Tatuazh luleradhiqe

Tatuazh luleradhiqe

Pa dyshim, është një nga tatuazhet më të njohura midis vajzave dhe grave. Kjo është e drejtë, ne flasim për tatuazhe luleradhiqe. Nuk është hera e parë që flasim Bërja e tatuazheve e këtij lloji të tatuazheve që nga viti i kaluar, partneri im Maria Jose tashmë na tregoi për tatuazhet e kësaj lule të bukur dhe delikate. Megjithëse dhe në atë kohë, ne folëm më shumë për një mendim sesa për kuptimin dhe simbolikën që ka ky tatuazh.

Dhe kjo është ajo për të cilën ne do të flasim në këtë artikull, ne do të shpjegojmë simbolikën dhe kuptimin që tatuazhe luleradhiqe si dhe arsyet që një person mund ta kapë këtë tatuazh në lëkurën e tij. Nga ana tjetër, ne gjithashtu do të japim disa ide për të marrë një tatuazh origjinal dhe të ndryshëm.

Çfarë do të thotë tatuazhe luleradhiqe?

Tatuazhe luleradhiqe

Tani nëse jeni të vendosur (ose të vendosur) për të tatuazh një luleradhiqeUnë mendoj se ju do të donit të dini çfarë simbolizon dhe do të thotë kjo tatuazh. Lule luleradhiqe është një nga bimët më të zakonshme që mund të jetë, ajo rritet me bollëk dhe praktikisht në çdo rajon të botës. Dhe është se, edhe pse mund të duket se po flasim për një tatuazh që simbolizon bollëkun, asgjë nuk është më larg nga realiteti.

Brishtësia e saj dhe që shoqërohet me fëmijë dhe të rinj (të gjithë kemi fryrë disa luleradhiqe si fëmijë) i bën këto tatuazhe të simbolizojnë pafajësia, pastërtia dhe nostalgjia. Përkundër kësaj, ne nuk mund të lëmë mënjanë mundësinë që shumë njerëz ta tatuojnë këtë lule për të përfaqësuar një moment të veçantë në jetën e tyre ose një kujtim që ne nuk duam që kalimi i kohës të bëhet gri dhe i paqartë.

Kuptimi shpirtëror

Tatuazh luleradhiqe

Siç e përmendëm mirë, pafajësia është një nga ato kuptime të mëdha që pasqyrohen në një tatuazh si ky. Por ne ende mund të shkojmë pak më tej. Kuptimi shpirtëror i tatuazheve të luleradhiqes lidhin veten tonë të tanishme me të kaluarën. Po, mund të tingëllojë paksa e çuditshme por nuk është kështu. Shtë një mënyrë për të mos harruar kujtimet e mëdha të fëmijërisë, për të qenë gjithmonë në kontakt me të dhe për të jetuar kohë më të lumtura, ose të paktën, pa komplikime të mëdha. Magjia dhe dëshirat janë gjithashtu të lidhura me simbolikën e saj. Megjithëse vetë bima është konsideruar magjike në një kohë tjetër, përballë kuptimit të saj nuk do të lihej pas.

Në krishterim thuhej se kjo bimë ishte e lidhur me dashurinë e Jezusit. Sinonim i fatit të mirë që ju shoqëron gjithmonë. Nga ajo që mund të themi se është bërë një simbol pozitiv dhe në të njëjtën kohë lidhet me mbijetesën, shërimin dhe vitalitetin.

Dizajne Tatuazhesh Luleradhiqe

Tatuazh luleradhiqe në supe

Bestshtë më mirë të hidhni një vështrim të plotë galeri tatuazhesh luleradhiqe që keni më poshtë. Sigurisht, kur bëhet fjalë për të folur për modelet, ne shohim se ekziston një që mbizotëron mbi pjesën tjetër, të paktën për nga popullariteti dhe numri i tatuazheve. Dhe është një luleradhiqe që është hedhur në erë dhe lulet e së cilës janë kthyer në zogj të vegjël.

Edhe pse dhe duke marrë parasysh që ky tatuazh është "shumë i parë", personalisht unë do të zgjidhja diçka ndryshe, tani, ajo për të cilën do të komentojmë tani është më shumë një mendim personal sesa gjithçka tjetër. Nga ana ime, dhe nëse do të më duhej të jepja mendimin tim për dikë që dëshiron të bëjë një tatuazh luleradhiqe, unë do t'u thosha atyre që të zgjedhin një stil tjetër, një dizajn si akuarel që prek abstraktin mund të jetë shumë i mirë. Dhe kështu largohemi nga luleradhiqja tipike me një tufë zogjsh.

Tatuazh luleradhiqe me shkronja

Tatuazh luleradhiqe me shkronja

Ashtu si me llojet e tjera të tatuazheve, ne gjithashtu mund të shijojmë shumë variacione në këtë. Njëri prej tyre është të shohim se si Tatuazh luleradhiqe me shkronja zë vendin e parë. Mbase sepse përveç që kemi të gjithë simbolikën që kemi përmendur, ne i shtojmë një kuptim të ri. Këtë ua kemi borxh letrave që do të formojnë disa fjalë ose fraza.

