me lule livando, cili është kuptimi dhe simbolika e tyre? tatuazhet e livandës kanë një kuptim shumë të bukur. Ato shoqërohen me shërimin pasi që në kohërat antike, livandoja përdorej si një antidot për kafshimet e gjarprit. Livanda është gjithashtu e lidhur me kujtesën.

Prandaj, nëse duam të bëjmë një tatuazh livando si haraç për një anëtar të familjes ose një të dashur, ne do t'ju japim këtë bimë që, në fund të fundit, do të thotë që ne do të përcjellim se kujtesa juaj do të jetë gjithmonë me ne. Isshtë një opsion shumë interesant si tatuazh për të kujtuar një person të vdekur i cili nuk është më në këtë botë. Pra, ne do të lëmë pas tatuazheve të zakonshëm të datave ose emrave.

Fotografitë e Lavender Tattoos


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.