Gjëja më e zakonshme është të shohim fjalë inkurajuese ose ato fraza pozitive që gjithmonë na kujtojnë se duhet të vazhdojmë të luftojmë çdo ditë. Sigurisht, është më mirë të zgjidhni frazat e shkurtra në mënyrë që ato të mos lënë në hije bukurinë e luleradhiqes. Një ide origjinale është të përzieni pjesën e farave me letra individuale që do të formojë një fjalë. Në këtë rast, është më mirë nëse është një emër i duhur.

Ku mund të bëni një tatuazh luleradhiqe

Tatuazh luleradhiqe në brinjë

Ashtu si kuptimet e saj të ndryshme, luleradhiqja gjithashtu mund të jetë protagoniste e zonave të ndryshme të trupit tuaj. Thjesht duhet të dini se mund të përshtatet me ato që ju pëlqejnë më shumë.

 • Në dore: Edhe pse mund të mos duket kështu, mund të jetë një tatuazh i bukur për kyçin e dorës. Sigurisht, në këtë rast, është e këshillueshme që të projektohet vetë bima, dhe vertikalisht, dhe vetëm disa fara përreth saj.
 • Në shpatull: Një nga opsionet më të zgjedhura është kjo, pa dyshim. Supi është pjesa e trupit ku tatuazhi luleradhiqe mund të jetë ai në të gjithë lavdinë e tij. Më shumë se gjithçka sepse do të ketë një formë horizontale, në të cilën mund të zgjatemi farat dhe bashkojini ato me shkronjat ose frazat që kemi përmendur.
 • qafë: Zona e qafës është elegante dhe sensuale në masë të barabartë. Kjo është arsyeja pse nëse keni një tatuazh të këtij lloji në mendje, do të jetë më se i përsosur. Madhësia e saj do të zvogëlohet, por jo bukuria e saj. Anët e qafës dhe prapa veshëve ato janë shumë të zgjedhura për t'u zbukuruar nga luleradhiqja.
 • byrek: Nëse nuk keni frikë nga dhimbja që mund të shfaqet në tatuazhet e këmbëve, atëherë vazhdoni. Pa dyshim, është një tjetër nga zonat e preferuara për të treguar një dizajn si kjo Zona anësore do të jetë gjithashtu ajo që ka më shumë rëndësi për këtë.
 • Kyçin e këmbës: Tatuazhet e kyçit të këmbës zakonisht kanë gjykim. Por në këtë rast, ne do të zgjedhim një dizajn që shkon dekorimin e zonës së kyçit të këmbës dhe mbajeni duke u ngjitur pak në këmbë. Një tatuazh vertikal që është tërheqës dhe gjithmonë ideal.
 • Brinjët: Për burrat dhe gratë, tatuazhe në brinjë Ata gjithmonë na japin origjinalitet të shkëlqyeshëm, plus që janë perfekte për një dizajn më të madh. Sigurisht, dhimbja që shfaqet edhe në këtë rast të vjen në mendje. Por edhe kështu, rezultati do të jetë më sensual falë lakimit natyror të trupit. Luleradhiqja bashkohet me atë sensualitet dhe bukuri përfundimtare.

Çmimi i tatuazhit luleradhiqe

Tatuazh luleradhiqe në dore

Çmimet e tatuazheve mund të ndryshojnë mjaft nga një vend në tjetrin, si dhe lloji i tatuazhit për të cilin po flasim. Në këtë rast, ekziston edhe ai ndryshim në madhësi, në varësi të vendit të trupit që kemi zgjedhur. Ne mund t'ju themi se çmimi i tij mund të shkojë nga 80 euro në më shumë se 110 euro.

Fotografitë e Tatuazheve të Luleradhiqes

Aty ku dhemb më pak të bësh tatuazh
Artikulli i lidhur:
Aty ku dhemb më pak të bësh tatuazh: shënjestro këto zona të trupit

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Xenia valerko dijo

  Gjithçka shumë interesante! Por ju përdorni frazën "tani mirë" shumë herë

  1.    Antonio Fdez dijo

   Keni të drejtë Xenia, unë tashmë e kam azhurnuar postimin. Shtë një etiketë që kam në kohën e shkrimit dhe ndonjëherë më luan hile si kjo

 2.   Susana godoy dijo

  Përshëndetje, Luz !.

  Në këtë rast, drejtimi i tatuazhit nuk e ndryshon kuptimin e tij, si rregull. Meqenëse kuptimi bazohet më shumë në simbolikën dhe bashkimin e elementeve të tij dhe jo aq sa janë rregulluar në projektin përfundimtar. Vendi i trupit ku ne e marrim atë ka një karakter pak a shumë shpirtëror, por edhe emocional, por siç them vetë drejtimi, nuk ndikon. 🙂

  Ju faleminderit shumë për komentin tuaj.
  Një përshëndetje!.